22 Temmuz 2018 Pazar

  • 4,791 TL
  • 5,612 TL
  • 190,35 TL
  • 94.082
ISPARTA 31°
KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

HAYALİN GERÇEK OLDUĞU YERDE KAVUŞTULAR

300 metre uzunluğundaki köprü . Karacaören Barajı nedeniyle 40 yıldır görüşemeyen Burdur'un Elsazı ile Sütçüler'in Çandır, Şehler, Melikler ve çevre köy halkı bu köprüyle yeniden buluştu.

Isparta

 

Karacaören Barajı Göleti'nin ikiye ayırdığı Burdur Elsazı ile Isparta'nın Sütçüler, Şehler, Melikler, Çandır ve çevresi, bir köprüyle birbirine bağlandı. Devletin 12 milyon TL'lik yatırımla yapımını gerçekleştirdiği Melikler Köprüsü, suyun birbirini ayırdığı iki yöre halkının kucaklaşması açısından da büyük önem taşıyor. Melikler Köprüsü'nün açılışına katılan Elsazı sakinleri ile Sütçüler yöresi halkı yıllar sonra buluşmanın, kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Elsazı'ndan Mehmet Akça, "Biz eskiden karşıya çok gider gelirdik. 30 yıldır gidiş ve geliş yapamıyoruz. Bu tarafta (Sütçüler) çok sayıda akrabamız var. Şimdi aradaki engeller kalktı, buluştuk. Artık sık sık gidip, geleceğiz" dedi.

Aynı yöreden Musa Evirgen, "Sütçüler tarafında çok sayıda akrabamız var. Benim nenem buralı. 30-40 yıldır düzenli gidip gelmemiz olmuyordu. Ama arada bir, arka yoldan dolaşarak gidiyorduk. Bu köprü bizi yeniden buluşturdu" diye konuştu.

Adem Dolgun, "Yol kapandıktan sonra gitme şansımız kalmadı. Sığırlık tarafından gidip gelsek çok uzak. Böyle çok iyi oldu. Bundan sonra sık sık gideceğiz" dedi.

"RÜYAMIZ GERÇEK OLDU"

Şehler Köyü'nden Mehmet Merdan, "Düğüne, mevlide hep gider gelirdik. Yol kapandıktan sonra her şey bitti. Şimdi yeniden birleştik. Biz sonunu gördük ama bundan sonra gençler görecek. Yıllardır görmediğimiz arkadaşlarımızı göreceğiz. Çok mutluyum" diye konuştu.

"YÜZEREK GEÇERDİM"

Elsazı'nda ikamet eden Bekir Bilal, her pazartesi günü barajı yüzerek geçip Çandır'daki pazara gittiğini söyledi. Bilal, "Her pazartesi mecburen giderdik. Suyu yüzerek geçerdik. Şimdi su çekildi, o zamanki gibi su yok. Arada bir Çandır'a gidiyorduk. Arkadaşlarımızı görüyorduk. Ancak 1989'dan bu yana Çandır Pazarı'na eskisi gibi gelip gidişimiz olmadı. Birbirimizden koptuk. Şimdi çok iyi olduk. Allah devletimize zeval vermesin" dedi.

Sütçüler İlçesi'ne 8 kilometre mesafedeki Melikler Köprüsü, Sütçüler ile Antalya arasındaki mesafeyi önemli oranda azaltacak. Melikler Köprüsü 300 metre uzunluğunda, ayak yüksekliği ise 16 metre. Ön germeli kiriş sistemiyle inşa edilen köprünün kiriş ayak açıklığı 43 metre.,

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Anamas

05 Ekim 2017 Perşembe 21:43

Mermer ocaklarına karsiyiz ama yol medeniyettir. On yargili olmayalim.

masallah

05 Ekim 2017 Perşembe 08:47

iyi sarılın mermer kamyonları tepenize çıkarken, tarla yollarınızı bozarken, köyünüzün içi gelen geçen hanı gibi olurken.

mahmut aksu

05 Ekim 2017 Perşembe 08:47

Yazık koca koca insanlar yalan söylüyor. o kayıklarınızla kaçak balık avlayacağınıza dost ziyareti yapsaydınız. ne yüzmeye, nede sığırlık tarafından dolaşmaya gerek kalmazdı. yapılan hizmet gerçekten güzel. ama bu kadar küçülmeyin. insanlar kendiniz diyorsunuz yol iz yokken daha fazla birbirlerini ziyaret ediyordu. şimdi göreceğiz bakalım bu ziyaretler ne kadar sık olacak. 3 gün sonra mermer kamyonlarının tozundan gürültüsünden sızlanmayın başka bir şey istemeyiz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR