25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,757 TL
  • 5,576 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÜL SANAYİ SİTESİNDE GÜLLER AÇTI

6 milyon TL maliyetle 13 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 140 öğrencisi ile eğitim ve öğretim yılına başladı.

Isparta
6 milyon TL maliyetle 13 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  140 öğrencisi ile eğitim ve öğretim yılına başladı. 
24 derslikten oluşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası içerisinde, beden eğitimi salonu, çok amaçlı salon, konferans salonu, laboratuvarlar ve kız ile erkek mescitleri bulunuyor.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih eden öğrencilerin yüzde 30'unun Gül küçük sanayi sitesi esnaflarından olduğunu söyleyen Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Boyacı;'bugün çok mutluyum Gül Küçük Sanayi Sitesinin hayalleri gerçek oldu. emeği geçen bütün herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Esnafımızın yüzü güldü. Gül Sanayi Sitesi esnafının bir rüyasının gerçeğe dönüştüğünü söyledi. Minik yavrularımızın eğtim ve öğretimini kaliteli bir şekilde tamamlamaları için elimizden gelen herşeyi yapacağız.'dedi.
 
SIRADA YURT VAR 
Tercih edilirliği yüksek olan okulda eğitim ve öğretim görecek öğrenciler için konaklama ihtiyacının bir an önce çözülmesini belirten Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Boyacı; Belediye Başkanımız Sayın Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın okulumuz yanında bulunan 1300 m2'lik alanın tahsisini gerçekleştirdiğinde hemen yurt yapım çalışmalarına hep birlikte başlayacağız. Sanayimizde ara eleman sorunumuz artık olmayacak. Çevre illerden bir çok öğrencinin tercih ettiğini fakat konaklama sıkıntısından dolayı kayıt yaptırmadıklarını söyledi.
ÇIRAKLIK EĞİTİM 
MERKEZİ TAHSİS EDİLSİN 
Konaklama sıkıntısına çözüm yolunun olduğunu söyleyen Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Boyacı; geçici bir süre ile çıraklık eğitim merkezinde bu sıkıntının çözüleceğini düşünüyorum. 200 kişilik kız ve erkek yurdu bize tahsis edilsin.
UÇAK GÖVDE  BÖLÜMÜ ŞART 
Uçak gövde sınıfının da açılmasını talep eden Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Boyacı; 'Ekim ayında toplanacak olan alan açma ve kapama kurulunda Uçak gövde sınıfının açılmasını istiyoruz. Motor Bölümü ile birlikte Gövde (Kaporta, boya, elektrik) gibi bölümlerinde bu kuruldan geçmesini talep ediyoruz.'dedi.
Sınıfları tek tek dolaşan ve öğrencilerle sohbet eden ITSO Başkan Yardımcısı Metin Çelik ülke genelinde birçok şehirde olduğu gibi ilimizde de okul yaptıran TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Çelik, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Okul içerisinde küçük çaplı eksiklerin olabileceğini bunlarında en kısa zamanda giderileceğini söyledi. Başkan Çelik; eğitimi çok önemsediklerini belirterek, "Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak ve ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir çalışma içindeyiz. 2015- 2016 eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. diye konuştu. 
BAŞKAN BOYACI,  
TEŞEKKÜR ETTİ
Gül Küçük Sanayi  Sitesi Başkanı Mehmet Boyacı; Eğitim konularında bizlerden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Isparta Valimiz Sayın Vahdettin Özkan'a TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'na, Isparta Milletvekillerine, Isparta Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın'a, SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçıya,  ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e ve yönetimine, tüm siyasi ve iş dünyasına sonsuz teşekkür ediyorum dedi.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

TAŞINIYOR

01 Ekim 2015 Perşembe 18:52

AHA ŞİMDİ TAŞINIYOR. GÜL ŞEHRİ MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ BİRKEZ DAHA TAŞINIYOR. BU YENİ TOBB MTAL BİNASINA TAŞINIYOR. MÜJDE BAKANLIK İNCELEME BAŞLATTI. ÜLKÜ ORTA OKULU DA İNCELENİYOR. ATATÜRK ORTA OKULU İLE BİRLEŞTİRECEKLER. TİCARET LİSESİNDEN KALAN BİNANIN MÜLKİYET HAKKI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN ÇIKMIŞ. ISPARTA MİLLİ EĞİTİM YETKİLİLERİ GÖREVDEN ALINACAKLAR BÖYLE GİDERSE.

muhalefet 32

01 Ekim 2015 Perşembe 09:20

daha gecici kabulu bile yapılmadan okulun açılışını yaptılar ,inşaat hala devam ediyor. okulun elektrigi bile baglanmadı.aceleniz neydi ya bir öğrencinin canı yansa sorumlusu kım olacak

teşekkür

30 Eylül 2015 Çarşamba 19:40

sayına Valimiz Vahdettin Özkan'a TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'na, Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın'a, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e ve yönetimi SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçıya, meslek yüksek bölümlerın acılması inşallah boyacı 25yıl gercekleştı

ESNAF

30 Eylül 2015 Çarşamba 17:48

YAV ARKADAŞ NE OIKULMUŞYA MEDYADAN DÜŞMÜYOR REKLAM REKLAM REKLAM İNŞALLAH AÇILDI ŞİMDİ BİTER

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR