21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,499 TL
  • 5,290 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Hem vatandaş, hem sürücü memnun

on günlerde Isparta'da hem sürücüler, hem yolcular otobüsçülerin bu yeni uygulamasından oldukça memnun.

Isparta
 
 

Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nini Isparta Belediye Meclisi’nin onayıyla 12 Mart 2012’den itibaren geçtiği ‘Tek Bilet’ uygulaması vatandaştan tam not aldı.

 

Normal seferlerin dışında, belirlenen 7 hatta yapılan tek biletli seferler vatandaşın gidebileceği en uzak noktalara bekleme yapmadan ulaşmasına imkan sağlıyor.

 

Isparta 18 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Baki Dere, yeni uygulamanın olumlu sonuçlar verdiğine değinerek, mahalle muhtarlarının bu konuda kendilerine teşekkür ettiğini söyledi.

 

86 otobüs ile Isparta halkına hizmet veren Halk Otobüsleri Derneği, her geçen gün rüştünü ispatlıyor. Sabah 06:30, gece 23:30 saatleri arasında birçok vatandaşın tercih ettiği halk otobüsleri hem yeniliği ile hem de çeşitli eğimlerden geçen personeliyle yeni bir sayfa açıyor. 

 

Son olarak ortaya koyduğu tek bilet projesi ile şehrin trafik sorununa da neşter  vuran Halk Otobüsçüleri Derneği, yaptıkları bu hizmetlerle de sınırlı kalmıyor.

 

Yaptıkları uygulamanın ‘Bir taşla üç kuş vurmak’ olduğunu dile getiren Isparta 18 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Dere, ‘’Yaptığımız bu tek bilet uygulamasıyla birlikte Isparta trafiğine neşter vurduk. Kaymakkapı Meydanı’ndaki kötü görüntüyü ortadan kaldırırken, bir yandan vatandaşların tek binişle uzun mesafelere ulaşmasını sağladık, diğer yandan da kooperatif olarak yakıttan tasarruf elde ettik. Bu uygulamanın olumlu sonuçlar verdiğini hep birlikte görüyoruz. Bu konuda bizlere gerekli desteği sağlayan Isparta Belediye Meclisi’ne teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

Önümüzdeki günlerde organize edecekleri yeni sistemle birlikte, artık mahalle ve cadde isimlerinin yerine otobüslerde numaraların alacağını dile getiren Baki Dere, ‘’Çevre illerdeki birçok bölgede uygulanan numaralı taşıma sistemini Isparta’da da oturtmayı planlıyoruz. Tabi bunun için vatandaşlarımızın alışması adına belli bir süreye ihtiyacımız var. Vatandaşlarımız bu sistemle mahalle ve cadde okuma derdinden kurtulmuş olacak. Duraklarımızda konuyla ilgili numaraların gittiği güzergahlar belirtilecek’’ dedi.

 

Numaraları Otobüs ve Durakların yanı sıra teknolojik gelişmeleri yakın takip ettiklerini kaydeden Dere, ‘’Bundan böyle otobüsümüzde LCD ekran bulunacak. Bu ekranlar gidiş güzergahını gösterecek hem de sesli olarak. Yeni uygulamayı geçtiğimiz durakları hatırlatmış olduk. Bunların yanında otobüs duraklarında bulunan levhalarımızı da dijitale çevireceğiz. Vatandaşlar en iyi hizmeti hak ediyor, şeklinde yorumladı.

 

Başkan Dere, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi hizmet ve ihtiyaca yönelik olarak her geçen gelişmeye dikkat çekerek, ‘Çağın gerektirdiği gelişmelerle birlikte, biz de şoförlerimizle, otobüslerimizle gelişime ayak uydurmak durumundayız. Isparta Halkımız hizmetlerin en iyilerini hak ediyor. Şu anda 87 olan otobüs sayımız ihtiyaçlara yönelik olarak artmaya devam edecektir’ diyerek sözünü noktaladı.

 

Başkan Baki Dere, ayrıca bir gün içerisinde hastane caddesinde 156, Kaymakkapı meydanında, 182, Mimar Sinan Caddesinde 156, Valili ve PTT önünden 78 otobüsün daha az geçtiğini söyledi.

 

TEK OTOBÜSLE NERELERE GİDECEĞİZ

 

14 NOLU HAT

 

Müftülük – Halıkent – Yıldızhan - Köy Garajı – İstasyon - 6 Mart - İYAŞ Avm - 156 Cad. - Deregüme Kavşağı - Koç Cam - Eski Hal - Devlet Has. – Çarşı

 

Hareket Saati:

 

Sabah: 09:15

 

Son Sefer: 18:15

 

 

 

EDA-MUZAFFER TÜRKEŞ HATTI

 

Çarşı - Eski Hal - Hacılar Çeşmesi – Mahrukatçılar – Merko - Selimiye Sitesi – Işıkkent – Batıkent - Öğrenciler İ.Ö.O. – Akpet - Muzaffer Türkeş - 156. Cad. - İyaş AVM – Otogar – Çarşı

 

Hareket Saati:

 

Sabah: 06:45 (Her Yarım Saatte)

 

Son Sefer: 18:45

 

46 NOLU HAT

 

Batıkent Sosyal Tesisleri - 263. Cad. - Koru Sitesi - Yağmur Sitesi - 164. Cad. - 155. Cad. - Gülistan Karakolu - 111. Cad. - 127. Cad. - Turan Nakliyat - Deregümü Yolu - 202. Cad. - Zafer Kız Yurdu - Cuma Pazarı - 108. Cad. – Otogar - Yeni Adliye - Tıp Fakültesi - Doğu Yerleşkesi - Batı Yerleşkesi

 

Hareket Saati:

 

Sabah: 09:00

 

Son Sefer: 18:00

 

47 NOLU HAT

 

Ayazmana Mesireliği - Ayazmana Cad. - Antalya Yolu - Oktay Petrol - Çevre Yolu – Cezaevi - S.D. Kompleksi - Özel İdare - Gülkent Dev. Hast. – Özkanlar – Otogar - Yeni Adliye - Tıp Fakültesi - Doğu Yerleşkesi - Batı Yerleşkesi

 

Hareket Saati:

 

Sabah: 09:00

 

Son Sefer: 18:00

 

GÖLYAŞ HATTI

 

Çarşı - Bilim Tıp - Gülistan Karakolu - Asri Mezarlık Üstü - Mavikent İ.Ö.O. - Mavikent Camii - İyaş Nokta - Çağla Villaları - Asri Mezarlık - Gülistan Karakolu - Devlet Hast. – Çarşı – Müftülük – Demirköprü - Gül Evler - Halıkent Telekom – Ayazmana - Kılıçarslan Sitesi - Halıkent İ.Ö.O. - Arı Sitesi - Tria Evleri - Gül Evler – Demirköprü – Çarşı

 

Hareket Saati:

 

Sabah: 06:50

 

Son Sefer: 19:20

 

10 NOLU HAT

 

Çarşı - Bilim Tıp - Gülistan Karakolu - Asri Mezarlık – Ispaş - Çelik Sitesi - Mavikent İ.Ö.O. - Asri Mezarlık Üstü – Hızırbey - Gülistan Karakolu - Devlet Hast. – Çarşı – İstasyon - Gülkent Devlet Hast. – Sanayi - Çıraklık Eğitim - Anadolu Mah. - Çevre Yolu Kolçelik Kavşağı - Yeni Emniyet – Adliye – İyaş – Otogar – Belediye – Çarşı

 

Hareket Saati:

 

Sabah: 06:40 (Her Yarım Saatte)

 

Son Sefer: 18.40

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR