20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

İKİ AMELİYATIN DA FAYDASI GÖRÜLMEDİ

İKİ AMELİYATIN DA FAYDASI GÖRÜLMEDİ

Isparta

Muğla'da bir babanın hastaneye götürmek için el arabasına bindirdiği engelli oğlu Metin İncesu'nun İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ)Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tetkikleri sürüyor.

Muğla'da yapılan muayenesinde sevkine gerek görülmeyenspastik engelli Metin İncesu (24), Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz'ın devreyegirmesi sonucu ambulansla getirildiği İKÇÜ Atatürk Eğitim ve AraştırmaHastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği'ne yatırıldı.

İKÇÜ Eğitim Görevlisi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Hasan Kamil Sucu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İncesu'nun,"serebral palsi" hastası olduğunu, doğum sırasında oksijensiz kaldığıiçin beyin fonksiyonlarında geri kalma, kol ve bacaklarda kuvvetsizlik,konuşamama şikayetlerinin bulunduğunu kaydetti.

Hastalığın tam tedavisinin bulunmadığını dile getiren Doç.Dr. Sucu, "Muğla'daki safhayı bilmiyorum ama hasta yatalak durumda. Hastasahipleri nöbet, epilepsi ve belindeki eğrilik konusunda endişeli. Büyük birameliyatın faydalı olmayacağı konusunda fikrimiz oluştu" dedi.

Metin İncesu için aktif cerrahi bir durum olmadığını da ifadeeden Sucu, şunları söyledi: "Muğla'da ilgisizlik olduğunu düşünmüyorum,doğuştan bir hastalık söz konusu, açıkçası yapılacak çok önemli bir tıbbitedavi olduğunu düşünmüyorum, kol ve bacaklardaki güçsüzlüğü giderecek birtedavi sadece Türkiye'de değil dünyada bulunmuyor."

-Refakatçi anne Fatma İncesu

Refakatçi anne Fatma İncesu ise oğlunu çok zor şartlarda büyüttüğünü, Isparta'da yapılan iki ameliyatın da faydasını görmediklerini anlattı.

Son zamanlarda oğlunun dilini ısırmaya başladığını aktaranİncesu, "Bel kaymasından dolayı ızdırap çektiğini düşündük. ÖnceOrtaca'daki hastanede bakıldı, oradan Muğla'ya sevk etmişler. Muğla'da oğlumu hastaneye sevk etmeye gerek görmeyince eşim de el arabasına bindirmiş. Sonra ambulansa bindirdiler. Bunun için Kaymakam eşim hakkında eziyet yaptığıgerekçesiyle işlem yapmış. Yine olsa yine yapardık, çünkü sesimizi duyurmak istiyorduk" diye konuştu.

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki ilgiden memnun oldukların, her klinik doktorunun tek tek gelip ilgilendiğini dile getiren İncesu, eğer tedavi mümkün değilse hastaneden çıkıp eve gitmek istediklerini bildirdi.

Oğlu Metin İncesu'nun evde daha rahat ettiğine işaret edenİncesu, eşi Zeynel İncesu'nun günük 20 lira yevmiye ile tuvalet işlettiğini,maddi açıdan zorlandıklarını, tek isteğinin kendilerine ait bir ev olduğunu dasözlerine ekledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

!!

19 Aralık 2014 Cuma 12:41

MILLET GEMICIKLER VILLACIKLAR SAHIBI OLURKEN !

Dilara

19 Aralık 2014 Cuma 00:46

Devlet ona buna yardım edeceğine önce kendi vatanimızdaki insanlara yardım etsin ne haldeken kendileri sıcak yerde yatarken insanlar ne rezillik çekiyor

Mahir topuz

18 Aralık 2014 Perşembe 13:41

Aneliyatı K.ertilav yapıp eline yüzünemi bulaştırdı şu tıptaki beyinci

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR