23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,839 TL
  • 5,677 TL
  • 201,65 TL
  • 102.332
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

HASTANEDE TEMEL ATILIYOR TEŞVİKTE BÖLGE DEĞİŞEBİLİR

AK Parti Milletvekili Recep Özel, Isparta için iki önemli konuda açıklamalarda bulundu. Şehir Hastanesinin temeli 2013 yılının ilk aylarında atılıyor.

Isparta

 

Teşvikte Isparta’nın yerinin değişmesi için kriterler yeniden gözden geçirilecek. Yeni sektörlere destek verilmesi de gündemde

 

Hafta sonunu memleketinde geçirmek üzere Isparta’ya gelen AK Parti Milletvekili Recep Özel, Demokrat’a  Şehir Hastanesi yatırımı ve teşvik konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Afken İnşaat ve Kolin İnşaat gibi sektörün iki devinin talip olduğu  Isparta’da kamu özel ortaklığı modeliyle inşa edilmesi planlanan 728 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi yatırımında ihale aşamasına gelindiği kaydeden Milletvekili Özel, 2013’ün ilk aylarında hastane temelinin atılacağını söyledi

 

YALVAÇ MAKİNELERİ ALIYOR

İhale sürecinin tamamlanması noktasında doğalgaz hattının döşenmesi için Isparta  Belediyesi’nden talepte bulunulduğunu belirten Özel, “Bu konuda Belediyemiz bizi bekletmeden hemen yanıt verdi. Bu anlamda teşekkür ediyoruz kendilerine. Hastaneyle ilgili birkaç işlem kaldı. Şimdi orası boşlatılacak.  Biliyorsunuz Yalvaç  Belediyesi’ne Sümerhalı’nın makineleri tahsis edilmişti. Yalvaç bu makinelerin taşıma ihalesini yaptı. Buradaki malzemeleri çalışır vaziyette ilçeye taşımak istiyorlar. Aralık sonuna kadar burası boşaltılacak” dedi.

KİM DAHİ İYİ YAPACAKSA ONA VERİLECEK

 Bakanlığın ihale sürecine geldiğini kaydeden Özel, “ Bunun için hasta arazisinin  boş bir vaziyette teslim edilmesi gerekiyor. Önümüzdeki yılın ilk üç ayında temelini atarız. Türkiye’de şehir hastaneleri yapımı konusunda bizden önce çok ihaleler yapıldı ancak onların hiçbiri bizim  geldiğimiz aşamaya gelemedi. Bir kısmında İdare mahkemeleri yürütmeyi durdurma kararı aldı.  Bizde böyle bir durum yok. Eğer bir engel çıkmaz ise önümüzdeki yıl ilk aylarda temel atılacak. İki dev firma hastaneye talip. İkisi de güçlü firma. Kim daha iyi yapacaksa ona verilecek” dedi.

AYET HADİS DEĞİL TABİKİ DEĞİŞECEK

Ekonomi Bakanlığı’nın  son teşvik uygulamasına yönelik kriterleri yeniden değerlendirme sürecinde Isparta’nın hak ettiği bölgede yer alması yönünde çaba var mı sorusunu yanıtlayan Özel, “Böyle bir çaba var ki Süreyya  Bilgiç Bey’in Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’la teşvik konusunda böyle bir konuşması oldu.  Hatta teşvik ilk çıkarken grupta onun benzeri bir konuşmayı ben  yapmıştım. Hatta Bakana “Siz öncelikli illeri belirleyip sonra kriterleri mi yoksa kriterleri önce belirleyip öncelikli illeri  sonramı beliyorsunuz diye sormuştum? Bu son teşvik uygulamasında her yıl rehabilite olacak. Güncellenerek gelecek. Kriterlere göre  bölgelerde değişmelere olacak. Bu ayet hadis değil. Tabiî ki değişecek. Bizim bölgemizde  değişebilir yeni kriterler konabilir. Bu konu Süreyya  Bey tarafından sıkı markajla takip ediliyor” diye konuştu. Isparta’nın sektörel teşvikte Türkiye’nin sektör bazında en fazla desteklenen il olduğunu kaydeden Özel, “Bunlara ilave sektörler gelecek. BAKA’nın da bu konuda bir çalışması var” dedi.

TAVSİYELERİNE İHTİCAMIZ YOK

Milletvekili Özel, isim vermeden Isparta MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz'a yanıt verdi.  Isparta Ak Parti vekillerini proje üretememekle suçlayan Korkmaz'a, “Bize tavsiyede  bulunmasınlar. Tavsiyelerine ihtiyacımız yok. Biz tavsiyede bunacaklarına gidip resim işlerini yapsınlar” karşılığını verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR