22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,620 TL
  • 5,456 TL
  • 192,11 TL
  • 102.640
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

İL BAŞKANLARI ERKEN SEÇİMİ YORUMLADI

MHP İl Başkanı Yalçın ve CHP İl Başkanı Demirkol, erken seçimin doğru bir karar olmadığını savunurken, AK Parti İl Başkanı Zabun ise “Bu çıkmaz sokakları açacak yegane güç millet iradesidir” dedi.

Isparta
7 Haziran seçimin ardından hükümet kurma belirsizliği erken seçimle sonuçlanıyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partilerin koalisyon görüşmelerinden sonuç alamamasının ardından dün yaptığı açıklamada 1 Kasım Pazar günü erken seçim yapılacağını açıkladı. Isparta’daki siyasi parti temsilcileri de bu  açıklama ilk tepkilerini ortaya koydular.

KOALİSYONU İSTEMEYEN PARTİLER DEĞİL CUMHURBAŞKANIDIR

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, partisinin böyle bir dönemde seçime gidilmesinin sakıncılarını hep ortaya koyduğunu ifade ederek, “Bugün halen bir takım çalışmaların ihtimali az olsa da devam ederken, böyle bir açıklamanın yapılması bu ülkede koalisyon istemeyenin siyasi partiler değil de Cumhurbaşkanı olduğu bir kez daha ortaya çıkarmıştır. MHP ve CHP hükümetin kurulması yönünde çalışmalar yaptılar ama hükümet kurulmasını engelleyen bellidir. Beştepe’den de böyle bir açıklama gelmesi bizim söylediklerimizi doğrular niteliktedir” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI KEYFİ DAVRANDI

CHP İl Başkanı Senayi Demirkol da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hükümet kurma görevini Kemal Kılıçdaroğlu’na vermesi gerektiğini söyledi. Demirkol, “Bu şartlar altında ülke menfaatleri açısından erken seçim doğru değil. Temayüller gereği hükümet kurma görevi CHP’ye verilmesi gerekirdi.  Cumhurbaşkanı keyfi davrandı. Tabiî ki biz her an için erken seçime hazırız” dedi.

MUHALEFET GERİYE DÖNMEYE YÖNELİK ŞARTLARLA MASAYA OTURDU

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ise, erken seçim kararını ‘Milletimize ve memleketimize hayırlı olsun” ifadesiyle değerlendirdi. Milletin 7 Haziran’da iradesini ortaya koyduğunu belirten Zabun, koalisyondan olumsuz sonuç çıkması konusunda muhalefete yüklendi. Zabun şunları söyledi: “Başta Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere partimiz milli iradeye saygı göstererek, gerekli girişim ve çabaları gösterdi. Koalisyon arayışlarını gerçekleştirdi. Bu koalisyon arayışlarında temel prensibimiz Türkiye’nin 13 yılda hem siyasal hem de ekonomik anlamdaki kazanımlarını daha ileriye taşıyacak bir prensip üzerinden hareket ettik. Özellikle muhalefet cephesi Türkiye’nin daha ileriye gidişi yerine geriye dönmeye yönelik şartlarla masaya oturdu. AK Parti milletten aldığı güçle bu süreç içerisinde ülke menfaati neyse onun arayışını gerçekleştirdi. Maalesef sonuçsuz kaldı. Demokrasilerde çere tükenmez. Bu çıkmaz sokakları açacak yegane güç millet iradesidir. 14 yıllık siyasi hayatımız boyunca millet irademizden herhangi başka güç ve vesayet organı kabul etmedik.

TEŞKİLAT OLARAK HAZIRIZ

Isparta teşkilatı olarak da sürekli siyasi prensibimiz bir seçim bittiğinde diğer seçime hazırlanmak noktasındadır. Bu konuda teşkilat olarak sürece hazırız. İnşallah milletimiz gözler önünde yaşananları değerlendirmektedir. Önümüzdeki seçimde en doğru kararı vereceğine inanıyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Uygur

23 Ağustos 2015 Pazar 09:19

Eğer partiler 3 ay öncesi güvendiği adaylara yeniden guvenmezse biz nasıl guveniriz.

tarafsız

22 Ağustos 2015 Cumartesi 15:53

Sonuç şimdiden belli.Akp 2 mvMhp 1 mvChp 1 mv

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR