21 Temmuz 2018 Cumartesi

  • 4,791 TL
  • 5,612 TL
  • 190,01 TL
  • 94.082
ISPARTA 29°
MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

BEKÇİLİK SINAVINA GİDERKEN KAZA GEÇİRDİLER

BEKÇİLİK SINAVINA GİDERKEN KAZA GEÇİRDİLER

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Isparta

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Süleyman Demirel Üniversitesi ve Burdur MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın koordinatörlüğünde yürütülen İş Dünyası Kayıtsız Kalmıyor Projesi kapsamında çalışan kategorisinde kayda değer ödül töreni düzenlendi.

 

Törende farklı firmalarda hayatı boyunca hiç kayıt dışı çalışmayan çalışanlara ödülleri verildi. Ödül törenine, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, SDÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan, ITSO Genel Sekreteri Nihal İspir, oda yöneticileri ile daire müdürleri ve firma yetkilileri ile ödül alacak kişiler katıldı.

 

Törende konuşan ITSO Başkanı Başdeğirmen, projenin ülkeningelişmesi ve büyümesi adına çok önemli olduğunu söyledi. Çalışma ve SosyalGüvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığının projeyi önemsediğini belirtenBaşdeğirmen, “Ülkemizin gelişmesi ve büyümesi adına bu projemiz çok önemli. 800proje içinde seçildi ve Türkiye’de bir ilk Isparta olarak örnek olacağız. Kayıtdışı istihdam denilince akla sadece işveren değil çalışan da gelmeli. Bizişverenler kayıt dışı işçi çalıştırılmasına asla müsaade etmemeliyiz kayıt dışıişçi çalıştırmak suç olduğu kadar kayıt dışı çalışmak da suç. Ülkemizde 24milyon çalışanımız var bunun en az 3’te birinin kayıt dışı olduğu söyleniyor.Bu da ülkemiz açısından çok büyük kayıp. Biz Isparta’da bunu aşmalıyızTürkiye’ye örnek olmalıyız ki kayıt dışının önüne geçilsin. Ticaret ve SanayiOdası olarak tek çabamız bu. Projemizle çok büyük farkındalıklar yarattık,gerekirse kapı kapı gezip bizim bu projeyi amacına ulaştırmamız gerekiyor.”dedi.

 

SDÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu da projeninönemine değinerek, herkesin bu konuda biraz sorumlu ve işverenin, çalışanın,vatandaşların, kurumların üzerine düşen görevler olduğunu söyledi. SDÜ veITSO’nun sosyal sorumluluk alarak projeye imza attığını belirten Prof. Dr.Dulupçu, “Bu projenin gerçekleşmesi için herkesin emeği gerekiyordu, projeninsonuna gelindiğinde 100 kişi bile faydalansa ülkemiz açısından önemli. Emeğesaygı da çok önemli ama emeğe saygımız AB Projesinden değil ‘Alın terikurumadan hakkını vermek’ kültüründen geliyoruz. Ülkemiz hızlı gelişiyor, ancakkayıt dışının avantaj olduğunu düşünürken emeğe de saygısızlık ediliyor. SosyalGüvenlik sisteminin daha da gelişmesi için kayıtdışının önüne geçilmeli.Gençlerin ve çocukların geleceği için kayıt dışı olan her şeye karşıçıkmalıyız. “dedi.

 

Ardından ödül törenine geçildi. Törende ödül alanlarınisimleri şöyle:

 

Mustafa Küçükyılmaz Süleyman Demirel Organize Sanayi BölgeMüdürlüğü

Veli Ünal, Peksan Orman Ürün. İmalat Tic. Ltd. Şti.

Erhan Çetin, HasselEnd. Ürün. San ve Tic.Ltd.Şti.

Vahit Duman, Kınalı Süt ve Süt Ürün. Zeytin Ürün. Gıda San.Tic. Ltd. Şti.

Oğuzhan Gümüş, İnaDoğaltaş Madencilik İnş. San. Tic. Ltd.Şti.

Erkan Şenses Modülmer San. Tic. A.Ş.

Özgür Aydeğer Çıraklar Tekstil ve Otomotiv San. Tic. Ltd.Şti.

Kemal Kılıç Şahlanlar Gıda Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Atilla Uçan Betaş Tic. Ltd. Şti.

Halil Burdurlu Gülbudak Gıda Soğutma Tekstil İnşaat ve Tic.Ltd. Şti.

Bekir Üstündağ Isparta Şoförler ve Otomobilciler Odası üyesi

Ömer Avcu Isparta Kahveciler Meşrubatçılar Otelciler veHancılar Esnaf Odası üyesi

Murat Dinç Sıhhi Tesisatçılar Kaloriferciler FotoğrafçılarEsnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi

Mahmut Özkan, Isparta Madeni İş Esnaf ve Sanatkarları Odasıüyesi

Sema Aktaş Isparta Berberler Ve Kuaförler Odası üyesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR