21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,541 TL
  • 5,333 TL
  • 188,59 TL
  • 103.207
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

HİZMETTE ADALET, YAKLAŞIMDA EŞİTLİK

Şarkikarağaç'ın yetiştirdiği genç isim Ramazan Coşkun, Ak Parti'den Belediye Başkanlığını açıklamasıyla birlikte Geleceğin Şarkikarağaç'ını inşa etmek için kapı kapı gezerek projelerini açıklamaya başladı.

Isparta

Şarkikaraağaç’ta bütün kesimlerin kucaklayacağı isim Ramazan Coşkun, Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı için müracaatını yaparak, göreve talip olduğunu ilan etti. 1864 yılından bu tarafa aradan geçen asırlar üstü süreye rağmen halâ istediği yerel hizmete kavuşamamış, kavuşturulamamış bir Şarkikaraağaç’ın mamur ve şen hâle getirilmesi için yola çıktıklarına işaret eden AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Coşkun, hizmette heyecanlı olmak kadar kollektif aklı da kullanmanın gereğine dikkat çekti. Coşkun, hizmet verdiği kurumda çalışkan ve düzgün kişiliğiyle tanınan değerli bir bürokrat olması kendisini yerel idareye daha yakın kılıyor.

Şarkikaraağaç’ın yerel hizmetlerde bugüne kadar istenilen şekildeki idareye adeta hasret kaldığını belirten Coşkun; “mahalli idarelerde ehil kadroların önemi büyüktür. Aynı zamanda hakkı ve hukuku gözeterek hizmet vermek de işin önemini daha da büyütür. Dolayısıyla Şarkîkaraağaç ilçemiz, çoktan cazib şehirler arasında gösterilmesi gerekirken, böyle bir seviyeye getirilmesi bir yana, en kapasitesiz hizmetlerde dahi kendisine lâyıkmış gibi görülen kısırlığa düşürülmüş, dolayısıyla da hem de gelişme, hem de cazibe şehri olma özelliğini asla elde edememiştir” dedi.

 Gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Şarkikaraağaç AKParti Belediye Başkan A. Adayı Ramazan Coşkun, bugüne kadar geri kalmışlığı bir türlü aşamayan Şarkikaraağaç’ta neler yapılabileceğini geniş bir biçimde açıklarken önemli hususlara da işaret etti. Coşkun, ilçedeki geri kalmışlığa sebeb hususların fizibilitesini teşkil eden acilen hizmetleri bir bir ve özenle dile getirdi. Şarkikaraağaç’tan başlamak üzere bütün köy ve yerleşim alanlarına imkânlar dahilinde ve eşit mesafede hizmet vereceklerini söyleyen Coşkun’un işte ilçeyi ihya ve mamur bir hâle getirecek hizmet şiarı ve kollektif hizmet anlayışı:

 “Kendi özümüze ve verdiğimiz sözümüze uygun yerel idareciliğimizde ele alacağımız öncelikli hizmetlerimiz mevcutlar ve hissedilen hizmetler olarak şu başlıklar altında ele alınacaktır:

 

Park ve Bahçeler:Park ve Bahçelerle donatılmış bir Şarkikaraağaç idealimizdir. Mevcut hizmetlerin çağa uygun hâle getirilecekleri içinde şehirleşme kültürünü ön plâna alacağız. Fazla bir hükmü bulunmayan mevcut park ve bahçelere ve ilçe merkezimizin en dikkat çekici alanlarına adı ilimiz Isparta ile özdeşleşmiş gül ile çeşitli özellikte 5.000 adet ağaç dikilerek yeşilliğin artırılması sağlanacaktır.

 Yeşile doymuş ve doyurulmuş şehirler hem güzellik, hem de teneffüs bakımından ne kadar değerli ve cazib ise biz de şehrimiz Şarkikaraağaç’a bu değeri vereceğiz.

 İlçemize Büyük Doğa Parkının Yapımı: İlçemiz sakinlerinin ve yaz döneminde İlçe dışından gelen hemşerilerimizin ailesi ile oturup piknik yapacağı ve çocuklarını eğlendirecekleri bir mekân bulunmamaktadır. İçerisinde sinema, tiyatro salonu, hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, süs havuzu, piknik yeri, spor tesisleri, dev akvaryum ve nikâh salonu olan bir doğa parkı yapılacak.

 Kültür Merkezli Konak:Şehrimizde yaşayan her sınıftan insanın rahatlıkla her gün ziyaret edebileceği ve kendisini her sınıftan insanlarla buluşturarak kültür ve fikir alışverişinde bulunabileceği bir Kültür Konağı elbette bugün küçük beldelerde dahi düşünülüp hayata geçirilmişken ilçemizde proje ve yapımı bir yana düşünce olarak dahi dile getirilmiş değildir. Halbuki siyasilerden iş adamlarımıza, her dereceden devlet memuru ve adamlarımıza kadar her sınıftan insanımızın buluşmasına merkezlik edecek bir otantik binaya mutlaka ihtiyaç vardır ve bizim dönemimizde bu hizmet de Şarkikaraağaç’ımıza kazandırılacaktır. Buna ilâveten Şarkikaraağaç eski evlerinin Restorasyonuyla ilgili düşüncemizin ana gayesi de bölgemizin sosyal ve kültür hayatı mükemmelleştirilmiş bir şehire kavuşturulmasıdır.

Kültür Müzesi: Neâpolis döneminden itibaren tarihî derinliği bulunan eserlere dahi sahi çıkılamayan bir Kara Ağaç’ın tarihi eserlerini modern çağımızla buluşturmak için bir kültür müzesi açacağız. Şehrimizin merkezinde ve çevresinde bulunan ve bulunabilecek eserleri bu mekânda toplarken Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün de yardımlarıyla her eseri hassasiyetle inceleteceğiz.

 

Kızıldağ Milli Parkımızda daha kapsamlı Helva Bayramı Festivalleri: Bünyesinde bugüne kadar binlerce helvacıyı barındırdığı hâlde önceleri titizlikle geleneksel biçimde düzenlenen Helva Bayramlarımızın inkitaya uğraması kabul edilemez bir anane yozlaşmasıdır. Ülkemizin önemli ticari merkezlerinde helvacılık mesleğini Şarkikaraağaç adına yürütenlerle sağlanamayan koordinasyonu ortadan kaldıracağız. Şarkikaraağaç adına hizmet veren hemşehri kuruluşlarımızla birlik sağlayamayan bir mahalli idareci sıfatımız asla olmayacak ve birliğimizi kuvvetlendirmek için büyük çaba harcayacağız. Bunun için de hem helvacıçıraklarımız, hem de Kızıldağ gibi nadide bir mekânımızın mevcutken geriye kalan millilik hassasiyetimizi elbette harekete geçireceğiz.

  Tarihimizi anlamak ve anlatmak: Bugüne kadar 1475 tarihlerinden itibaren Nefsi Kara Ağaç olarak geçen şehrimizi yeni nesillere doğru ve düğün bir biçimde tanıtmak ve bu konuda ele alınmış eserleri inceleyerek daha vasıflı ve faydalı hâle getirmek için bir komisyon teşekkül ettirecek Kara Ağaç’ımızın tarihini yeniden yazdıracağız. Biz bizi, nesillerimiz de bizimle birlikte kendi tarihlerini öğrenecekler.

 Hizmetin yansıdığı yer Neresidir?

  Modern Bir Belediye Binası:Bugün her kime sorsanız ilçemiz Şarkikaraağaç’ta gösterebileceği bir modern belediye binamız var mıdır? Elbette yoktur. Sadece binası değil, cadde ve sokakları kaldırımsız bir şehirde ihtiyaç olarak önümüze çıkan yer altı çöp konteynırları sıkıntısını ve vatandaşlarımızın şikâyetlerini dikkate alacak bir riyaset makamı da, 153 Alo Belediye Birimi de bugüne kadar düşünülüp hayatıgeçirilmesi gereken hususlardır. Kişisel Gelişim ve Motivasyon Eğitimi Verilen Belediye Personelleriyle; yolların asfaltlanması ve Düzenli Kaldırımlar yapılarak Yabani Otlardan Arındırılması, Unutulan Sanayi Sitemize Sosyal Tesis, her mahalleye spor aletleri ve çocuk parkları bekleyen ve bekletilen hizmetlerdir. Et entegre ve yem fabrikası, soğuk hava deposu, tekstil (kumaş dokuma) atölyesi, büyük bir otel, katlı otopark, uygun fiyatlı modern konutlar, köy dolmuşlarına ait otogar, arıtma tesisi, elektronik ilân panoları, spor branşlarında gençlere tam destek, çevremizi ilâçlama, köprülü kavşak, meslek kursları ve Beyşehir Gölü’müzü turizme kazandırma ve gölün en büyük nimeti olan balıkları için derli toplu bir hal gibi daha bir hayli akla yatkın ve çevreye kazanç faaliyetlerden mega projeler bizim düşündüğümüz ve faal duruma getireceklerimiz arasındadır. Bunları ve ileride detaylıca veremeyi arzuladığımız birçok hizmetleri hayata geçirmek en büyük hedefimiz olacaktır.

Evet! Bütün çalışmalarımızda en başta söylediğimiz gibi şiarımız; Hizmette adalet, yaklaşımda eşitlik olacaktır. Milletimize 11 yıldır üstün hizmetler veren ve halkımızın ne kadar isteği varsa onları tamamlayan AKParti kadrolarının içinde yer almak bizim için bir şereftir. Bu şerefi güzide ilçemiz Şarkikaraağaç’a bir Belediye Başkanı olarak sürdürmek azmi ve inancındayız. Allah’ın izniyle bunu başardığımız gün, Şarkikaraağaç’ın asırlara süren makus talihinin biteceği ve mamur hâle getirileceği günün başlangıcı olacaktır. Öyleyse haydi hep birlikte aydınlık günler için diyelim ki; ‘Durmak yok yola devam. Durmak yok hizmete devam!’

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR