25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,764 TL
  • 5,577 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İÇKİLİ MEKAN KRİZİ

belediye tedbir almak zorunda kalıyor.

Isparta
Üniversite öğrencilerinin yoğunlukla takıldığı Kafeler Caddesi'nde bir avukatın yasanın boşluklarından yararlanarak müvekkilinin işyerine mahkeme kararıyla içki ruhsatı alması ortalığı karıştırdı. Söz konusu işyerini emsal gösteren birçok işletme aynı bölgede kendi işyerine de içkili mekan ruhsatı verilmesi için Belediye Başkanlığı'na talepte bulundu. Bazı yerlere içkili işletme ruhsatı verilince de vatandaş ayağa kalktı. Belediye Başkanı Günaydın, 'pencere açıldı, kapatmalıyız' diye tanımladığı içkili mekan sürecini durdurmak için tedbir alacaklarını açıkladı.

MAHKEME KARARIYLA RUHSAT
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Basın Kulübü programında vatandaşın yeni içkili mekanların açılması yönündeki tepkilerine hak verdiğini söyledi. Kafeler Caddesi'nde bir avukatın müvekkili olduğu işlerine yasanın boşluklarından faydalanarak mahkeme kararı ile içkili mekan ruhsatı aldırdığını anlatan Günaydın, "bu içkili işyerinden sonra birçok işletme ayağa kalktı. Söz konusu ruhsatı emsal göstererek talepte bulundular. Bu durum beni de çok rahatsız ediyor. Şu anda Zabıta'nın ruhsat servisinde 20'e yakın içkili mekan ruhsatı talebi var. Ne yapacağımızışaşırmış durumdayız. Pencere açıldı, kapatmak istiyoruz. Bu pencereyi nasıl kapatırız yollarını arıyoruz, araştırıyoruz" diye konuştu.

YEDİŞEHİTLER'DE
İÇKİLİ MEKAN İSYANI
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Yedişehitler Mahallesi'nde evlerin bulunduğu alanda bir binanın içkili mekan yapılmasına gösterilen tepkilere hak verdiğini söyledi. Yedişehitler Mahallesi sakinlerinin bu konuda Belediyeyi şikayet yağmuruna tuttuğunu kaydeden Günaydın, "işletmeci arkadaşlarımızdan rica ettik. İşletmenin açılışı konusunda beklemelerini istedik. Yine bizim arkadaşlarımıza talimat verdik, içkili mekan ruhsatı verilmemesini söyledim. Isparta halkı bu konuda duyarlılık gösteriyor. Bu duyarlılık benin mennun da ediyor" dedi.
KIRMIZI HAT OLUŞTURULACAK
Belediye Başkanı Günaydın, içkili mekanların hızla artış sürecini durdurmak için tedbir alacaklarını açıkladı. Mayıs dönemindeki mecliste kararlaştırılmak üzere kırmızı bölge uygulamasını gündeme getireceklerini kaydeden Günaydın, "mecliste içkili mekan yatırımları için kırmızı hat oluşturulmasına karar vereceğiz. Bu bölgeyi meclisimiz hep birlikte değerlendirecek. Ondan sonra bu tür işletmeleri bu bölgelere yönlendireceğiz. Bu konuda zor bir duruma düştük. İnşallah çözümleyeceğiz" diye konuştu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

süleyman

23 Kasım 2014 Pazar 15:51

benim apartmanımdada birahane var ben İstanbul şirinevler de oturuyorum ve gece inanılmaz gürültü var. her yere şikayet ettim ama maalesef bu tür mekanlara yönetim bile cesaret edemiyor. örnekleri çok hepsi korkuyor.. zaten mekan sahiplerinin hepside belelı kişiler. bizlerde bu tür fuhuş ve alkol içerisinde çocuk büyütmeye çalışıyoruz. tek üzüldüğüm nokta ise halkın düşüncesi ... toplum içinde bu mekanlar kapanmamalı gibi saçma düşünceler ile destekleniyor. chp ye zaten kızgınız bu konuda..

tamer

26 Kasım 2014 Çarşamba 13:25

Arkadaşım bu konuda size katılıyorum. Bir chp li olarak bu konuda sanırım bende Akp yanındayım. İçkili yerle antalyadaki gibi otel lerin içinde olmalı ve insanlar içip odalarına gidip ne istiyorlarsa yapsınlar. mahalle arasında zaten birahane kapatılınca fuhuş yapıyorlar, ortalık ayyaş insan kaynıyor. en azından otelde ne halleri varsa yaparlar. banada denk geldi kuzenlerim taşındı Allahtan. gece onlarda kalmıştık. Sabah ezanınyla birahane müziği birbirine karışmıştı ben halen uyuyamamıştım...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR