15 Ağustos 2020 Cumartesi

ISPARTA
BAŞKAN ATASOY'UN BÜYÜK BAŞARISI

BAŞKAN ATASOY'UN BÜYÜK BAŞARISI

KAMYON İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI

KAMYON İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI

BAŞVURULAR DURDURULDU

BAŞVURULAR DURDURULDU

PARTİ ROZETİNİ BAHÇEDE TAKTI

PARTİ ROZETİNİ BAHÇEDE TAKTI

GÜLBİRLİK’TEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

GÜLBİRLİK’TEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Isparta

Isparta Kozmetik Aromatik Yağlar ve Gül Üreticileri Dernek Başkanı Ramazan Kayacan, Gülbirlik’in Bulgaristan’dan ‘gülyağı alımına dair’ açıklama beklediklerini ifade etti.

Gül üreticisinin her yıl büyük umutla beklediği gül çiçeği taban fiyatta umduğunu bulamaması büyük tartışmalara yol açmıştı. Yine Gülbirlik’in 2018 ve 2019 yıllarında Bulgaristan’dan 90 Bin EURO (692.578,29 Türk Lirası) ödeme yaparak gül yağı aldığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Isparta Kozmetik Aromatik Yağlar ve Gül Üreticileri Dernek Başkanı Ramazan Kayacan, Gülbirlik yönetiminden açıklama beklediklerini ifade etti. Kayacan; ‘Basında çıkan bu haberler bizi ve gül üreticilerini çok üzmüştür. Tek taraflı karar vermemek adına, Gülbirlik yönetiminden açıklama bekliyoruz’ şeklinde görüşlerini bildirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ziraat bitiyor artık

02 Temmuz 2020 Perşembe 16:16

10 dönüm gülü kışın söküyorum kazık isteyen bana ulaşsın, bedava vereceğim, haram olsun gülü bu hale getirene, kazancımın hepsini işçiye gübreciye mazota veriyorum, kazanan yine şehirli kaybeden yine köylü. Meşhur atasözü Köylü Milletin Eşşeğidir.

RESUL AKKOÇ

02 Temmuz 2020 Perşembe 14:47

Gülbirlik kendi pazarına düşük fiyattan teklif geçilen Yüksek kalite gülyağını ithal ederek Devamlı pazarında fiyat ve pazar devamlılığını koruma amaçlı ithalat yapıyor. oysa ıspartada bazı firmalar Bulgaristanda fabrika kurup ısparta gülü diye çine pazarlıyor. yine bazı ısparta firmaları kimyasal gül suyunu Sahte Gülbirlik ambalajı ile dünyaya pazarlıyor günü kurtarmak için. gülbirlik ısparta için büyük bir nimettir

anlayan anladı

02 Temmuz 2020 Perşembe 11:48

gülü dip firize atıp sonra yağını çıkartmanın yöntemi bulunmazsa sezon boyunca kaynatabileceğin gül miktarı kazan kapasiten ile kısıtlı kalır. her yere güldik topladığın güle kazan yoksa gül yağını soğuk sıkım yapsan yalan olur. biri size a kuşa bak dedi. herkes kuşa bakıyor. Kuşa bak diyen sizin nerenize bakıyor.

Kaya

02 Temmuz 2020 Perşembe 11:02

Ya bu gülcüler niye hep kendine çalışır Fiyat düşer ağlar güneş yakar ağlar ya bu dünya hayatını size kim garanti etti Hep kaymaklı kadayıf yiyeceksiniz diye Fiyat istikrarı için rakibini fazla ezdirmeyeceksin Gün gelir onu ezenler seni de ezerler

Yerlı ve Mıllı

01 Temmuz 2020 Çarşamba 17:15

Hanı herseyımız yerlı ve mıllı ıdı

Alper

01 Temmuz 2020 Çarşamba 15:28

Organize olanlar, birlikde hareket etmeyen üreticinin emegini her zaman sömürür, sistem böyle bir de ortadoğu ülkesiysen hepten yanmışım.

ahmet

01 Temmuz 2020 Çarşamba 15:10

ANLAŞILDI HALI DAN SONRA GÜLE DE FATİHA

Süleyman

01 Temmuz 2020 Çarşamba 14:59

Çiftçinin yanında hiçbir içraat üretmeyen sadece amaçları şakşakcılık olan odalar ve başkanları olduğu sürece çiftçiyiz taha çok öperler şu ana kadarda hiç bir oda başkanıda bir açıklamada yapmadı herkes koltuğunda rahat

ali başkan

01 Temmuz 2020 Çarşamba 14:20

başkanım konuyu cumhurbaşkanımız iletiniz.. milletvekilleri konuya ek atsın

Culfa

01 Temmuz 2020 Çarşamba 13:17

Gulbirlik yalan uyduruyor durun

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR