25 Şubat 2021 Perşembe

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Özgür Oflaz vefat etti

Özgür Oflaz vefat etti

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

İÇME SUYUNDA DARIDERESİ GÖLETİNİN ÖNEMİ

İÇME SUYUNDA DARIDERESİ GÖLETİNİN ÖNEMİ

Isparta

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğiren; Darıderesi-2 Göletinin ihalesi yapıldı, 2015’te kalan inşaat devam ediyor. Sanırım 2 yıl sonra Darıderesi-2’nin suyunu Isparta’mızda içme suyu olarak kullanabileceğiz” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Devlet Su İşleri (DSİ) 18. Bölge Müdürü Rahmi Şahin’i makamında ziyaret etti. Isparta Belediyesinin içme suyunu karşılayacak olan Darıderesi-2 Göletindeki son gelişmeler, şehir içerisindeki taşkın koruma çalışmaları ile diğer yatırımların ele alındığı görüşme sonrasında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve DSİ 18.Bölge Müdürü Rahmi Şahin arazide incelemelerde bulundu.

DSİ 18. Bölge Müdürü Rahmi Şahin ile birlikte, güzel bir işbirliği içerisinde şehre birlikte hizmet verdiklerini söyleyen ve bundan dolayı da teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, DSİ ile birlikte şehre yapılacak çok hizmetlerin bulunduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Darıderesi-1 Göletinden de su aldıklarını ancak Darıderesi-2 Göletinin kendileri açısından da büyük önem taşıdığını dile getirdi. Başkan Başdeğirmen, “Darıderesi-2 Göletine dökülen kaynak sularının cazibe ile Isparta’ya içme suyu olarak gelmesi, hem daha sağlıklı bir su içmemiz hem de masrafının düşük bir şekilde vatandaşlarımıza sunulması anlamında çok mühim. Yıllık tükettiğimiz 23 milyon metreküplük içme suyunun 13 milyonunu Eğirdir Gölünden alıyoruz. Bu suyu 6 adet pompa ile şehrimize ulaştırıyoruz. Bunun maliyeti de elektrik açısından bize oldukça yüksek. Darıderesi-2 Göletinin ihalesi yapıldı, 2015’te kalan inşaat devam ediyor. Sanırım 2 yıl sonra Darıderesi-2’nin suyunu Isparta’mızda içme suyu olarak kullanabileceğiz. Bu anlamda gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Darıderesi-2 Göletinin yanı sıra Mehmet Tönge Mahallesi, Kayı, Çünür tarafındaki yağmur suyu hattının önemli bir yatırım olduğunu ve çalışmaların devam ettiğini belirten Başdeğirmen, bunun da bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete geçeceğini aktardı.

Isparta’ya cazibe ile alınabilecek sağlıklı sulara ihtiyaç bulunduğunu dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Sayın Bölge Müdürümüz Isparta’ya geldiği günden buyana tüm ekipleriyle bizlere destek oldular. Öncelikle Dere Mahallesine yaptığımız köprü ve daha sonra yapacağımız çalışmalar da çok önemli” dedi.

Modern şehir olmanın sadece temizlik, çiçeklerle, asfalt, kaldırımlarla olmadığını kaydeden Başdeğirmen, “Elektriklerin yer altına alınması, su taşkınlarının önlenmesi, evlerin su basmaması, yollarda yağmur yağdığında su birikmemesi bunlar önemli çalışmalar. Tüm kurumlarımızla birlikte işbirliği içerisinde çalışabilmek çok önemli. Bizlerin programlarımızı diğer kurumlarımızla paylaşıp, aynı anda yürüyebilmek çok önemli. Belediye yaptıktan sonra başka bir kurumun girerek yapılanı bozması, kırması doğru bir şey değil. Altyapı çalışmalarımızda diğer kurumlarla işbirliği içerisinde projelerimizi istişare ederek götürüyoruz. Bu hafta içerisinde DSİ yetkililerimizle en az üç kez daha bir araya gelerek projelerimizi istişare edeceğiz, bunun yanında telekominikasyonla, PTT, Karayolları, Torosgaz, TEDAŞ ile toplantılarımız olacak, 2022 yılı içerisinde yapacağımız projeleri paylaşarak altyapıları oluşturuyoruz. Memleketimizin parasını çarçur etmeden iktisatlı bir şekilde hizmet edebilmektir amacımız. Sayın DSİ Bölge Müdürümüzle bu konuları istişare ettik, göstermiş olduğu ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyorum, geldiği günden buyana hiçbir talebimizi ‘yarın olsun’, ‘daha sonra yapalım’ demedi. Isparta hepimizin, Türkiye hepimizin, bu bilinçle en güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz” görüşlerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür eden DSİ 18.Bölge Müdürü Rahmi Şahin de, Isparta için yapacakları çok işlerin olduğunu dile getirdi. Şahin, “Kaynakların etkin ve verimli kullanılması adına belediye ile dayanışma içerisinde yürütmüş olduğumuz çalışmaları, bugünden sonra da devam ettirmek kararlılığı içerisindeyiz.” dedi.

Darıderesi-2 Barajının Isparta’nın içme suyu açısından önemli olduğunu belirten DSİ 18.Bölge Müdürü Rahmi Şahin, “Şehre cazibeyle su sağlaması açısından önemli. Dolayısıyla bizde sizin desteğinizle yatırım programında yer alan Darıderesi-2 Barajının ihalesini gerçekleştirmiş olduk. Bu da Isparta’ya faydası olacağından bizim için bir onur kaynağı oldu. Darıderesi-2 Barajını çok önemsiyoruz, yatırımlarımız arasında bir parça ancak en önemli bir parça diyebilirim. Darıderesi-2 Barajını bir an önce bitirerek şehrin hizmetine sunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

DSİ 18. Bölge Müdürü Rahmi Şahin, diğer taraftan da şehir içerisinde ve dışında, diğer imar alanları dışında yürütmüş oldukları taşkın koruma projelerini de bir an önce tamamlayarak vatandaşın can emniyetini sağlamak açısından gerekli adımları atmayı kendileri için bir borç bildiklerini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yasar Kaya

20 Ocak 2021 Çarşamba 12:54

Gittigim her yerde belediyenin bir hizmeti ile karsilasiyorum.Sukru bey iyi bir baslangic yapti.yapilanlari gorunce Ispartanin kaybolan 15 senesine yanmamak mumkun degil.yYapilan yorumlara bakiyorum olumsuz yorumlar cok merak ediyorum siz olaylara gozonuzle degil arkanizda kalan baska bir organinizla mi bakiyorsunuz.

esnaf32

20 Ocak 2021 Çarşamba 11:55

Isparta'nın O kadar Sorunu Var ki Askeriye Afyona Alınmış 9-10 Tane İş Kolu Kan Ağlıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi Kapanmış, Demir Yolları Afyona Taşındı Sesiniz Bile Çıkmıyor. Resmen Bi Şehiri Köye Dönüştürürüyorlar 3 Tane Vekil Gönderdik Ankaraya Dile Getiren Yok Esnaf Odası Başkanı Zaten Cuma Mesajı atmaktan Başka Bildigi Bir Şey Yok Seçim Yakındır Haberiniz Olsun İSTEDİM.

MATİ 765

20 Ocak 2021 Çarşamba 09:57

Maşallah Başkan ikinci Tayyip gibisin Hiç boş durmuyorsun hep Geleceğe yatırım yapıyorsun Helal olsun Başarılarının devamını dilerim Bir eğirdirli olarak

ıspartalı

20 Ocak 2021 Çarşamba 07:06

Geç kaldın. Yinede çok iyi.ALLAH Aşkına O ELİ Götünde olan Nedemek İstiyor.Sen kimsin böyle geldin böyle gidersin. Senin yanındakiler 3 ile bakan bölge müdurü diger kişi Ispartanın Belediye başkanı Birdigeri Ispartadan bölgesinden sorumlu müdürdür. Senin bu pozunu gören Ya bakan Yada belediye başkanı zannedecek. zarar veriyorsunuz. Size agır geldi buralar. Çok etki yaptın seni belediye başkanı zannediyor Ispartalı.

Gölet kuraklık

19 Ocak 2021 Salı 23:38

Bu barajlar göletler mevsimleri değiştirdi. Gölet yapalım derken gölleri kuruttuk.Yağmurlar yapmaz oldu. Eğirdire sahip çıkın önce bu gölet bize yetmez

Büyükşehir beledıyesi

19 Ocak 2021 Salı 23:33

1155 günün kaldı byy sonra sana

Halk

19 Ocak 2021 Salı 21:48

senin bastığın yerde ot bitmez

Yazık

19 Ocak 2021 Salı 21:15

Senden bi cacık olmaz ıspartanın 5 yılını heder ettin yazık. Ama belediyenin parası ile restorasyon işleri uyar hakkı dır ama.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR