26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

İBİCİOĞLU REFORM ÇALIŞTAYINA KATILDI

İbicioğlu reform çalıştayına katıldı

Isparta


SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, Uluslararası Antalya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Yüksek Öğretim Reformu Çalıştayı”na katıldı.

Yükseköğretim Kurulu'nun(YÖK) yeni yasa taslağının tartışıldığı çalıştayda, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı(SETA) Dış Politika Araştırma Direktörü Prof. Dr. Talip Küçükcan, bölge üniversite rektörleri ve araştırmacılar da hazır bulundu. Çalıştayda yükseköğretim reform ihtiyacı ve YÖK tarafından hazırlanan yükseköğretim kanun taslağı yer alırken, taslağın vakıf üniversitelerine ilişkin maddeleri ve taslakla birlikte gündeme gelen özel üniversitelerin kurulması önerisi tartışıldı.

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, toplantının içeriğiyle ilgili bilgiler verdi. YÖK’ün değerlendirme raporunun hükümete sunulacağını ifade eden Günay, "Hazırlanan taslağı hükümete sunmak niyetiyle aralık ayının ilk haftasında bitirmeyi düşünüyoruz" diyerek ön hazırlık şeklinde yapılan çalışmaların meclisteki komisyonlarca detaylı bir şekilde tartışılacağını kaydetti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ise yeni yasa önerisi kapsamında tüm paydaşların fikirlerinin olgunlaştığı bir ortam sağlamak amacıyla çeşitli toplantılar yaptıklarını belirterek "Bu toplantı zinciri bir süre daha devam edecek. Bir taraftan gelen fikirleri, görüşleri analiz ediyoruz. Farklı ekipler kurduk, gelen bütün eleştirileri belli bir format dahilinde tahlil ve analiz ediyorlar. Bunları bizim genel kurulumuza sunacaklar. Biz de uzun bir toplantı silsilesinde bu görüş ve önerileri değerlendireceğiz." dedi

 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR