23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,777 TL
  • 5,631 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

HERKESİN MÜLK EDİNME HAKKI VARDIR

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'dan beklenen açıklama dün geldi.Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın kendisi ve aile bireylerinin Çünür'dekiyeni konut alanından arazi satın aldığı yönündeki iddialara cevap veren Günaydın, Burası 1977'de imara açıldı. Ben buradan helal kazancımla 1600 ve 1800 metre karelik iki ayrı yer aldım dedi.

Isparta
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, dün kameralar karşısına geçti; gündeminde
Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman’ıniddiaları vardı.
Kendisi ve aile bireylerinin Çünür’den arazi satın aldığı yönündeki iddialaraBelediye Başkanı Günaydın makamındadüzenlediği basın toplantısında cevap verdi. Yeni konut alanının 1977’de dönemin Belediye Başkanı Fuat Uyar tarafından imara açıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Günaydın, “Buranın revizyonu da 2007’de yapılmış, 18 uygulamasını da biz yaptık” dedi. Günaydın konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Bunlarla uğraşacak vaktim yok. Bazı lüzumsuz, tamamen çamur atma politikasıyla halka aksayan sözler oluşmuş.
Çünür’de yeni imar açılan arazide Günaydın ailesi ve diğer yakınları ne kadar arazi aldıklarını söylesin. İmar revizyonu bile yapılmamış bir yerde bu arazilerle ilgili şaibe var mı? Buranın imarı 1977 yılında Fuat Uyar zamanında yapılmış ama bugüne kadar icraata konulamadı. Bana nasip oldu. 2007 tarihinde tüm revizyon planları yapılmış. Revizyon ve imar palanı yapıldıktan sonra her şeyi bitmiş. Ne kadar yapı yapılacağı bu tarihte belirlenmiş. Bu revizyonu yapan bunu söyleyenler. Buranın emsali bu tarihte belliydi. Bu arazinin 18 uygulamasını, tescillerlini, tapu kayıtlarını, kadastro alanlarının tescilini de biz yaptık. 12 Mayıs 2011’de kadastro onayı alındı ve 16 Ocak 2012 tarihinde tapu kayıtları kesinleşti. Herkes malının mülkünü nerede olduğunu biliyor. Yeni imara açınla yer diye tabir ediyorlar ama kara cahiller. Bir işi bilen gerçekten yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen de eleştiriri. Yapamayan da çamur atar. Siz yapamadınız biz yapıyoruz”
“2 AYRI ARAZİMİZ VAR”
Çünür’deki yeni konut alanından 1600 ve 1800 metre karelik iki ayrı arazi satın aldığını söyleyen Başkan Günaydın, arazileri sattığı daire ve araçların parasıyla aldığını kaydetti.
Başkan Günaydın, “Tapu dairelerinden bakabilirsiniz arsam var mı yok mu bunu açıklamak zorunda değilim. Aksu Caddesi’nde iki dairemi sattım. Belediye Başkanı olunca üç aracım bir de cipim vardı sıfır model bunu da sattım. Küçük tasarrufları değerlendirerek, arazi sahibinden bir buçuk yıl önce iki arsa aldım. 1600 ve 1800 metrekare iki arsa yerinde duruyor. Herkes mülkiyet ve miras hakkına sahip. Ben imar öncesi almadım. Her şey 2007’de bitti ben bir buçuk yıl önce aldım. Sen benim arsamın kâhyası mısın? Böyle çamur atıp yalan söylemesi uygun değil. Seviyemi düşürmek istemiyorum. İşte dosyalar ortada” diye konuştu.
 “EŞİNE ZEMZEM TOWER’DAN DEVRE MÜLK ALMIŞ”
Hacca gittiğinde maaş aldığı yönündeki iddialara da değinen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Kendisi eşine Zemzem Tower’dan devre mülk almış. Sen buna bak” şeklinde konuştu.
Balaman’ın “Dilek Günaydın Belediye’den maaş alıyor” iddiasına yanıt veren Günaydın, “Kendisi eşine devre mülk satın alıyor. Zemzem Power’de en kıymetli yerlerden. Sen buraya kuru ceketle geldin. Ben kazanarak gelen ve babadan zengin bir insanım. Siz bizi kendiniz gibi zannetmeyin. Biz helal lokma kazanıp belediyede para harcayan insanlardanız. Bu çirkefliklere, çamur atmalara artık cevap vermeyeceğim. Bu son yanıtımdır. Kendisinden öbür dünyada da bunun hakkını alacağım. Ona hakkımı helal etmiyorum. Karımın şirketlerden maaşa aldığını söylüyor. Ben buna tenezzül eder miyim? Onlar beni kendileri gibi mi zannediyor? Ben kazançlarıma haram lokma karıştırıp tüm servetimi yok edecek kadar enayi değilim. O enayileri gitsinler kendi kapılarında arasınlar” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR