23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,065 TL
  • 4,992 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

HEM HAYIRSEVER, HEM VATAN SEVDALISI, HEM DE BARIŞ ELÇİSİ

HEM HAYIRSEVER, HEM VATAN SEVDALISI, HEM DE BARIŞ ELÇİSİ

Isparta

Arif Demir. Namı değer Arif Hoca. Küçüklüğünden bu yana paylaşmayı şiar edinmiş, Allah’ın ona verdiği yeteneği keşfettikten sonra da kendini insanlığa ve vatanına adamış olan bu güzel insan, kendini her ne kadar farklı noktaya taşıtılmak istense de amacının dışında söylemler olsa da kendinden eminliğini ve olaylara olan bakış açısını dünya görüşünü kendi kurallarının dışına çıkmadan yoluna devam eden bir şahsiyettir.

Peki, kimdir bu Arif Hoca? Biraz eskiye gidelim. 

‘DEDEMİN DUASI VE ALLAH’IN İSTEĞİYLE BU YETENEK BANA VERİLDİ’ 

diyerek cümleye başlayan hoca; “4 çocuklu çiftçi bir ailenin en küçüğü. Eğirdir Bağıllı’lı. 13 yaşında Aydın Kuyucak’ta portakal çapalamaya giderek 5 sene işçi olarak çalışan bir emekçi. Sonrasında Isparta’da kereste alanında ticarete atılan hoca, 29 yaşında hastalanıp bacağı kesilecek duruma gelmişken bir mucizeyle bir gecede iyi olduğunu ne olduysa hasta olduktan sonra olduğunu, Dedesinin adını alan hacı Arif’in torunu olarak bilinen ve dedesi Mekke ve Medine’ye gitmeye hazırlanıp yola çıktıktan varmaya 1 günlük yolu kalmışken ‘Arif Hoca hacı oldun sen geri dön’diyerek tekrar memleketine geri dönen dedesinin cebinde kalan parayla da köylerine cami yaptırdıkları bilinmektedir. Ve akabinde köye ilkokul yaptırdığı, Rahmetli Dedesinin söylemlerinden biri olan şöyle bir söz vardırki’’Benim 4 evladım var onların içinden biri Arif olacak’ diyor. Bunun üzerine sülalede herkesin adını Arif koyuyorlar. Ailede hemen hemen tüm erkeklerin adı Arif’tir. Biz de 4 kardeşiz diye cümleye başlayan Arif Hoca; Babam da ilk erkek çocuğunun adını Mehmet koymuş. İkinciye Arif koyacağım demiş. Kız olmuş.Üçüncüye koyacağım demiş yine kız olmuş. Dördüncü kez oğlum olursa adını Arifkoyacağım demiş ve ben dünyaya gelmişim. Ama dedemin duasına bir kişiye mahzar olmuş çok şükür o da benim. Bu dua sayesinde Allah’tan bana bazı yetenekler verilmiştir. Allah kime ne vermiş olursa olsun, yetenek, para, mal, mülk;Önemli olan bunu kötüye kullanmamak. Ben öyle yapıyorum. Aslında ben ilkokulu bile zor bitirmiş biriyim.  Zengin fakirin halinden, sağlıklı biri hastanın halinden anlamaz. En yoksulluğu, enzor günleri ben yaşamışımdır kendimce. Ben hala varlıklı olduğuma inanmıyorumki. Benim kalbim hala mütevazı ve hoşgörülüdür. Memleketimizde durumu kötü olan maddi ve manevi çaresiz insanlar var,ben onlar adına üzülüyorum.,o insanlardan etrafımızda çok var görmesini bilene, Bizim de bu konuda da vicdana ihtiyacımız var onları görmek için. Zengin-fakir kardeştir. Allah sana vermiştir ama aslında o seni dener. Zenginlerimiz bunu unutmasın.’diyerek kendi ile bilgileri aldıktan sonra söyleşimize devam ettik.

TEK İŞİ İNSANLIĞA HİZMET

Arif Hoca; Kendisine gelen yardım taleplerini yerine getiren, çaresizce şifa arayan kimseleri buldurarak yardımcı olmaya çalışan,birçok noktaya hayır, hasenat ve sadaka olarak yardımda bulunan, en önemlisi deTürkiye’nin önemli olan ilişkilerinde de görevler üstlenen bir şahsiyettir.

Gıyabında çok şey işittiğimiz, gönüllerde taht kurmayı başarmış bir isim olan Arif Hoca ile gündeme dair kısa bir söyleşide bulunduk.Daha görür görmez pozitif enerjisini etrafına yayan ve enerjisiyle hepimizi etkilemeyi başaran Arif Hoca kendini sadece insanlığa hizmet etmek için adamış.Bunu açıklamalarından da sezebileceğiniz gibi kimsenin bilmediği önemli bir özelliklerini de keşfetme fırsatını bize vermiş bulunmaktadır. Vatanseverlik,hayırseverlik, barış elçiliği gibi bir insan da bulunması gereken tüm özellikleri bünyesinde barındıran Arif Hoca’nın kendine yapılmak istenen tüm gereksiz bilgi kirliliklerine rağmen halen duruşunu, görüşünü ve düşüncesini değiştirmemesi oldukça takdire şayandır. Öncelikle vatan severliliğini ortaya koyan ardından ısrarlarımız karşılığında üstü kapalı yaptığı hayır işlerine değinen Arif Hoca, ardından nasıl barış elçiliği yaptığını anlattı. Son olarak karanlık güçlere mesaj veren ve en önemlisi de kaderinin değiştiği günü açıklayan Arif Hoca zaman zaman duygusal moda geçse de eminliğinden ödün vermeyerek insanları güler yüzünden mahrum etmiyor içsel gücünü göstermekten dehiç çekinmiyor. İşte Isparta’nın görmese de gıyabında konuştuğu, tanıdığı,düşenin yanında, zalimin karşısında olan namı değer Arif Hoca ile yapmış olduğumuz o söyleşi;

ÜLKEMİZİ KİMSENİN BÖLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ!

Ülkemiz üzerinde oyun oynayan karanlık güçlere de mesaj vermeyi ihmal etmeyen Arif Hoca, ‘’Darbe girişimi başarılı olsaydı Cumhuriyetimizi yıkacaklardı! Kimse hâşâ Peygamber kılığına bürünüp kötülük yapmaya kalkmasın!’ son zamanlarda hakkımda çıkan haberlerin gerçekliliği olmadığı gibi beni konuyla ilişkilendirmeye çalışan kendinden vazgeçmiş insanların söylemleri şahsımı yıpratmaya çalışma çabaları maalesef ki onlara misli misli dönmüştür. Çok şükür ki her zaman ki gibi Arif Hoca’yım ve koruduğum çizgimle hayatıma devam etmekteyim. Adlarını bile ağzıma almayı imtina ettiğim son dönem olaylarda Memleketimizi kendilerince mahvetmeye çalışıyorlar fakat bölemeyecekler. Bölünmeyeceğiz de!’’ dedi.

‘DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI CUMHURİYETİMİZİ YIKACAKLARDI!’

Yaşadığımız süreç belli. Fakat Cenabı Allah yolumuzu açacak.Ben bu günleri çok önceden görmüş ve çevreme bahsetmiştim. Nitekim de yaşadık.Allah’a verecek bir canımız var. İnsanların kafası o kadar bulanık ki. Neyaptıklarını bilmez hale geldiler. Derdimiz bambaşka olmuş. FETÖ terör örgütünün derdi neydi? Ülkeyi onlar mı alacaklardı? Onlar mı yöneteceklerdi? Ne olacaktı da yöneteceklerdi? Darbe girişimi başarılı olsaydı Cumhuriyetimizi yıkacaklardı! Memleketi allak bullak yapacaklardı. Tarikat getireceklerdi.Zaten iyi niyetli olsalardı Allah onların yanında olurdu. İnsanlar bunudüşünemiyor mu? Göremiyor muyuz bunu hala? Peygamber efendimiz çok az kişiyle savaş kazandı. Çünkü Allah yanında oldu.

YURT DIŞINA ÇIKARKEN AYAĞIMI SİLKERİM, GELİRKEN ÇAMURABASARIM

‘’Zenginlikle güzellik sadece bir sivilcedir. O sivilce tüm güzelliği alır gider. Ağaç çok güzel meyve vermiştir ama küçücük bir böcek oağacı kurutur gider. Arif hoca olarak her türlü gönlü geniş imkânlara sahibim.Sadece yurt içinde değil yurt dışında da gönül insanlarıyla bir arada olup kendi imkânlarımla da yaşama durumum mevcuttur. Fakat hiçbir şey memleketimin yerini alamaz. Allah’ta biliyor ya uçağa binerken ayağımı sallarım memleketimden bir toz zerresi yurt dışına gitmesin diye. Ama yurt dışında gelirken de çamura basarım ki oradan buraya toprak getirebilirim mi ki diye.Ben ülkemi böyle seviyorum. Atalar bize ne bırakmış evlatlar ne yapıyor diye bakmalıyız.

ZENGİNLİK SADECE İŞ, AŞ DEĞİLDİR VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEYİN

Bana ulaşıp yardım talebinde bulunan çaresiz insanlarımız var. Ben yardım etsem zengin mi olurum fakir mi? Daha da zengin olurum. İmandan zengin olursun. Onların sevabından zengin olursun. Zenginlik sadece iş aşdeğildir. Zenginlik kendi elimizde. Allah zeval vermesin Isparta’da durumu çokiyi olan insanlar var. Ama her para herkese nasip olmaz. Cenabı Allah iyi insanların parasını iyi insanlara nasip etsin.

 ‘20 YIL İNSANLAR ŞİFA BULMAK İÇİN BANA GELDİ VE KİMSEDEN HİÇBİR ŞEY TALEP ETMEDİM.

Ben Aksu Caddesi’nde 20 sene çalıştım. Günlük 150-200 kişi şifa bulmak için bana geliyordu. O hastalar niye geldi? Şifa buldukları içingeldi elbette yoksa neden gelirlerdi ki bir doktordan istediğiniz geribildirimi alamadığınızda tekrar gitmezsiniz takdir ederseniz. 20 senem böyle çalışmakla geçti. Şu anda 54 yaşındayım ve çalışmalarıma ara verdim. Sadece zor durumda olanlarla ilgileniyorum ve hiç kimseden bir şey talep etmeden. Ben insanlığa hizmet ediyorum gönül ferahlığı ile. Fakat günümüzde bunu maalesef ki çıkarları için kullanan ve yüklü miktarlar karşılığında yapanlar da var. Bunlarca iz değil. Türkiye’de bu işleri beklenti karşılığında yapan herkesin başına gelmeyen kalmamıştır, yaptıklarının birçoğu kişilere her şekilde dönmüştür.

‘RUSLAR BANA İYİLİK YAPMAK İSTEDİ AMA BEN CAMİ İSTEDİM’

Rusya’ya çok sık gidip geliyorum. Birçok dostluklarım var orada. Ama şifa için gittim ama ülkem için gittim. Yaptığımız iyilikler karşılığında 9 yıl önce bir gidişimde ‘Arif Hocam senin için ne yapalım?’dediklerinde ‘Buraya bir cami yapalım’ dedim. Bunun üzerine Rusya’ya 10 bin kişilik Moskova Merkez Camii yapıldı. O caminin temelinde bizzat kendim bulundum. Cami açılışında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı. O açılışta Putin, Mahmud Abbas gibi devlet liderleri de vardı.

TÜRKİYE-RUSYA ARASI İLİŞKİLERDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR

Rusya’yla tanışmam da yaklaşık 15 yıl önce oldu. Türkiye’ye gelen Rus turistlerle tanışma fırsatım oldu ve bugünlere kadar geldik. Şu anda üst düzey görüşmelerde zaman zaman bulunuyorum. Allah’a şükürler olsun ki yaptığım her şey ortada. Kendimi ve Ülkemi sıkıntıya sokacak herhangi bir noktada olmadım olmamda. Rusya ve Türkiye arasında yaşanan krizlerde olsun ülkemiz adına fayda sağlayacak konularda olsun devreye girdiğim hususlar da olmuştur.Kendimi düşünmeksizin Vatan ve memleketimiz için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Kellem gidiyor dahi olsa da ülkem için her şeyi yaparım. Örneğin Rusya uçağının düşürülmesi olayında Rusya’ya giderek bu durum konusunda bir çokaçıklamada bulundum elimden geldiğince de fikirlerimi beyan ettim ve Allah’abin şükür ülkeler arası dostluğa bir nevi destek olduysak ne mutlu. Fakat kimse merak etmesin kısa zamanda ülkemiz huzura kavuşacaktır. Şu anda büyük bir huzursuzluk var. Sabırlı, metanetli olmalıyız. Dua etmekten başka çaremiz yok. 

‘BEN DE ZAMAN ZAMAN HAKKIMDA ÇIKAN SIKINTILI HABERLERDEN DOLAYI MADUR OLDUM!

Son dönemde benimle ilgili yıpratma politikaları oldukça fazla. Ama memleketimizde böyle insanlara da ihtiyaç var tabi ki demek ki işimiiyi yapıyorum. Niyetleri halis değil bu insanların elbette. Ben Isparta’ma çok hizmetler verdim elimden geldiğince. Ve birçok kişiler beni olayların içine çekmeye çalışsalar da başarılı olamadılar. Ben ne yaptıysam Allah yolunda yaptım çok şükür. Şahsi olarak ben bunlara kendimden hiç ödün vermediğim gibi dönemde de o zaman ki bana söylenenleri yap dediler yaptım. Ama memleketimizde kaldı. Para vermedim. Verseydim Amerika’ya gidecekti. Ayrıca ben yaptıklarımı FETÖ için yapmadım. Isparta’da birçok zengin vardı neden onlara da gitmediler?Benimle yıldızları barışmadığı için beni yıpratmak istedikleri için, beni bitirmek istedikleri için sürekli bana geldiler. Okullarına dahi yardımda bulunmadım hiç. Sen FETÖCÜ olacaksın çocuğun bedava okuyacak, ben normal vatandaş olacağım çocuğumu istediğim yerde istediğim fiyata okutacağım dediğimde! İnsanlarımız maalesef ki ne yapmaya çalıştığımı anlamadıkları bir de benimle alakalı birçok bilgide acze düştüler. Şu anda can, vatan derdine düşmüşüz ama bazı içimizdeki vatandaşların derdi insanlar olmuş. Sadece FETÖ değil başka insanlar da şu anda beni yıpratmak için çaba sarf ediyor. Ancak başarılı olmayacaklar. Biz insanlarımıza güzellikler öğretelim. Hırsızlığı,arsızlığı, yalancılığı öğretmeyelim.

‘KİMSE HÂŞÂ PEYGAMBER KILIĞINA BÜRÜNÜP KÖTÜLÜK YAPMAYA KALKMASIN!’

Bizim tek kitabımız var o da Kuran’ı Kerim. Bunu 3-5 tane yapmaya gerek yok. Bunun sağından solundan yola çıkmaya gerek yok. Peki, bizimne işimiz var insanları ayrı ayrı yollara çekiyoruz! ‘Gel benim tarikatımdanol’ demek ne demek? Ben tarikat kurmuş olsaydım bundan 20 sene önce kurardım.İstesem hala böyle yetilerim var. Fakat bizim tek bir işimiz olacak; Sadece memleket için dua edeceğiz. Memleketimizi mahvetme eyleminde bulunanların karşısında olarak bölmeye çalışanlara da izin vermeyeceğiz. Bizim hiçbir zaman dostumuz olmamıştır tarihte birçok örneği vardır. Hiç kimse Peygamber kılığına bürünerek kendini olduğundan farklı göstererek bir yere gelmemiştir gelemeyecektir de. Sonu zaten kötü olacaktır şuanda olduğu gibi. Her insan herne olursa olsun dinin arkasına sığınarak bu tarz eylemlerde bulunmasın. Beneğer Arif Hoca olarak ‘24 saat namaz kılıyorum, hatim indiriyorum’ deyip kötülük yapmaya devam edersem benim de sonum kötü olur. Bu tür insanlara da tamah etmemeye gayret gösterelim.

ISPARTA’DAKİ YATIRIMDAN ELDE EDİLEN GELİRİN TAMAMI SADAKA VE YARDIMA GİDİYOR

Şu anki görev yapan milletvekillerimizden ALLAH razı olsunIsparta için büyük şanstırlar. Şahsıma ait yatırımlar da istediklerimi ikiletmeden hayır adına yaparken yatırımlarımın tamamını tüm kârı hayırhasenata giderken, ben; çalışanlarıma burada haram tek iş yaparsanız tüm sorumluluk sizindir diye uyarılarda bulunuyorum çoğu zaman. Çünkü bu gelir sadakaya, hayıra gidiyor Allah korusun niyet bozulursa sıkıntı yaşarız.Köyümüze kuran kursu yaptırdım, huzurevi yaptırdım, en yakın zamanda hizmete açacağız.  Paylaşıldıkça çoğalır zihniyetiyle hayatıma devam ederken çok çoğaldığımı da gördüm çünkü paylaştım.Hayatım da emeği geçen herkese teşekkürler. Hayatın paylaşıldıkça daha çok artacağını düşünerek refaha doğru gitmemiz dileklerimi de tüm vatandaşlarıma bildirmek ister dualarla kalmanızı memleketimiz için en hayırlısı ne ise olmasını temenni ederim.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

DUYGU ER

19 Ekim 2017 Perşembe 14:19

Merhaba Rabbim hepimize yardım etsin.Bende çok zor durumdayım ve artık kafayı yemek üzereyim.Vicdansız babam beni dolandırdı ve kaıplara karıştı.Kredi çektirdi 60 binlira şuan ödeyemiyorum.Oğlum ve eşime rezil olmak üzeriyim.Ödeyecek durumumda yok.İnşallah bir hayır sever sesimi duyar hayatım hep zor oldu ama bu içinden çıkılmaz bir hal oldu.Artık canımdan olacağım ne olur sesimi duyun ne olur!!duygukoc142@gmail.com

herşeyi yalan

01 Ocak 2017 Pazar 12:33

hergün akşam alkol alan arif demir inanmayın sakın işi gücü dalavere önceki yazdım yorumları yayınlamadılar

herşeyi yalan

30 Aralık 2016 Cuma 19:38

ben onu Allaha hafele ediyorum

Yav hehe

30 Aralık 2016 Cuma 19:37

24 saat namaz kılıyormuş buna kargalar güler.

Serdar

30 Aralık 2016 Cuma 17:35

Hocamız hiçbir menfaat gözetmeden insanlara şifa dağıtmış,Şu yorumculara bak hocamız hakkında neler yazıyor çok ayıp kazandığı her para helal.............

Sulooo

30 Aralık 2016 Cuma 15:50

Boyle adamlar zor bulunur kiymetini bilmek lazim isparta sevdalisi vatanini seven ve her daim hizmet veren iyiki varsin arif hoca

hasan

30 Aralık 2016 Cuma 12:51

Kim bu Arif hoca nerde ne iş yapar iş yeri neresi bu kadar hayırsever bir insanı nasıl tanımıyoruz

BSA

31 Aralık 2016 Cumartesi 01:01

BU ŞAHSİYET ŞU ANDA ISPARTA OPEL MUTSAN PLAZANIN SAHİBİ.

Mehmet

30 Aralık 2016 Cuma 11:51

mesleği neymiş ? ruslara ne yapmışta ruslar ona cami yapmış ?

hayırdır

30 Aralık 2016 Cuma 11:45

neden hocanın reklamını yapıyorsunuz aday mı göstereceksiniz ?

Yorumcu

30 Aralık 2016 Cuma 11:40

http://www.bomba32.com/haber/isparta/arif-hoca-ozel-ucak-mi-aldi/10762.htmlBu haberi manşetlere taşıyan siz değil miydiniz sayın bomba32 editörü ?Şimdi ne oldu da kendisi hakkındaki izlenimleriniz değişiverdi böyle birden bire ?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR