27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HIRSIZLARA KARŞI KAZ BESLEYİN DİYEN O MÜDÜR MERKEZE ÇEKİLDİ...

Sivas İl Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan Merkeze Çekildi.

Isparta
Isparta Emniyet Müdürlüğün'den Sivas Emniyet Müdürlüğü'ne atanan ve 3 yıldır Sivas ilinde Emniyet Müdürlüğü yapan A.Kemal Seyhan dün akşamki Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile merkeze çekildi.
Hırsızlara karşı Kaz besleyin açıklamalarıylı uzun süre Isparta'da gündemde kalan Seyhan'ın merkeze çekilmesi süpriz olmadı.
İSTE KEMAL SEYHAN'IN O ÇOK KONUŞTURAN KAZ HABERİ..
 
ISPARTA Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ın hırsızlara karşı ‘Bahçenizde kaz besleyin’ önerisi, kaz yokluğu nedeniyle yaşama geçirilemedi. Kentteki kanatlı hayvan satıcılarında kaz satışı yapılmazken, öneriyi dikkate alıp kaz arayanlar ise “Beslemesine besleyelim de kazı nasıl temin edeceğiz? Hiçbir yerde yok. Bari üretimini teşvik etsinler” diye konuştu.

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan’ın Yedişehitler Mahallesi’nde bulunan Miraç Camii’nde cuma namazı sonrası cemaatle sohbet ederken, “Hırsızlığa karşı hiçbir tedbir alamıyorsanız, bahçenizde iki üç kaz besleyin” demesi, Isparta'da yeni bir tartışma başlattı. Emniyet Müdürü Seyhan’ın uyarısı sonrası vatandaşlar şehrin en büyük pazarı konumundaki Salı Pazarı'nda kanatlı hayvan satıcılarında kaz aradı.
Pazardaki satıcılar, kendilerinde tavuk ve horuzun dışında sadece pekin ördeği bulunduğunu belirterek, “Biz kaz satmıyoruz. Çünkü bölgede kaz yetiştirilmiyor. Kaz bazı köy ve beldelerde az sayıda yetiştiriliyor. Kaz yetiştiriciliği daha çok Kars bölgesinde yaygın” diye konuştu.
Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan’ın önerisini dikkate alıp kaz arayışına giren bazı vatandaşlar ise arama çalışmalarının olumsuz sonuçlandığını söyledi. Kaz arayıp bulamayanlardan Özgür Kanal, “Beslemesine besleyelim fakat kazı nasıl bulacağız? Ben yıllardır Isparta’da yaşıyorum ama daha kaz görmedim” dedi.
Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan ise vatandaşların kaz arayıp bulamadığı söylenince, “Ben sadece olması gerekeni söyledim. Bu uyarıyı da daha çok Fatih ve Zafer mahallelerinde daha çok ağaçlık alan içerisinde kalan 2 veya 3 katlı müstakil evler için yaptım. Oralarda geceleri in cin top oynuyor” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR