25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,764 TL
  • 5,577 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

HELAL OLSUN DEDİRTTİ

HELAL OLSUN DEDİRTTİ

Isparta

Geçirdiği trafik kazası sonucu tek bacağını kaybeden ve ardından sürmeye başladığı bisikletle katıldığı yarışlarda dereceler elde eden 28 yaşındaki Abdülkadir Özoğul, tek bacağıyla sürdüğü bisikletle görenlerin dikkatini çekiyor.

 

Özoğul, Eğirdir Bisiklet Festivaline katılmak için geldiği Isparta'da bomba32 muhabirine yaptığı açıklamada, 1994 yılında geçirdiği trafik kazasının ardından sağ bacağını kaybettiğini söyledi.

 

Bu durumun kendini umutsuzluğa sürüklemediğini ifade eden Özoğul, ilk başta balık tutmaya gideceği yere ulaşmak için bisiklet kullanmaya başladığını anlattı.

 

Tek bacağı ile bisiklet sürmenin bazı sıkıntıları olsa da kendini çok fazla zorlamadığını dile getiren Özoğul, daha sonra iller arasında bisiklet turu yapan gruplara katıldığını kaydetti.

 

Gruplara katılımının ardından bisiklet sürmeyi hayatının önemli bir parçası haline getirdiğini ifade eden Özoğul, bisikletfestivallerine katılarak hem kendini geliştirdiğini hem de çok sayıda arkadaş edindiğini söyledi.

 

Abdülkadir Özoğul, geçen yıl katıldığı Eğirdir Bisiklet Festivalinde kendisini gören Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl'ün istediği ile Eğirdir Belediyesi adına yarışlara katılmaya karar verdiğini dile getirdi.Bisiklette engelli kategorisi olmadığı için triatlon yarışlarına yöneldiğini anlatan Özoğul, katıldığı 3 yarışmada bir birincilik, iki de ikincilik elde ettiğini belirtti.

 

Kendisini bisiklet sürerken görenlerden çok olumlu geri dönüşler aldığını dile getiren Özoğul "Beni bu şekilde gören arkadaşlarımda bisiklete yöneliyor. Bu şekilde çok sayıda arkadaşımı bisiklet sürmesini sağladım. Engelli arkadaşlarım da bana yazıp, bisiklet sürmek istediklerini söylediler. Beni böyle görenler ilk başta korkuyorlar ama bisikleti sürdüğümü görünce tebrik ediyorlar." dedi.

 

"Spor yapınca kendini özgür hissediyorsun, engelden birşey kalmıyor." diyen Özoğul, hedefinin paralimpik oyunlarına katılmak olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR