28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,507 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

GÜRCİSTANDAN GELDİLER...

Isparta'da çok sayıda ev ve işyerlerinde hırsızlık yapan 3 kişi yakalandı.

Isparta

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, üç gün arayla değişik mahallelerde ve mağazalarda hırsızlık olayı gerçekleştiren Gürcistan uyruklu 3 kişi yakalamayı başardı.

 Isparta il merkezinde 21-22-23 /08/2013 tarihleri arasında üç gün üst üste  değişik mahallelerde 5 ayrı ikametin kapı göbeğini kırmak ve elektronik mağazalarından oyalamak sureti ile Hırsızlık olaylarını gerçekleştiren Gürcistan uyruklu G.L,L.A ve G.P isimli şahıslar yakalandı.

 Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince olay yerleri ve çevresinde yapılan çalışmalar kapsamında kameralardan eşkâlleri tespit edilen şüpheliler,  23/08/2013 günü şahıslardan ikisi hırsızlık olaylarını gerçekleştirmek üzere geldikleri Modern evler mahallesi civarında uygulama yapan ekiplerce fark edilmiş ve kaçmaları üzerine yapılan takip sonucu yakalanmıştır.

 Yapılan araştırmada şahısların ilimizde bir otelde konakladıkları ve diğer üçüncü şahsın bu otelde bulunduğu tespit edilmiş otelde yapılan aramada üçüncü şahısla birlikte yakalanmıştır. Şüphelilerin suçta kullandıkları ve çalmış oldukları tespit edilen aşağıdaki malzemeler ele geçirilmiştir;

 MALZEMELER

 --- 6 adet çeşitli markalarda Dizüstü bilgisayar

--- 1 adet dijital fotoğraf makinası ve objektifi

--- 5 adet çeşitli markalarda cep telefonu

--- 10 adet erkek ve bayan kol saati

--- 15 parça Altın ve inci ziynet eşyası

--- 1 adet dürbün

--- 1 adet 3G Mobil Modem

--- 7 adet numaralı gözlük ve şahısların kapı açmada kullandığı kurbağacık anahtar, özel yapım el aletleri, eldiven ve şahısların kamufle amaçlı kullandıkları şapkalar elde edilmiştir.

Şahısların yakalanması neticesi yapılan araştırmada ülkemize İllegal yollardan giriş yaptıkları Isparta iline 21.08.2013 tarihinde geldikleri ve Türkiye ye önceki ziyaretlerinde karışmış oldukları suçlardan dolayı L.A ve G.P isimli iki şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğünce Hırsızlık ve yankesicilik suçlarından arandığı tespit edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR