21 Haziran 2018 Perşembe

  • 4,754 TL
  • 5,501 TL
  • 194,62 TL
  • 94.978
ISPARTA 21°
ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

HALK HAREKETİ DEDİ ADAY OLDU...

Belediye Başkan Adaylığı konusunda yakında açıklama yapacak olan Nuh Murat Sarıoğlu’nun sloganı “Atayanlara ve Atananlara Karşı Halk Hareketi” olacak

Isparta

 
AK Parti aday adaylarından Nuh Murat Sarıoğlu, partisinin belediye başkan adayı belli olduktan sonra yaptığı açıklama ile başkanlık adaylığından çekilmediğini kamuoyuna duyurmuştu.
 
            Milliyetçi Hareket Partisinden adaylığı gündeme gelen Sarıoğlu, burada da Halil Hilmi Tütüncü’nün aday olarak açıklanmasından sonra ‘Artık gidecek  parti kalmadı’ diyenlere cevap olacak bir açıklama yaptı. Sarıoğlu, ‘Ben başta da söylediğim gibi kararımdan dönmedim. Halen belediye başkan adaylığımı sürdürüyorum. Perşembe günü bir telefon anketi yaptırdım ve bu ankette çıkan sonuçlar oldukça net sonuçlardır. CHP ve Saadet Partisi’nin ikisinin toplam oranlarından fazla, MHP adayından fazla tercih edildiğim görüldü. Ben bunu boyumun ölçüsünü görmek için yaptırdım ve gördüm’ dedi.
 
            SLOGANIMIZ BELLİ 2 GÜNE KADAR  HAREKETİMİZ BAŞLIYOR
 
            Şu anda bağımsız aday gibi görünen ve herhangi bir siyasi parti ile ismi anılmayan Nuh Murat Sarıoğlu dün yapılan Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kuruluna da Belediye Başkan Adayı yazılı çelenk gönderdi. Nereden aday olduğu konusunda yönelttiğimiz soruya şu cevabı verdi:
 
            “Bu sorunuza inşallah bir kaç gün içerisinde cevap vereceğim. Yalvaç’ta halkımızın bir teveccühü var ve biz bu yönde hareket ediyoruz. Sloganımız da Atayanlara ve Atananlara Karşı Halk Hareketi olacak.”
 
            HALKIN DERDİNİ BİLEN BİRİYİM
 
            Başkan Adayı Nuh Murat Sarıoğlu açıklamasında ‘Biz Ankara’dan atanarak gelen adaylardan farklıyız. Biz esnaf olarak esnafın derdini en yakından bilen biriyiz. Vergisini ödeyemediği için zora düşmek nedir biliriz. Bağ-Kur primini denkleştiremeyen esnaf neler hisseder bunu en iyi bilen biriyiz. Biz bu sorunları çözmek için bu yola çıktık ve Allah izin verdiği sürece de bu kararlılığımızı sürdüreceğiz’ şeklinde konuştu.
 
            ANKETTE SONUÇ NE OLDU?
 
            Nuh Murat Sarıoğlu’nun yaptırdığı telefon anketinde alınan sonuçlar şöyle:
 
            9 bin 466 abone aranıldı. Bunlardan 5 bin 902’si telefona cevap verdi ancak 3 bin 564 kişi ankete cevap vermezken 2 bin 50 kişi de tuşlama yapmadan telefonu kapattı. 3 bin 852 kişinin katıldığı belirtilen ankette alınan sonuçlar şöyle:
 
            CHP ADAYI MEVLÜT DANACI : 250 KİŞİ % 6.49
 
            SP ADAYI MÜCAHİD GÜLCAN: 535 KİŞİ % 13.8
 
            MHP ADAYI HALİL H. TÜTÜNCÜ: 905 KİŞİ % 23.4
 
            BAĞIMSIZ MURAT SARIOĞLU: 848 KİŞİ % 22.2
 
            AK PARTİ ADAYI TEKİN BAYRAM: 1314 KİŞİ % 34.1

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR