23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,777 TL
  • 5,631 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

GENEL SEKRETER KİM OLACAK?

Yeni yasaya göre Isparta´da Sağlık Bakanlığına ait bütün hastaneler en geç Mayıs ayı sonuna kadar birleşecek. Bu Birleşme sonunda Genel Sekreterlik sistemine geçilecek. Isparta'da bazı kişilerin adı da genel sekreterlik için geçiyor.

Isparta
Sağlık Bakanlığı Teşkilat yasasına göre bakanlığa bağlı bütün kamu hastaneleri birleşiyor.

Isparta uygulamada pilot il olarak seçildi. Yasaya göre Kamu Hastaneleri Birliği ve birliğin yönetim kurulu oluşturulduktan sonra kamu hastanelerinin tamamı birliğe bağlanacak.

Birliğe Isparta Devlet Hastanesi, Doğumevi, Dr. Sadık Yağcı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilçe hastaneleri bağlı olacak.

Bütün işlemler birlik üzerinden yürütülecek. Hastanelerin idaresi ise atanacak Genel Sekreterde olacak. Bütün hastanelerin tek başhekimi ve tek başhemşiresi olacak. Genel Sekreter direkt olarak Sağlık Bakanlığına bağlı olacak. Bütün idare işçiler sözleşmeli olacak.
Atamalarla ilgili çalışmaların başladığı ve en geç Mayıs ayı sonunda birleşme işlemlerinin sonuçlandırılacağı öğrenildi. Yeni yasaya göre bütün idareciler yeniden atanacak. Bu bilgiler doğrultusunda hem sağlık camiasında hem de siyasi kulislerde kimin genel sekreter olacağı konuşuluyor. Alınan duyumlar çerçevesinde ismi ön plana çıkanlar şu şekilde: “Mevcut Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Karaya, Eski Sağlık İl Müdürü Yrd. Doç. Dr. Süleyman Önal, Dr. Sadık Yağcı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Vedat Ali Erkoç, Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Aydın” ayrıca Sağlık Bakan’ı Recep Akdağı’ın bu isimler haricinde de Ankara’dan üst düzey bir sağlık yöneticisini Isparta’ya atayabileceği de konuşuluyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR