18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,686 TL
  • 5,433 TL
  • 194,15 TL
  • 94.541
ISPARTA 21°
BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

GÜNDEMDEKİ KONULAR

Isparta gündemi o kadar yoğun ki, bunları takip edip, yorumlamakta zorlanıyorum Bu nedenle hafta da bir günde olsa gündemdeki önemli konuları kısa kısa yorumlamak istedim.

Isparta

TIP FAKÜLTESİ VE SAĞLIK TURİZMİ HEDEFLERİMİZ!

 

        Isparta’nın sağlık turiziminde marka olmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Öncelikle Marka hedeflerimiz nelerdi şöyle bir hatırlayalım?

 

Sağlık, Eğitim,Turizm, Sanayi ve Tarım....

 

        Bu sektörlerde hangisinde iddialı olabilirizi masaya yatırdığımız zaman bana göre Sağlık son sırada yer alır.

 

Isparta Sağlık turizminde sadece Burdur ve Dinar’a hizmet ediyor, çok az sayıda Antalya ve civar illerden özel hastalar geliyor. Onun dışında Ispartanın bir albenisi yok, yani ön plana çıkmış, dünyaca ünlü ne bir hekimimiz ne de bir hastanemiz var!...

 

        Bu tesbiti neden yapıyorum, son günlerde Tıp Fakültesi hastanesinin 10 milyon liralık acil bir paraya ihtiyacı olduğu basında yer aldı, kırık ve döküklerin tadilatı, yeni cihaz alımı gibi zorunlu giderlerin karşılanması için gerekli olan para hayırseverlerin desteği ile mümkün. Sizin anlayacağınız hastane kendi imkanları ile bu eksikleri gideremiyor. bu da gösteriyorki sağlıkta marka olmak için mevcutların kendilerini yenilemesi, ve ilave tesislerle sürekli büyümesi gerekiyor.

 

AKÇİL VE EKİBİNİ KUTLUYORUM

 

Diyanet sen başkanı ve Mimarsinan cami imamı sayınOsman Akçil’in başını çektiği iftar yemekleri önceki gün basına tanıtıldı. Mimar sinan Camiinin avlusunda her akşam  yaklaşık 100 kişiye iftar yemeği veriliyor.hayırsever işadamlarının organize ettiği bu etkinliğin geleneksel hale gelmesi ve gelecek yıllara taşınması isteniyor.

 

Bu etkinliğin mimarlarındansayın Osman Açil ve işadamı Mehmet İpekçi başta olmak üzere, maddi ve manevi katkısı olanlara teşekkür ediyor, verdikleri iftar ve yaptıkları hayırların cenab-ı Allah tarafından kabul edilmesini niyaz ediyorum.

 

YİNE SİYASET YİNE SİYASET

 

        Evet bu başlığı daha birkaç gün önce bu köşeden atmış ve konuyla ilgili yorumumu yapmıştım.MHPmilletvekili NevzatKorkmaz’ın kanal 3 televizyonunda kara havacılık okulunun lojmanlarının Burdur’a yapılacağı iddiasını kendimce yorumlamıştım. Korkmaz’ın bu iddiasına CHPmilletvekili A.Haydar Öner’de destek vererek katıldı. Sizin anlayacağınız muhalefetin eline bir fırsat geçti ve bunu siyasi malzeme yaparak sürekli gündeme getirecektir. Bunun yanlış olduğunu, Isparta meselelerinin siyasi malzeme yapılmasının doğru olmadığını, sorunun tesbit ve çözümünde topyekün olmamız gerektiğini söylemiştim.Buradan muhalefet vekilleri eleştirirken, iktidar partisinin il başkanı sayın Uzaktaş’ın vekillere gecikmeyen cevabındaki uslübünda yanlış olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Kardeşim ben kavgadan, gürültüden, siyasi hesaplaşmadan yana değilim. Ben; kardeşlikten, birlikten, çözüm ortaklığından yanayım. Yıllardır, Isparta’nın bu kısır çekişmeler yüzünden kaybettiğini defalarca dile getirdim, birkez bir daha dile getirmekte sakınca görmüyorum.

 

EMRESPOR YÖNETİCİLERİNE SORUYORUM?

 

Türkiye profösyönel liglerinde mücadele eden birkaç mahalle takımından birisi olarak büyük başarıya imza atan Emresporu yürekten kutluyorum. Ispartamızın medarı iftiharı olarak bize bu mutluluğu tattıran tüm yönetici, teknik heyet, futbolcu ve taraftarına birkez daha teşekkür ediyorum. Bu yorumumu daha önce yapmıştım birkez daha yinelemekte fayda var!...

 

         Ispartasporu küme düşmesi ile futboldan soguduğumu, şehrin futbola karşı ilgisiz kalmasından dolayı tepki olarak spor haberlerini gazete sayfalarına taşımadığımı ve futbolla ilgili yorumlar yapmadığımı daha önce yazmış ve söylemiştim.

 

        Lakin son günlerde Emresporla ilgili basında çıkan haberler sonrasında birkez daha yazma ihtiyacı hissettim.

 

Kulüp başkanı İsmail çalışkan şampiyonluk sonrasında çalmadık kapı bırakmadı, takıma sahip çıkacak kimseyi bulamadı, verilen sözlerinde havada kaldığını söyledi durdu. Sayın çalışkan siz Ispartada insanların başarıya ortak olduğunu, sorumluluğa ve hedeflere ise duyarsız kaldığını bilmiyormusunuz?

 

        Bu şartlarda Emresporun başarılı olması mümkün değil, kendi imkanlarınızla kümede kalırsanız bu bile büyük başarıdır.

 

        Isparta hangi konuda başarılı olmuşta, futbolda başarıyı hedefliyorki?

 

        Bu arada ikinci başkan Gürcan Suvayla yüz yüze yaptığım görüşmede kendisine bir teklifim olmuştu ama hala bu konuda bana dönülmedi.

 

        Teklifim, kulübü İstanbuldaki işadamlarının başını çekeceği yeni bir yönetime devredilmesi idi.....

 

        Gelelim Ispartaspora ve başındaki idealist başkan Şevket Savlu’ya!... Ispartaspor ismi bir markadır, bu markayı kolay kolay silmeye, yok etmeye gönlü razı olmayan genç başkan Şevket Savlu, inatla takımı sırtlamaya devam ediyor.

 

Gönensporla birleşmeyi başaramıdı, şimdi sırada Özel idare var.... Başarılı olur veya olamaz ama Savlu, bu takımı Bal ligine çıkartma kararlı....

 

        Özel idarenin durumunuda biliyorum, kulüp borçları ile sahipsiz ve yüz üstü bırakılmış. Bal ligine katılma ihtimali bile çok zayıf, hal böyle olunca en azından bu fırsatı bir kenara tip kaderine razı olmak yerine, şevket savlu gibi idealleri olan birisine bu fırsatı vermenin daha doğru oldu-ğunu düşünüyorum.Umarım bu kez birleşme sağlanır ve bal liginde iddialı bir Ispartasporun şampiyonluğunu hep birlikte takip ederiz.

 

        Öte yandan dün spor sayfalarında Antalyasporun yurt dışı kampı sonrasında lige Ankarada hazırlanacağı haberini okudum. Geçtiğimiz yıllarda Davrazda kamp yaparak lige hazırlanan, hatta lig başladıktan sonra bile çalışmalarını ilimizde sürdüren Antalyasporun bu sezon böyle bir tasarrufa itmesinin en önemli sebebi Davraz Sirene otelin kapatılmış olmasıdır.

 

Umarım bu kötü imajı en kısa zamanda silmek ve eski imajına yeniden ulaşmasını sağlamak için yetkililer biran evvel çözüm üretirler.

 

MANŞET AİLESİ OLARAK

 

ÇOK MUTLUYUZ

 

Gazetemiz sorumlu yazı işleri müdürü, kardeşimBahadır-Derya çiftinin Doruk Ege adını verdikleri evlatları dünyaya geldi. Önceki gün Davraz hastanesinde sağlıklı bir şekilde dünyaya merhaba diyenDoruk Ege’ye hoşgeldin diyor, ailesi ile birlikte uzun yıllar sağlıklı bir ömür geçirmesini diliyorum. Bu arada  günlerdir heyecanlı bir bekleyişi, kazasız ve belasız olarak atlatan ve evlatlarına kavuşan Bahadır-Derya kardeşimide yürekten tebrik ediyor, Doruk Ege ile birlikte mutlu bir aile tablosu içerisinde sağlıklı bir yaşam diliyorum.

 

        Bahadır kardeşim daha çocuk denecek yaşta katıldığı Manşet ailesinde bugün Baba sıfatı ile yoluna devam ediyor.Kolay değil 15 yıllık bir mazimiz var Bahadır kardeşimle, onun  evliliğinde de, baba olmasında hep yanında olduk ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Umarım Doruk Ege’nin sünnetini de birlikte yaparız, askere de birlikte uğurlar, yine düğününü birlikte yaparız.

 

 Öte yandan Gazetemiz köşe yazarlarından HakanKiriş hocamında dünyaya gelen.... tebrik ediyor anne ve babayı kutluyorum.

 

SAYGILARIMLA..

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR