20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,043 TL
  • 4,991 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

GÜNAYDIN TEKRAR ADAY...

2013 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde MHP nin muhtemel adayı yine Yük. Mimar Y.Ziya Günaydın olacak. Günaydının dışında birbaşka ismin aday olması ancak Günaydının aday olmaması halinde mümkün.

Isparta
Önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimler öncesi siyasi partilerin muhtemel Belediye Başkan adaylarını tahmin eden duayen gazeteci Hakan Yaman bu kez MHP’nin adayını tahmin etti.

GÜNAYDIN'IN ADAYLIĞI KENDİSİNE BAĞLI
 CHP ve AK Partinin muhtemel adaylarından sonra bu kez MHP’nin adayını açıklayan gazeteci Hakan Yaman seçimlere bir yıldan fazla bir süre olmasına rağmen tahminlerini ve gerekçelerini açıkladı. Bu kez MHP’nin adayının Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın olabileceğini açıklayan Yaman şunları söyledi.  

 

 “ Siyasette 24 saat uzun bir süre, buna rağmen şimdiden muhtemel belediye başkan adaylarını açıklarken, istedim ki ismini ortaya attığım adaylar kamuoyu tarafından tartışılsın. Elbette bugünden yarını tahmin etmek çok zor, lakin bugünkü siyasi atmasför ve adayların konumları, toplumdaki yerleri, Genel başkanlara yakınlıkları, parti içerisindeki duruşları gibi önemli kriterleri değerlendirerek bu tahminlerde bulunuyorum. Daha önceki açıklamalarımda dile getirdiğim gibi bugünkü tablo bunu gösteriyor, yarın  yeni gelişmelerle tablo elbette değişebilir, seçimlere yaklaştıkca  Ispartanın siyasi tablosu değişebilir.

 

Belediye başkanlığı seçimlerinde merkezde en güçlü üç siyasi partinin muhtemel adayları arasında bu kez MHP’nin adayının Y.Ziya Günaydın olacağını düşünüyorum. Günaydın’ın dışında birbaşka ismin aday olması ise tamamen Günaydın’ın adaylığı düşünmemesi ile mümkün. Bugünkü tablo Günaydın’ın üçüncü kez aday olacağını ortaya koyuyor.

 

            Kamuoyunda MHP’nin muhtemel aday adayları arasında öne çıkan ve rakiplerine göre çok daha avantajlı olan Günaydın’ın iki dönemde Isparta4ya yaptığı hizmetler, belediyecilik tecrübesi, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye yakın olması aday olması için en önemli etken ve kriter olacağını düşünüyorum” dedi.

 

            Öte yandan Günaydın’ın yeni dönemde ailesine daha fazla zaman ayırabilme, çocuklarının eğitimi ve istikbali ile yakından ilgilenme gibi nedenleri öne sürerek aday olmama gibi bir ihtimalinde söz konusu olduğunu biliyorum. İlerleyen yaşını, sağlık nedenlerini de ileri sürerek adaylıktan feraket edebileceği ihtimalinide gözönüne alarak, Günaydın’ın son kararını aile meclisi ve yakın çevresi ile yapacağı son istişareden sonra karar vermesi bekleniyor. Herşeye rağmen bana göre, yarım kalan hizmetleri tamamlama düşüncesi ile Günaydın’ın yeniden aday olma ihtima-linin yüksek olduğunu tahmin ediyorum.

 

HABER-YORUM : HAKAN YAMAN

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR