11 Ağustos 2020 Salı

ISPARTA
UYUŞTURUCUDAN KURTULUP AİLELERİ UYARDI

UYUŞTURUCUDAN KURTULUP AİLELERİ UYARDI

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ YENİŞARBADEMLİ'DE

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ YENİŞARBADEMLİ'DE

İYİ PARTİDEKİ İSTİFALAR İLE İLGİLİ İLK DEFA KONUŞTU

İYİ PARTİDEKİ İSTİFALAR İLE İLGİLİ İLK DEFA KONUŞTU

DAVRAZ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

DAVRAZ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

GÖL KIYISINDA TOPLANAN ÇÖPLERDEN YAPTIĞI GİYSİYİ ÜZERİNDE SERGİLEDİ

GÖL KIYISINDA TOPLANAN ÇÖPLERDEN YAPTIĞI GİYSİYİ ÜZERİNDE SERGİLEDİ

Isparta

Çevre kirliliğine dikkat çekmek için ’Mavi Hareket’ projesi kapsamında göl kıyısında topladığı çöplerden kendine giysi yaptı.

Isparta’da, İngilizce öğretmeni Selcan Sarıkaya ve lise öğrencileri, çevre kirliliğine dikkat çekmek için ’Mavi Hareket’ projesi kapsamında, Eğirdir Gölü çevresinde kıyı temizliği yaptı. Liseli Alperen Eseroğlu, toplanan malzemelerden yapılan giysiyi kent meydanında, üzerinde sergiledi.

600 kilo atık toplandı

Şehit Ahmet Hilmi Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İngilizce öğretmeni Selcan Sarıkaya ve öğrencileri, ’Mavi Hareket’ olarak bilinen ’eTwinning’ projesi kapsamında, Eğirdir Gölü kıyısında temizlik çalışması yaptı. Sarıkaya ve öğrencileri, kıyıda topladıkları 600 kilo atığı, çevre kirliliğine dikkat çekmek için kent merkezindeki Mimar Sinan Caddesi’nde sergiledi.

’Çöp senin gelecek benim’

Liseli Alperen Eseroğlu, çöplerin üzerine yapıştırılmasıyla naylondan yapılan giysiyi giyip, elinde ’Kirletme’, ’Çöp senin gelecek benim’ yazılı dövizlerle 1 saat caddede oturdu. Proje hakkında bilgi veren Şehit Ahmet Hilmi Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen Eseroğlu, farkındalık oluşturmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerini belirtti. Eseroğlu, "Ülkemizde maalesef denizler ve göller çok kirletiliyor.

100 bin yıl sonra dünyamız çöpten geçilmeyecek. Eğirdir Gölü kenarından 600 kilo çöp topladık ve gördüğünüz gibi şu an bütün çöpler üzerimdeki poşete bağlı" diye konuştu. Kent sakinleri ise etkinliğin ilgi çekici olduğunu belirterek, çöpleri üzerinde sergileyen öğrencinin fotoğraflarını çekti.

 

eTwinning nedir?

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş topluluktur. eTwinning; iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak, Avrupa’daki öğrenme topluluğunun parçası olmak için Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonu’nun öğrenme programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB eğitim, öğretim, gençlik ve spor programı olan Erasmus+’a entegre edilmiştir.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

onder

07 Aralık 2019 Cumartesi 08:09

Umarım etkili olur, akillaniriz

Tebrikler

06 Aralık 2019 Cuma 23:58

Projeden kaç para aldılarki acaba merak ettim.yada alınıyomu.. Güzel proje başarılar

BAYRAM ALTUNTAŞ

06 Aralık 2019 Cuma 20:47

OKULUMUZUN DEĞERLİ ÖĞRETMENİ SELCAN SARIKAYA HOCAMA VE ÖĞRENCİMİZ ALPEREN EZİKOĞLU'NA FARKINDALIK YARATAN PROJE ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.,BU ÇALIŞMALARDAN DERS ALARAK YAŞANABİLİR YEŞİL VE MAVİ BİR TÜRKİYE İÇİN,DÜNYA İÇİN ,ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN BİRBİRİMİZİ UYARALIM VE DAHA DUYARLI OLALIM...ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM VE KORUYALIM.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR