19 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,029 TL
  • 4,994 TL
  • 174,81 TL
  • 112.102
ISPARTA 18°
ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

GÖLCÜK GÖLÜ PATLAR MI? YOKSA PATLAMAZ MI?

GÖLCÜK GÖLÜ PATLAR MI? YOKSA PATLAMAZ MI?

Isparta

SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi (SDÜ) Jeotermal Enerji Yeraltı Suyu ve Mineral Kaynakları Araştırma ve Uygulama Merkezi eski Müdürü Prof. Dr. Nevzat Özgür, Isparta'da en son 24 bin yıl önce patlayan Isparta'daki Gölcük Yanardağı'nın genç ve aktif bir volkan olduğu için her an yeniden patlayabileceğini iddia etmişti. 

Bu açıklamalara ise Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Ömer Elitok’tan sert cevap geldi. Elitok; “Prof. Dr. Nevzat ÖZGÜR Isparta’da yer alan Gölcük volkanı ile ilgili olarak halkı ve yetkilileri paniğe sevk ederek gündeme gelmek için Gölcük volkanının bugün, yarın ya da 100 yıl sonrada patlayabileceği, hatta uçakları dahi vurabileceği şeklinde panik havası oluşturacak bir haberi dile getirmiş olup bu konuda daha öncede zaman zaman bu tür haberleri yaptırmıştır” dedi.

İşte Elitok’un açıklaması; “İnternet sitenizde yer alan bir haberde Süleyman Demirel Üniversitesi Jeotermal Enerji Yeraltı suyu ve Mineral Kaynakları Araştırma ve Uygulama Merkezi eski müdürü Prof. Dr. Nevzat ÖZGÜR Isparta’da yer alan Gölcük volkanı ile ilgili olarak halkı ve yetkilileri paniğe sevk ederek gündeme gelmek için Gölcük volkanının bugün, yarın ya da 100 yıl sonrada patlayabileceği, hatta uçakları dahi vurabileceği şeklinde panik havası oluşturacak bir haberi dile getirmiş olup bu konuda daha öncede zaman zaman bu tür haberleri yaptırmıştır. Prof. Dr. Nevzat ÖZGÜR’ün zaman zaman Gölcük volkanı konusunda verdiği demeçlerin arka planı ve Gölcük volkanı ile ilgili olarak bilimsel verilere dayalı açıklamalar Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. ÖmerE LİTOK ve SDÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şakir ŞAHİN tarafından yapılmış ve bu açıklamalar gerek Isparta yerel basın gerekse Kanal 32 TV haber programında yayınlanmıştır. Kendisi bir volkanolog olmayan ve öğrenciler adına sahte imza atarak sahte evrak düzenlemekten de geri kalmayan bu öğretim üyesinin (bu konu ile ilgili bilgi ve belgeler Isparta Cumhuriyet Savcılığı ve Yüksek öğretim Kurulu Başkanlığında bulunmaktadır ve hakkında işlemler devam etmektedir)  erken uyarı sistemi kurulması ile ilgili ifadesiyle neyi amaçladığının ortaya konması gerekmektedir. Yapılan bir bilimsel çalışmanın sonuçlarında ortaya konan muhtemel bir senaryoyu saptırarak sadece gündeme gelmek amacıyla halk üzerinde ve yetkililerde panik havası oluşturacak şekilde yansıtarak medyada haber konusu yapmak bir bilim adamına yakışmamaktadır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hımmm

15 Haziran 2017 Perşembe 05:28

SDÜ ve Isparta'dan sonra Burduruda karıştırmış, bakalım nerde duracak, iç Anadolu bölgesine dalmasa bari

Rahmi

14 Haziran 2017 Çarşamba 14:51

Bildiğim kadarıyla Gölcüğü patlatan zat daha önce Burdur'a deprem izleme istasyonları kurmuştu. Burdur'da olan depremler yeri göğü inletirken onun kurduğu sistemler hep uykuda idi ve haberi olmuyordu. Olayın bilimsel değilde FİLİMSEL olduğunu anlayan Burdur valiliği Gölcüğü patlatan kişiye randevu bile vermedikleri, muhatap almadıkları dilden dile konuşulmuştu.

vatandas

14 Haziran 2017 Çarşamba 03:51

EE KIM OLDUGUMU VE NE GIBI BIR SUCUMUZ VAR ONUDA YAZSAYDIN! YORUM YAPMAK NE ZAMANDIR SUC TESKIL EDIYORDA SIZ KIMI TEHTID EDIYORSUNUZ! BEN BIR GAZETE OKUYUCUSUYUM VE GAZETE BURAYA HAKARET VB ICERIK ICERMEYEN YORUM YAPMA KÖSESI AYIRMIS; BIZDE YORUM YAPIYORUZ! VE YORUMLARDA TAMAMEN HABERI DEGERLENDIRIYORUZ! ILGINC OLANSA ILK BENIM PROF OLDUGUMU IDDA EDEN, POLEMIK BASLATAN SIZSINIZ! BIZDE BIR OKUR OLARAK, VARSA PROFUN SUCU YAGILAYACAK MAKAM TABIKI ADLI MAKAMLARDIR, SIZ DEGILSINIZ DIYORUZ! DOGRUMU!!

Halk

13 Haziran 2017 Salı 23:23

VATANDAŞ rumuzlu şahsiyet. Seni çok iyi tanıyorum. Hemde ciğerine kadar. Kirli emellerin için hedef aldığın insanlara iftira atarak, iftira ile insanları korkutarak işlerini yürütmeyi temel prensip edinmişsin. Korkundan arka arkaya yorum yazıyorsun. Korkunun ecele faydası yok. Burası Almanya değil. Sen hiç merak etme. Türk adaletinin elinden kurtulamayacaksın!Adalet yavaş işler ama en sonunda varacağı yere er yada geç varır.

salih

14 Haziran 2017 Çarşamba 04:00

yorumlarini dönüp okudunmu? acaba yorumlarininda baskalarina atfettigin seyleri icerip icermedigini kontrol ettinmi acaba diyorum.

vatandas

13 Haziran 2017 Salı 22:24

ADAM REKLAM VERMEMIS BILGI VERMIS; HAKEZA DIYELIM REKLAM VERDI SIZI NIYE BIR SANCI SANCI TUTTU ADAMIN ACIKLAMALARI MEDYADA YER ALDI DIYE !!!!

Ispartalı

13 Haziran 2017 Salı 19:19

Medyada reklam vererek bilim yapılmaz. Eğer böyle yapıyorsan buna REKLAM BİLİMİ denir. Bir bilim adamı eğer medyada reklam yaparak bilimsellik taslıyorsa bilinki bunun arkasında parasal işler vardır. Reklam ne için yapılır para için yapılır. Eğer derdin bilim yapmaksa verirsin projeni kabul edilir yaparsın bilimini. Nevzat'ı savunanların neden fazla zorlarına gitti karınları ağrıdı doğrusu ilginç. Acaba onlarda mı bu parasal işlere ortak.

TEKE TEK

13 Haziran 2017 Salı 09:11

YAKLAŞIK 1,5 -2 AY ÖNCE FATİH ALTAYLININ PROGRAMINDA BU KONU İLE ARAŞTIRMA YAPMIŞ 3 TANE BİLİM ADAMI(JEOLOĞ VE JEOFİZİK) BİZİM ISPARTAMIZI GÜNDEME GETİRMİŞTİ. HEMEN HAZIRDA PATLAYABİLEÇEK VOLKANİK YANARDAĞ DİYE GÖSTERİLDİ. TEREDDÜDÜ OLAN VARSA HABERTÜRK E ULAŞIP SORABİLİRLER.

helen

12 Haziran 2017 Pazartesi 23:25

gölcük patlarmi bilmem ama, birileri prof gündeme geldi diye kiskancliktan patlamis!

ALMANYA

12 Haziran 2017 Pazartesi 23:23

FETÖNÜN LINC KAPANYALARINA NEDE BENZIYOR; HALBUKI DÜNYA YUVARLAKTIR DIYENLERIDE ZAMANINDA NELER YAPMISLAR! TABIKI BILIM ADAMI DEDIGIN BILIMIN PESINDE OLACAK; O NEDER BU NEDER, AMAN GÜNDEME GELEYIM GIBI BIR DERDI OLMAZ CALISAN INSANLARIN! AMA ISTE ONLARA SALDIRANLARIN TAMDA BU REKLAMLARA IHTIYAC DUYANLARDIR! ADAM ARTISTMI GÜNDEME GELECEM DIYE UGRASSIN; BUNU BÖYLE IDDA EDENIN NE GIBI BIR RAHATSIZLIGI VAR PROFÚN GÜNDEME GELMESINDE!

vatandas

12 Haziran 2017 Pazartesi 23:15

Emekli edin sunu" DIYE, DIGER SAHISMI YAZIYOR! ZIRA PROF BILIMLE ILGILI BIR IDDADA BULUNMUSDA; BU ZATI MUHTEREMIN KARNI NICIN AGRIMIS? SONUCTA BU ZATI MUHTEREME BIR SEYMI SÖYLEMISKI BU BU KADAR DEDIKODU DÖKMÜS ORTAYA ! EVET BEN SIRADAN BIR VATANDASIM ; OKUMUS AMA ANLIYAMAMIS SAHISLARIN AHLAKI EREZYONU BIZI GAYET RAHATSIZ EDIYOR! IKISINIDE TANIMAYIZ ; BIZ HABERLERDE KENDILERINI NASIL ORTAYA KOYMUSLAR ONA BAKARIZ! BIRI BILIMSEL BIR TEZ ILE HABER OLMUS; DIGERI DEDIKODUYLA!!

Emekli edin şunu

12 Haziran 2017 Pazartesi 20:28

SDÜ yü karıştırdı, şimdi Isparta'yı karıştırmaya çalışıyor. Ömer hoca iyi patlatmış, az bile söylemiş, daha neler var neler. Vatandaş rumuzu ile kendisi yazıyor, yani

Kiyamet bir gün kopacak

12 Haziran 2017 Pazartesi 20:01

Ona kalırsa haftanın bir gunu kiyamet kopacak haber geldi yakın bır gun gundeme oturmak icin elinizden ne geliyorsa yapin golcuk eskisehirde olsaydi siz o golcugu gorseydiniz. Bunu tartisin eskisehir belediyesi nasil degerlendirirdi gölcü ğü

Vatandaş Ali

12 Haziran 2017 Pazartesi 18:03

Sahtekarlık ne zamandan beri kişinin özeli oldu. Avrupa da böyle kişiler zaten devlet kurumunda ya yer bulamaz yada zaten hemen postalanır.

vatandas

12 Haziran 2017 Pazartesi 16:52

AVRUPADA BASKASININ HAKKINDA BÖYLE ACIKLAMALARI DEGIL MÜREKKEP YALAMIS BIR AKADEMISYEN; SIRADAN VATANDAS BILE BASKASININ HAKKINDA BÖYLE KONUSMALAR YAPMAZ; PIRIVAT YANI ÖZELI HAKKINDA KONUSMAK GAYRIAHLAKI KABUL EDILIR! HELE MEDYAYA BASKASININ ÖZEL BILGILERINI ANLATMAK SUCTUR!

vatandas

12 Haziran 2017 Pazartesi 16:36

http://www.haber32.com.tr/isparta/sdude-aciga-alinan-o-isimler-h93997.html

vatandas

12 Haziran 2017 Pazartesi 16:29

CHP’li eski milletvekili Melda Onur’un ‘deprem tweeti’ sosyal medyayı salladıSaat 15.28'de Ege Denizi'nde meydana gelen 6,2 şiddetindeki deprem İzmir ve civar illerde şiddetli bir şekilde hissedildi. Deprem sosyal medyada da geniş yer bulurken, eski CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur'un depremden 2 saat önce Twitter hesabından yaptığı deprem uyarısı ise sosyal medyada geniş yankı buldu16:1012 Haziran 2017 KAYNAK:http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/chpli-eski-milletvekili-melda-onurun-deprem-

ya olursa

12 Haziran 2017 Pazartesi 16:23

Adamin prof olmasini mi kiskaniyor bu? Sen de prof ol once

Serdar

12 Haziran 2017 Pazartesi 15:29

Çok da tın ,patlayacaksa bir belirti olur ,yok vatandaş panik yapmış umrunda olan bir elin parmakları kadar bile yoktur (Beğendim -beğenmedim ne kadar olursa bakıcez sonuca )

vatandas

12 Haziran 2017 Pazartesi 15:11

ZATEN BILIM SÜPHE DEMEKTIR; ADAM BÖYLE INANIYORKI BU ARASTIRMAYI GÜNDEME GETIRIYOR ! BILIM ADAMIYSAN IDDALARDAN SÜPHE DUYACAKSIN VE ARASTIRACAKSIN! DEDIKODUYLA CEVAP VERMEZ BILIM ADAMI KARSI BIR TEZIN VARSA KOYACAKSIN ORTAYA! ZATI ALINIZDE BU YANARDAGIN PATLAMIYACAGINI BILIMSEL OLARAK IDDA EDECEKSIN! ( HANI KESINLIKLE PATLAMAZ DIYE BIR IDDA KOYAMAMISSIN ORTAYA) DILINLE ADETA SALDIRMISSIN ZATI MUHTEREME!

her sene aynı senaryo

12 Haziran 2017 Pazartesi 15:07

emekli edin bu adamı artık

VELI

12 Haziran 2017 Pazartesi 15:05

BAK BÖYLECE SENDE BILIM ADAMININ DEDIKODUSUNU YAPARAK GELIVERMISSIN GÜNDEME!

vatandas

12 Haziran 2017 Pazartesi 15:03

BIR BILIM ADAMINA ; DIGER BIR BILIM ADAMININ IDDALARINA KATILMIYORSA BILIMSEL TEZLE CIKACAK KARSISINA; DEDIKODUYLA DEGIL !!! DIGERININ SAHSINA SALDIRARAK KARALAMA KAMPANYASI YAPMAKDA YAKISMAMIS ZATINA! EGER VARSA KENDISIDE ANTITEZ BILIMSEL IDDASINI ORTAYA KOYAR; KARSIDAKI BILIM ADAMININ HAYATINI DEGIL!

Fikri

12 Haziran 2017 Pazartesi 14:33

Patlarmı patlamazmı, bunu tartışacağımıza, bu volkandan nasıl jeotermal enerji elde edebilirmiyiz, onu tartışmalıyız.

Veli

13 Haziran 2017 Salı 01:41

hatta gölcüge sontaj yapilip les gibi koku yayan bir delik acilmisti! ispartayi les gibi kokutuyordu, simdi gectimi acaba o koku! ispartaya geldigimizde cekilir gibi degildi o kükürt benzeri agir koku!

Nevzat özgür

12 Haziran 2017 Pazartesi 19:49

Üniversitemiz küçük ölçekte bir proje kapsamında bu işi araştırdı (Sonuçları WEB SAYFAMIZDA bulunmaktadır). Bu ön çalışmalar baz alınarak bir büyük DPT projesi hazırlandı. Bu proje TÜBİTAK aşamasını geçti ama daha sonra bakanlık bazında takıldı kaldı. Üzgünüm. Bu proje kabul edilseydi kesin olarak jeotermal ile ilgili olarak son sözü söyleyebilirdik. Saygılarımla

Turgay

12 Haziran 2017 Pazartesi 10:59

Volkan patlayabiluur, Deprem olabilurrr :-)

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR