28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,623 TL
  • 5,406 TL
  • 193,58 TL
  • 105.644
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

GENELEV AÇMAK İSTEYİNCE FETÖ'CÜLER ORTAKLIK TEKLİF ETTİ İDDİASI

GENELEV AÇMAK İSTEYİNCE FETÖ'CÜLER ORTAKLIK TEKLİF ETTİ İDDİASI

Isparta

Nurettin ARKAN/ YALVAÇ - ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde 38 yaşındaki D.A.B., bir süre önceki genelev açma girişimi sonrası FETÖ mensubu başsavcının kendisine, "Ortak olacağız, seni her şeyden koruyacağız. Yalnız her ay cemaate kadın başına 3 ila 6 bin dolar arasında yardım edeceksin" teklifinde bulunduğunu iddia etti.

Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2013 yılında başlatılan operasyonda 'suç örgütü kurma', 'örgüte üye olma', 'kadın ticareti yapma' suçlamasıyla gözaltına alınan 65 kişi arasındaki D.A.B., 19 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan D.A.B., davanın 21'inci duruşmasında ilginç bir iddiada bulundu.

'KADIN BAŞINA 3 İLA 6 BİN DOLAR'

Yalvaç'ta genelev açıp işletme düşüncesi olduğunu söyleyen D.A.B., bu amaçla 2009 yılında kaymakamlık ve belediyeye başvurduğunu, ancak izin verilmediğini aktardı. D.A.B., bu girişimden bir süre sonra FETÖ'ye mensup kişilerin, genelev için yeniden başvurması halinde gerekli izinlerin alınacağını belirterek kendisiyle görüştüğünü iddia etti. Bu kişilerin 'Sana 1 milyon dolar verelim bu işi yap, biz de ortak olalım' teklifinde bulunduğunu,kabul etmeyince de teklifin 2 milyon euroya yükseltildiğini öne süren D.A.B.,şu iddialarda bulundu:

"'Bu işi yaparsam kendim yaparım' diyerek kabul etmedim. Olay kapandı gitti. 2013 yılında aracımla eve giderken kendilerinipolis olarak tanıtan, ama Yalvaç'ta görev yapmayan 2 kişi otomobilin önünü kesti. Benimle konuşmak istediler ve 'Sen genelev açmayı düşünüyormuşsun bizimle ortak çalışacaksın' dediler. Sonra aynı kişiler başka zaman kendisini başsavcı M.Ç. olarak tanıtan kişiyle görüştürdü. Başsavcı bana 'Ortak olacağız,seni her şeyden koruyacağız. Bu işi ister yasal, ister gayrimeşru yap. Diliyorsan ev aç, otel aç. Yalnız her ay cemaate kadın başına 3 ila 6 bin dolar arasında yardım edeceksin' dedi. 'Cemaatin bu işlerle ne işi olur, cemaat namazla niyazla ilgilenir' dedim. 'Sen orasını karıştırma hem biz seni koruruz hakkındaki davalar da düşer' deyince bu kişinin sahte kimlik göstermiş olabileceğini düşünüp süre istedim."

'200 YIL HAPİS CEZASI YERSİN' TEHDİDİ

Tekliften sonra Yalvaç Adliyesi'ne gittiğini anlatan D.A.B.,görüştüğü kişiyle başsavcının aynı kişi olduğunu gördüğünü aktardı. Bunun üzerine jandarmadaki bazı dostlarına konuyu danıştığını kaydeden D.A.B., 'bu işe girme' demeleri üzerine teklifi reddettiğini öne sürdü. Teklifini kabul etmediği başsavcı M.Ç.'nin 'suç örgütü kurma', 'örgüte üye olma', 'kadın ticareti yapma' gibi suçlar isnat ederek tutuklanmasına neden olduğunu iddia eden D.A.B, daha sonra tutuklu bulunduğu cezaevine gelen M.Ç.'nin, "İsteğimi ne zaman kabul edeceksin" diye teklifini yinelediğini ileri sürdü. D.A.B.,kabul etmediğini söylemesi üzerine de "200 yıl hapis cezası yersin"tehdidiyle karşılaştığını iddia etti.

Bu konuyla ilgili HSYK'ya M.Ç. hakkında şikayetçi olduğunu kaydeden D.A.B., adı geçen başsavcının FETÖ soruşturması kapsamında bir süre önce tutuklandığını, kendisini yargılayan dönemin Ağır Ceza Başkanı A.S.İ. ve üye C.Y.'nin de görevden ihraç edildiğini belirtti. Yargılandığı davada heyetin değişmesi sonrası tahliye edildiğini aktaran D.A.B., can güvenliği olmadığı gerekçesiyle koruma talebinde bulunduğunu ve başına geleceklerden FETÖ'nün sorumlu olduğunu söyledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Fani

02 Kasım 2016 Çarşamba 02:42

Senin gibi ağzı bozuk ic dunyasi hayal ve geleceği paspaye olanlara verilecek en guzel cevap "Allah bize yeter! O en güzel vekildir". Meraklanma inşaallah hesaplar görülürken iftira artıklarıniz sizin boynunuza yapışmak için sırada bekliyor olacak...

anan iyimi

01 Kasım 2016 Salı 10:26

Lan fetönün köpe ği kimi savunuyorsun sen sizden herşey beklenir vatan hainleri. neymiş tek buldukları takkeyle kitapmış, zaten başınıza bundan geldi ya sizin o mübarek kitapla takkenin arkasına saklanarak tokat yediniz. ha kitap dediğin veledi zina fetönünse darbe planından başka bişey yom onlarda.

Fani

31 Ekim 2016 Pazartesi 19:14

Yalan yere iftira atmak alcaklik serefsizliktir. Ortada bulunan tek kanit kitaplar ve takkeler. Varsa kanitin ver savciya o isini yapsin. Sana mi kaldi milleti itham etmek. Bilmiyorsun madem atma.

Ali

31 Ekim 2016 Pazartesi 18:54

Adamın kitlesi ne versen yiyor. O yüzden bu haber ler normal

Serir Surat

31 Ekim 2016 Pazartesi 18:53

Sen yeter ki salla, inacak salak elbette bulunur.

Isparta lı vatandaş

31 Ekim 2016 Pazartesi 18:24

FETÖde olmasa uyuşturucu satıcıları hırsızlar ****lar pezevenkler kimi suclayacakti acaba

....

31 Ekim 2016 Pazartesi 17:20

çüüüüüüşşşşşşşşş.

a

31 Ekim 2016 Pazartesi 17:12

yalvaç ne la bu senin halin ıspartanın **** ilçesi :)

YAVAÇLI

01 Kasım 2016 Salı 09:55

Bir yalvaçlı olarak bu haberlere dehşet ve ibretle bakıyorum. 25.000 nüfuslu yerde bular oluyor da haberimiz olmuyorsa ülkemizde Allah bilir neler oluyordur.

Gün doğarken

31 Ekim 2016 Pazartesi 17:11

Cinsel tuzak bunlarda, şantaj bunlarda, hakaret bunlarda, tehdit bunlarda, karalama bunlarda, iftira atma bunlarda, köşe başlarını tutmak bunlarda, hukuk oyunları bunlarda, hainlik bunlarda, aptal yerine koymak bunlarda, silahsız halka tankla ateş etmek bunlarda, şerefsizce saklanmak bunlarda, kaçmak bunlarda, yalan bunlarda, alay etmek bunlarda, sınav sorularını çalmak bunlarda, din satmak bunlarda, vatan satmak bunlarda, mağdur edebiyatı bunlarda..

Objectiver

31 Ekim 2016 Pazartesi 16:52

Tarafsız ve objektif olmak gerekirse "İftiralanızda boğulacaksınız".

merak işte

31 Ekim 2016 Pazartesi 15:35

merak işte... haber ilginç

cem

31 Ekim 2016 Pazartesi 13:54

yalvaçda ne kadar çok zina yapılıyormuşda 1 milyon dolar 2 milyon dolar teklif edilmiş saçma olmuş iddalar biraz sanki...

mehmet

31 Ekim 2016 Pazartesi 12:53

fetö denen veled-i zinayı günahım kadar sevmem ama her şeyide buna sallamak ne kadar doğru

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR