17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,29 TL
  • 117.216
ISPARTA 11°
FECİ KAZA SONRASI OLAY YERİ GÖRÜNTÜLERİ

FECİ KAZA SONRASI OLAY YERİ GÖRÜNTÜLERİ

700 KİŞİ YAKLAŞIK 5 MİLYON TL KAPTIRDI

700 KİŞİ YAKLAŞIK 5 MİLYON TL KAPTIRDI

SÜRÜCÜNÜN KONTROLÜNDEN ÇIKAN CİP AĞAÇLARA ÇARPTI

SÜRÜCÜNÜN KONTROLÜNDEN ÇIKAN CİP AĞAÇLARA ÇARPTI

ISPARTA EĞİTİM ŞEHRİ OLACAK

ISPARTA EĞİTİM ŞEHRİ OLACAK

Günaydın,halkımız en güzeline layık

Toplu taşımacılığını özel Halk Otobüslerin yaptığı SS 18 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi araçlarını yenilemeye devam ediyor. Yıl başına kadar seferde bulunan 92 araç yenilenecek.

Isparta

 

Isparta cadde ve sokaklarına uygun olarak montesi yapılan yeni halk otobüsleri ağır ağır görücüye çıkmaya başladı. Bu gün 6 tanesi şehre gelen otobüsleri Başkan Günaydın halka tanıttı. Modern, çağdaş bir şekilde dizayn edilen otobüsler Isparta sokaklarında da rahatlıkla hareket edebilecek şekilde tasarlanmış durumda.

Bugün saat 10.00’da belediye hizmet binası önüne getirilen araçlar bir gün boyunca belediye önünde sergilendi.

Otobüslerin yanında kısa bir açıklamada bulunan Günaydın, kooperatifin işin ciddiyetini anladığını ve otobüsleri değiştirmeye başladığını belirterek yıl başına kadar bütün araçlar yenilenmiş olacağını söyledi. Günaydın böylelikle hem halkımız hem de işletme sahiplerimiz en güzeline layık olduğunu belirtti.

Günaydın, “halkımızın da bildiği gibi göreve geldiğimiz günden beri toplu taşıma araçlarımızın yenilenmesini istemiştik. Yaptığımız görüşmeler olumlu sonuç verdi. Ve kooperatifimiz de bu isteğimize cevap vererek araçlarını yenilemeye başladı. Halkımızda eski araçlardan rahatsız olduklarını sürekli bize bildiriyorlardı. Bu araçlarla halkımız en modern ve çağdaş araçlarla iş yada evlerine gidebileceklerdir. Isparta’mıza ilk defa 9.14 mt boyunda araçlarımızı hizmete katıyoruz. Fabrikamız 15 günde bir araç tamamlayabiliyor. Her ay iki aracımız yenilenecek. Yaptığımız hesaplara göre yıl başına kadar bütün araçlarımız yenilenmiş olacak. Araçları satın alırken şehrimize uygun olmasına özen gösterdik. Büyük şehirlerdeki caddeler ile bizim caddelerimiz arasında büyük fark var. En büyük caddemizin genişliği 12 mt. Buna göre araçlarımızı değiştiriyoruz. Yıl başına kadar bütün araçlarımız yenilenmiş olacak. Kooperatifimiz bunu gerçekleştirmezse kendim yapacağım. Biliyorsunuz belediyemizin kendine ait aracı bile yoktu kısa süre içerisinde bütün iş makinelerimizi temin ettik ve çalışmalarına başladı. Bu araçları satın alan benim. Bu araçları satın almış isem otobüsleri de almaya imkânım var” dedi.

Kooperatif Başkanı Mehmet Yavuz’da Günaydın’a otobüslerin değişmesinde yaptığı destek ve yardımlardan dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Yavuz, “başkanımız bizim otobüsleri değiştirmemizde ışık tuttu. Yıl başına kadar 2012-2013 model araçlarımızla hizmet edeceğiz. Bu günlerde her ay iki aracımızı araç filomuza katmaya başladık” dedi.

 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR