23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,833 TL
  • 5,668 TL
  • 201,31 TL
  • 102.365
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

Günaydın Türk Milletini hiç kimse tarihten silemeyecektir

90. yılının kutlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile ismini buradan alan Zafer Mahallesi de bu şanlı zaferi gururlu bir şekilde kutladı

Isparta

Isparta Belediyesi ve Zafer Mahallesi Muhtarlığının ortaklaşa düzenlediği programda Osmanlı Marşı olarak bilinen Mehteran Gösterisi ve Türklerin yöresel halk oyunlarından bir kesit gösteri sunuldu. Gösteri sonrasında Ozan Manas söylediği kahramanlık türküleri ile halkı coşturdu.

Program 31 Ağustos 2012 Cuma Akşamı Saat 21.00’de Zafer Mahallesi Meydanında gerçekleştirildi. Mahalle halkı da yapılan bu programa yoğun bir ilgi gösterdi. Programda ayrıca bal şerbeti ikram edildi.

Programda Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’da kısa bir konuşma yaptı. Günaydın konuşmasında, “Türkleri tarih boyunca olduğu gibi bundan sonra da kimse tarihten silemeyeceklerdir. Bu günlerde PKK’nın arkasında İsrail gibi 9 ülke arkasından saldırmaktadır. Türk askeri peygamberimizin övgüsüne mazhar olmuş bir ordudur. Hiç kimse umudunu kaybetmesin ki bu millet asla tarihten silinmeyecektir. Biliyorsunuz bu mahallemizin altındaki mahallemizin ismi Fatih Mahallesi. Bu mahallemizde mayıs ayında bir fetih şenliği düzenlemiştik. Bu gün de burada Türk Milletinin Zaferi olan yok olmakla var olma mücadelesi olan bir savaşa girmiş ve zaferle çıkmıştır. İşte bizde bugün Zafer Mahallemizde Zafer Bayramımızı kutluyoruz” dedi.

Programın açış konuşmasını ise Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oğuz Başaran yaptı. Başaran Konuşmasında ise “o gün bizlere zaferle bu vatanı hediye eden dedelerimizi borcumuzu çalışarak ve hizmet ederek ödeme zamanıdır” dedi.

Başaran ayrıca, “Isparta Belediyesi olarak cephede kazanılan zaferlerin mutlaka bilimde, teknikte, sanayide, ekonomide, eğitimde ve sosyal hayatın her alanında gerçekleştirilecek başarılarla taçlandırılması gerektiğini biliyoruz. Sadece cephede kazanılan zaferlerle övünerek kalıcı refahın olamayacağını bilen ve bu hedef doğrultusunda yorulmadan gece gündüz bayram tatil demeden çalışan bir belediyecilik anlayışına sahibiz.

Belki ecdadımızın ortaya koyduğu özveri ve çalışma azm

i ile karşılaştırılamaz ancak bu düşünce azimle çalışan bir belediye ekibi olarak onların torunları olmayı hak etmeye ve şefaatlerine nail olmayı hedefliyoruz. Isparta Belediye Başkanlığı olarak biliyoruz ki Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Hadisinden aktarıldığı üzere “sizin en hayırlınız, insanlara faydalı olanınızdır” anlayışı ile hizmet etmeye devam etmekteyiz” dedi.
 
 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR