18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

GENEL SEKRETER KİM OLACAK?

Yeni yasaya göre Isparta´da Sağlık Bakanlığına ait bütün hastaneler en geç Mayıs ayı sonuna kadar birleşecek. Bu Birleşme sonunda Genel Sekreterlik sistemine geçilecek. Isparta'da bazı kişilerin adı da genel sekreterlik için geçiyor.

Isparta
Sağlık Bakanlığı Teşkilat yasasına göre bakanlığa bağlı bütün kamu hastaneleri birleşiyor.

Isparta uygulamada pilot il olarak seçildi. Yasaya göre Kamu Hastaneleri Birliği ve birliğin yönetim kurulu oluşturulduktan sonra kamu hastanelerinin tamamı birliğe bağlanacak.

Birliğe Isparta Devlet Hastanesi, Doğumevi, Dr. Sadık Yağcı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilçe hastaneleri bağlı olacak.

Bütün işlemler birlik üzerinden yürütülecek. Hastanelerin idaresi ise atanacak Genel Sekreterde olacak. Bütün hastanelerin tek başhekimi ve tek başhemşiresi olacak. Genel Sekreter direkt olarak Sağlık Bakanlığına bağlı olacak. Bütün idare işçiler sözleşmeli olacak.
Atamalarla ilgili çalışmaların başladığı ve en geç Mayıs ayı sonunda birleşme işlemlerinin sonuçlandırılacağı öğrenildi. Yeni yasaya göre bütün idareciler yeniden atanacak. Bu bilgiler doğrultusunda hem sağlık camiasında hem de siyasi kulislerde kimin genel sekreter olacağı konuşuluyor. Alınan duyumlar çerçevesinde ismi ön plana çıkanlar şu şekilde: “Mevcut Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Karaya, Eski Sağlık İl Müdürü Yrd. Doç. Dr. Süleyman Önal, Dr. Sadık Yağcı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Vedat Ali Erkoç, Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Aydın” ayrıca Sağlık Bakan’ı Recep Akdağı’ın bu isimler haricinde de Ankara’dan üst düzey bir sağlık yöneticisini Isparta’ya atayabileceği de konuşuluyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR