27 Eylül 2021 Pazartesi

Kayıp olarak aranan Alişan Soylu ölü bulundu

Kayıp olarak aranan Alişan Soylu ölü bulundu

Koronavirüse yenildi

Koronavirüse yenildi

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Isparta damga vurdu

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Isparta damga vurdu

Artan vakalar sonrası kapanma gelecek mi?

Artan vakalar sonrası kapanma gelecek mi?

Hızırbey Ortaokulu'ndan bir Türkiye birinciliği daha

Hızırbey Ortaokulu'ndan bir Türkiye birinciliği daha

Isparta

Milli Eğitim Bakanlığı, Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve EYUDER (Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği) işbirliği kapsamında Hızırbey Ortaokulu 7 farklı ana başlık ve 42 alt başlıkta gerekli incelemeler sonucunda Türkiye genelindeki devlet okulları arasında açık ara farkla Türkiye Birincisi oldu.

Okul Müdürü Tevfik Akar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Ödülümüzü Ankara Başkent Öğretmenevi Toplantı Salonunda okulumuzun tüm paydaşları ve ilimiz adına aldık.

Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı kapsamında 1. Okur Yazar Okul (Kütüphane ve Okuma Köşeleri, Kitap Okuma Faaliyetleri, Kitap/Dergi Basım Faaliyetleri, Okuma Kulübü Faaliyetleri, Okur-Yazar Buluşma Etkinlikleri, Podcast Oluşturma) 

2. Gelişen Okul (Yürütülen Projeler, Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, Öğretmen Eğitimleri ve Gelişimi, Tasarım Beceri Atölyeleri, Okul Dışı Öğrenme Ortamları, Online Eğitimler)

3. Yardımsever Okul (Dilek Ağacı Projesi, Kardeş Okul Projesi, Ulusal Dernek/Vakıf Faaliyetleri, Hayvan Dostu Çocuk Etkinlikleri, Yaşlı/Çocuk/Engellilere Yönelik Etkinlikler, Tasarla-Paylaş Etkinlikleri)   

4. Çevre Dostu Okul (Geri Dönüşü Faaliyetleri, Ağaç Dikim Faaliyetleri, Tarım Faaliyetleri, Kaynakların Bilinçli Kullanımı, Doğa Yürüyüşü/Kamp/İzcilik Faaliyetleri, Farkındalık Filmi Hazırlama)  

5. Temiz Sağlıklı Güvenli Okul  (Beyaz Bayrak Temini, Beslenme Dostu Okul Sertifikası, Sağlıklı Çocuk/Genç Etkinlikleri, Hijyen Eğitimi Verilmesi, Güvenli Okul/İSG Çalışmaları, Temizliği Paylaş Faaliyetleri)        

6. Sosyal Sportif Okul (Sportif Faaliyetler, Sanatsal Faaliyetler, Kültürel Faaliyetler, Gezi Faaliyetleri, Okul-Veli Günlerinin Düzenlenmesi, “Sağlığa Pedalla” Etkinliği)       7. Dijital Okul (Uzaktan Eğitim Faaliyetleri, EBA Kullanım Faaliyetleri, Kodlama Eğitimi ve WEB 2.0 Araçları, Kurumsal Dijital Kimlik, Dijital Okuryazarlık, 3D Materyal Tasarımı ve Üretimi)  alanlarında okulumuzun yaptığı tüm çalışmalar titiz ve ciddi bir şekilde incelenmiş olup sonuçta okulumuz TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmayı hak etmiştir. Bu başarıdan dolayı okul müdürü olarak şahsım ve okulumuz ALTIN MEŞALE ÖDÜLÜ ile onurlandırıldık.

Eğitimde sadece akademik eğitimin yeterli olmadığını, öğrencilerimizin sosyal, sportif  ve kültürel gelişiminin onların liderlik özelliklerinin keşfedilmesi, gizli yeteneklerinin açığa çıkmasını sağlayacağına inandığımız için; Okulumuz, “Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı” kapsamındaki yedi farklı kalite etiketi ve 42 alt modülün gerektirdiği akreditasyon çalışmalarını tüm paydaşları geleceğe taşıyacağına inandığı için büyük bir özveriyle yürüterek bu büyük başarıyı elde etmiştir.

Okulumuz beş yıllık yeni bir okul olmasına rağmen il genelinde engellilerin fiziki ortamda rahat hareket edebilmelerine uygunluk olan “Erişebilirlilik Belgesi”ni, okulun temiz ve hijyen olması ile ilgili “Okulum Temiz Belgesi”ni ve yukarıda açıkladığım çalışma sonucunda “Geleceğin Okulu Belgesini”   ilimiz genelinde İLK ALAN OKUL olma başarısını göstererek İLKLERİN OKULU olmayı başarmıştır.

Bu başarıda emeği geçen başta müdür yardımcılarım olmak üzere tüm paydaşlarıma şahsım ve okulumuz adına teşekkür ederek şükranlarımı sunuyorum"dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ayşegül Özçınar

15 Eylül 2021 Çarşamba 16:14

Müdürümüz Tevfik Akar ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının daim olmasını dilerim .Başarı tesadüf değildir

Veli

14 Eylül 2021 Salı 07:21

Tefvik hocami ve tüm ekibini kutluyorum darisi diger okullarin basina.hizirbey kolejin velisi olmaktan gurur duyuyorum

Çelik

13 Eylül 2021 Pazartesi 21:54

Allah razı olsun öncelikle müdürümüz tevif beye. Ve tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize

Alpaslan

13 Eylül 2021 Pazartesi 20:53

Gerçekten çok önemli bir başarı. Tevfik beyi ve Hızırbey ortaokulu tüm personelini tebrik ederim. Başarılarınızın devamını dilerim...

Veli

13 Eylül 2021 Pazartesi 19:42

Saygı değer müdürüm sizin azminiz ve başarınız bizi gururlandırımektadır başarınızı devamını dilerim sizin gibi insanlar az

H.

13 Eylül 2021 Pazartesi 18:15

Mezunların başarısı da ortada, okulun başarısı da ortada. Sadece eksik arayanlar var özellikle. Sırf kötülemek için konuşanlar, öğretmenlerin canla başla çalışmalarını yok sayamazlar. Uyum içinde çalışmaları kıskanmak ,laf söylemek yerine siz de başarın siz de haber olun. Engelleyen mi var?

başarı

13 Eylül 2021 Pazartesi 16:11

Bu okulu birde mezunlarının başarısı ile haber yapın bunlar şov soytarılık kaç öğrencisi hangi okullara yerleşmiş onun haberini yapın

vatandaş

13 Eylül 2021 Pazartesi 09:43

ses var görüntü yok veya görüntü var ses yok diyebiliriz.

Ali

13 Eylül 2021 Pazartesi 08:40

Bir " şahsım" vakası daha. Büyüyünce şube müdürü mü olcan çen

Eyuder ?

13 Eylül 2021 Pazartesi 06:41

Eski il mem Müdürü de orada ilginç, eyuder ne ki ? Resmi bir yönü var mı

Tarkan Ç

12 Eylül 2021 Pazar 21:44

Aynı okulu birde kayıt dışı bölgelerden gelen öğrenciler açısından inceleyin, kayıt dışı bölgelerden gelenden alınan zorunlu bağışları inceleyin, okul aile birliği harcamalarını inceleyin.

Hasan BAHÇEKAPI

12 Eylül 2021 Pazar 19:11

Aynı dernek geçen yıl İl Müdürü Ömer Yılmaz’ı yılın milli eğitim müdürü seçmişti. Neden yayınlamadınız :)))

Ülkü lü

12 Eylül 2021 Pazar 18:01

Ülkü ortaokulunda hiç hareketlilik yok,Tevfik hoca ülküye yakışır

ıspartalı

12 Eylül 2021 Pazar 17:16

Başarılarınız daim olsun insallah

Münevver Özarslan

12 Eylül 2021 Pazar 15:38

Verilen emeklerin sonucu gurur verici bir sonuç. Başta okul müdürümüz Tevfik Akar hocamıza Hızırbey Ortaokuluna emeği geçenlere yürekten teşekkürler..

Ali

12 Eylül 2021 Pazar 13:52

Uyuder neki bilinmeyen bir dernek galiba

M. Ali

12 Eylül 2021 Pazar 13:34

Tebrikler hocam. Zaten okula girdiğimiz andan itibaren diğer okullardan farklı olduğunu hissedebiliyoruz. Temizlik, hijyen, disiplin, organizasyon vs her şey şahane. Arkasında büyük emek var belli ki. Bir veli olarak gerçekten tebrik ediyor. Başarılarınızın devamını diliyorumç

güll

12 Eylül 2021 Pazar 12:57

Çok güzel ısparta için. .Başarılar diliyorum

Mehmet Albayrak

12 Eylül 2021 Pazar 12:54

Değerli Hocam, Allah başarılarınızı daim kılsın. Yakın zamanda tüm eğitim mensuplarının sizin başarılarınızı örnek alması dileğiyle. Çocuğumu gönül rahatlığıyla sizlere emanet ediyorum

Hasan Uyar

12 Eylül 2021 Pazar 12:50

Tebrikler müdürüm

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR