25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

İBRAHİM YILDIRIM VE 8 KİŞİ AĞIR CEZADA YARGILANACAK

İl Genel Meclisi, nisan ayı oturumlarında Denetim Komisyonu Raporu açıklanmıştı. Komisyon, 2011 yılında Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım döneminde, Özel İdare spor'a sağlananTümde isteklerin kanuna aykırı olduğunu belirlemişti.

Isparta
Komisyon ayrıca, özel idarenin bilgisi olmadan bankalardan promosyon alındığını da raporuna eklemişti. Tüm bu raporlar adliyeye gönderildi ve suç duyurusunda bulunuldu ve Isparta Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
İlk duruşma tarihi 7 Şubat Denetim Komisyonu raporu, zimmet davasının açılmasına neden oldu. İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım ve 8 kişinin ağır cezada yargılanmasına gelecek yıl başlanacak. İl Genel Meclisi, geçtiğimiz nisan ayında önemli görüşmelere sahne olmuştu.
29 Şubat günü tamamlanan Denetim Komisyonu Raporu’nun okunduğu oturumlarda, toplam88 sayfa olan raporun sadece “Tespit ve veriler” kısmını Komisyon Başkanı Nail Yaşar Akgül okumuştu.
Akgül, spor kulübünün yönetici ve sporcularının sosyal tesislerin yatakhanesinden il genel meclisinin kararına rağmen, ücret ödemedikleri halde, konaklamaya devam ettiklerini ve yemekhane imkanlarından sınırsız ve kayıtsız yararlandırıldıklarını belirlediklerini söylemişti.
Komisyon Başkanı Akgül, İl Özel İdaresi Derneği ile İl Özel İdare spor Kulübü ilişkilerinde, kanuna aykırı para aktarımları yapıldığını belirtmişti. Akgül, Davraz Kayak Merkezi, Kent Güvenlik Sistemi, işyeri açma ve çalışma ruhsatları aracılığıyla Özel İdare spor Kulübü’ne bağış toplandığını gördüklerini belirtmişti.
Komisyon raporunda bu ve bunun gibi işlerde, çeşitli firmaların 200 ila 2 bin lira arasında toplam82 bin 500 lira bağış yaptığı rapor edilmişti. Denetim Komisyonu raporunda ayrıca, İl Özel İdare spor futbol takımı oyuncularının ücretsiz olarak yararlandığı misafirhanede kahvaltı ve diğer harcamalara yönelik para çıkışı yapıldığı, banka promosyonları, araç sigortası gibi işlemlerde de özel idare kaynaklarının kullanıldığını belirtilmişti.
Bu raporun açıklanmasının ardından, suç duyurusunda bulunuldu ve davanın açıldığı öğrenildi. Kurban Bayramı öncesinde açılan davanın ilk duruşma tarihi de 7 Şubat olarak belirlendi. Isparta Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davada, Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım ve 8 kişi, zimmet suçuyla yargılanacak.
 
 
İBRAHİM YILDIRIM VE ARKADAŞLARININ ÖZEL İDAREYE İŞ YAPAN FİRMALARDAN YARDIM ADI ALTINDA MAKBUZ KARŞILIĞINDA PARALAR ALDIKLARIDA KANITLANDI İŞTE KANAL 32 TV'NİN HABERİ TIKLAYIN VE İZLEYİN
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR