21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,499 TL
  • 5,290 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

HAK VE MENFAAT ÖRGÜTÜ DEĞİLİZ

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Sağlık-Sen Isparta Şube Başkanlığı’nın üyeleri yönelik gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Toplantıya Milli Eğitim Müdürü İlyas Can ve Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya’da katıldı.

Isparta

Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Demiralay yaptığı açıklamada ise; “Sağlık ve sosyal  hizmet çalışanları sendika olarak ilklerin sendikasıyız, olmaya da  devam edeceğiz inşallah. Engeli ve engelli  yakını olanlara düzenlemeler yapılmasını, Yıllık ,aylık   mahsuplaşma dereken  ek ödemlerin her ayın  15 inde maaşla beraber ödenmesini,yıllardır açılmayan görevde yükselme sınavlarının açıklması 4-B ve 4924 lü kardeşlerimizin kadroya geçirilmesine, 4-c li kardeşkermize iyileştirmeler yapılmasını, nöbet ücretlerninin kazanımımzın yanında en son olarak ek  ödemelerin  yaklaşık dörtte bir oranında da olsa emekli sandığı keseneğine yanıtılmasını sağladık.

 Taklit  eden, takip eden bir sivil toplum kuruluşu yerine  ortak akıl , referandumda da “yetmez ama evet “ sloganıyla, serbest kıyafet eylemlerimizle sadece sağlık ve sosyal hizmet çalışmalarınnın değil tüm  kamu  çalısanı  kardeşlerimizin sesi olduk. Bu eylemlerimizden netice almamızda bizlere katkısını esirgemeyen bütün  dostlara  minet ve şükran ve duygularımı sunuyorum. Sendikayı hak  ve menfaat örgütü olarak tanımladık ama hak ‘kı  her zman ön planda  tutması  çabası içinde  olduk. Birileri gibi  “ yalan söylemeyin, Hz. Ömer  adaletinden şaşmayın “ nasihatnda bulunmak yerine  temsilciler olarak bizler bu düsturlara riayet  etmeye çalıştık. Doğru için direnmek, çözüm için diretmek çözüme paydaş olmak , doğruya destek olmak ,yanlışa karşı durmak, ideoloji dayatmasından kurtulmak, mazlumla paylaşmak ,zalimi paylamak , kazanımlar üretmek,haksızlıkları  tüketmek, insanı yaşatmak , kardeşce paylaşmak için şeffaflık ve saydamlık illkelerine bağlı sendikacılık yapmaya devam edeceğiz  Yolumuz açık , hizmetlerimiz bereketli, Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Recep Özel ise, sendika üyelerine yaptığı konuşmada; “Belli bir ücret karşılığında devlete hizmet ediyorsunuz. Para biriktirmeniz belirle hesaplara bağlıdır. Hak arayaşının gelirini artırma noktasında kimse bir şey diyemez. Sizin devletten talepleriniz olacaktır. Hükümet ise benim bütçem şu kadar diyecek size geriye dönecektir” diye konuştu. Özel daha sonra sendika üyelerinin sorularını cevapladı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR