26 Şubat 2020 Çarşamba

ISPARTA
ÇALDIĞI OTOMOBİLLE YAKALANDI

ÇALDIĞI OTOMOBİLLE YAKALANDI

ISPARTA'DA YİNE MERMER OCAĞI YİNE ÖLÜM

ISPARTA'DA YİNE MERMER OCAĞI YİNE ÖLÜM

EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYDI FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYDI FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

KALORİFER KAZANI PATLADI

KALORİFER KAZANI PATLADI

GELİNLİ DAMATLI KURDELE KESTİLER

GELİNLİ DAMATLI KURDELE KESTİLER

Isparta

Isparta Belediyesi Evlendirme Memurluğu Nikah Salonu yeni yerinde hizmete girerken, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Rabia Gürsel ve Abdullah Doğan çiftinin nikahlarını kıydı. Başdeğirmen, içerisinde ağaç tohumu bulunan nikah imza kalemini genç çifte hediye ederek, “Bu tohumları dikmenizi, çıkacak ağaca bir ömür boyu bakmanızı istiyorum. Çocuklarınıza bırakabileceğiniz en değerli miras bu ağaç olacaktır. Çünkü o ağaç sizin nikahınızla yaşıt olacak” dedi. Nikah merasimleri de aynı anda web üzerinden canlı yayınlanacak, çiftin nikaha gelemeyen yakınları nikahı canlı olarak izleyebilecek.

Isparta Belediyesi Evlendirme Memurluğu Nikah Salonu yeni yerinde hizmete girdi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 14 Şubat’ta gerçekleştirilen Evlendirme Memurluğu Nikah Salonu açılışında Rabia Gürsel ve Abdullah Doğan çiftinin de nikahlarını kıydı. Genç çiftlerin nikah şahitliklerini Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in eşi Şadiye Başdeğirmen ve Sevilay Karabulut ile Şeyma Diker yaptı.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Evlendirme Memurluğunun Halı Sarayı’nda olduğunu ve içerisinde de nikah kıyılan bir yerin bulunduğunu hatırlattı. Uzun yıllar orada nikah kıyıldığını, böylesi özel günlerde genç çiftlerin daha modern bir mekanda nikahlarının kıyılmasının daha güzel olacağından hareket ettiklerini dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Çok dar ve uygun olmayan bir yerde nikahlar kıyılıyordu. Oradaki çekilen fotoğraflarda nikahtaki gelin ve damadın çocuklarına miras bırakacakları albümlerin içerisinde duracak. Nikah kıyılan çiftlerimize uygun olmadığını düşünerek değiştirilmesi ihtiyacını hissettik. Yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımız da eski nikah salonuna çıkamıyordu. Bugünkü şartlardaki belediyemize uygun ve yakışan bir durum olmadığını gördüm. Arayışa girdik, buranın bu işe daha uygun olacağına karar verdik. Bahçesi, bekleme yeri, nikah alanıyla burayı belirledik. Buradaki Sağlık İşleri Müdürlüğümüzü de güzel daha geniş 1000 metrekarelik bir yere taşıdık. Önümüzdeki 10 gün içerisinde oranın da açılışını yapacağız” dedi.

Yeni yerde en az 50 misafirin ağırlanabileceği, çiftlerin nikahlarının daha güzel bir ortamda kıyılabilmesini sağladıklarını belirten Başkan Başdeğirmen, web uygulaması ile nikahların da canlı yayınlanacağını söyledi. Başdeğirmen, “Çiftlerimizin mutlu günlerine gelemeyen yakınları canlı yayınla bu güzelliği paylaşabilecekler. Belediyemizin bu hizmetinden herhangi bir ücret alınmamaktadır” derken, geçen yıl 1600 nikâhın kıyıldığını aktardı. Yeni açılan yerde sadece nikah kıyıldığını, çiftlerin düğünlerini daha sonra düğün salonlarında yaptıklarını ifade etti.

Evlendirme Memurluğunun yeni yeri için ciddi bir emek verildiğini kaydeden Başdeğirmen, “Bahçesi, görüntüsü, fotoğraf alanlarıyla güzel bir ortam haline geldi. Ayrıca karşıda bulunan eski binamızın da restoresini yaptık. Tarihi evimizin önünde de çiftlerimiz fotoğraflarını çektirebilecek. Görsellik oluşturduk. Buraya gelen vatandaşlarımıza en güzel hizmeti alabilmelerini amaçladık. Burada kıyılan nikahlar kardeşlerimize bir ömür boyu mutluluklar versin, mutlulukları daim olsun” görüşlerinde bulundu.

Konuşmanın ardından nikahları kıyılacak olan Rabia Gürsel ve Abdullah Doğan çifti ile birlikte açılış kurdelesi kesilirken nikaha geçildi. Genç çiftin aileleri ve açılışa gelenlerle birlikte nikah salonuna geçilirken burada Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen genç çiftlerin nikahlarını kıyarken, bir ömür boyu mutluluk dileklerini iletti. Başdeğirmen, “Yüzünüzdeki gülücükler artarak devam etsin” derken, nikah defterine imza atılan kalemi Rabia Gürsel’e hediye etti. Kalemde yer alan ağaç tohumlarını evlerine yakın bir bölgeye dikmelerini isteyen Başdeğirmen, “Geri dönüşümden yapılmış ve nikah defterine imza attığınız bir kalem. Bu tohumları dikmenizi, çıkacak ağaca bir ömür boyu bakmanızı istiyorum. Çocuklarınıza bırakabileceğiniz en değerli miras bu ağaç olacaktır. Çünkü o ağaç sizin nikahınızla yaşıt olacak” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Geyranli

15 Şubat 2020 Cumartesi 17:48

Allah'ım sen büyüksün inşallah belediyenin yaptığı toplu konutuda görürüz inşallah

Vur beline kazmayı

15 Şubat 2020 Cumartesi 13:09

Dağdan kestim kereste

Eğitimci

15 Şubat 2020 Cumartesi 12:13

Senin akıl hocan kim sağlık merkezi yeni yapılmıştı yıktın düğün salonunun altına taşıdın düğün salonu altına yapaydın ya nikah yerini akıl tutulması yaşıyor sen başkan

Nikah dairesi çok mühim bir ihtiyaçtı!

15 Şubat 2020 Cumartesi 11:54

Halkın ücrestsiz Psikolojik danışmanlık ve diyetisyenlik hizmeti aldığı YZG yaptığını güzel bir merkezdi. Burayı eski Bld hamamının bodrumuna taşıyıp çok daha önemli olan nikah dairse yapmak çok yerinde olmu(!!) tabii nikah salonu yoktu hiç memlekette. Bir hizmet yaparken daha önce yapılan güzel ve doğru hizmetleri kapatmadan yaparsanız çok daha iyi olur

veli

15 Şubat 2020 Cumartesi 10:52

Eğer birini veya birilerini eş, dost,particilik,adam kayırmacılık,tanıdık,bildik olarak işe alan ve aldıran varsa;benim partilim veya tanıdığı diyerek yetimin hakkından bunlara bir kuruş veriliyorsa zehir zukkum olsun.İşe alan,aldıran,zerre kuruş yiyen ve yediren de dünyada ahirette gün yüzü görmesin.Hayatı zehir olsun.Allah kahru perişan etsin.

VATANDAŞ

15 Şubat 2020 Cumartesi 09:18

Birde tam neresi onu yazsanız

VATANDAŞIN BİRİ

15 Şubat 2020 Cumartesi 01:30

tam osmanlı anlayışı döşenmiş gari ankarada ne güzeldir atatürkün düğünü arka planda ellerinden gelse cüppeli amedin düğününü asarlar böyle masayada türbanlı gelin tam olmuş osmanlızadeler teyzelerin ısğpartanın hafız ailelerine gelin gitmişler 5 teyzem hiç biride türbanlı gelin falan degil muhteşem gelinlikleri harika saçlarında güller onlarda hafızdı türban varsa on larda niye yoktu acaba hepsi kuranı hatmetmişler türban tayyibin alameti farikasıdır

Üç vekilli il

15 Şubat 2020 Cumartesi 00:50

Şovmen !!!!!!

Bahat

15 Şubat 2020 Cumartesi 00:34

Psikolojik danışmanlık alıyorduk biz orda ...kapattımız yazıklar olsun...

VATANDAŞIN BİRİ

15 Şubat 2020 Cumartesi 00:20

ne kadar zevksizlik bir dekor agaçların kesin kesin ondan sonrada tohum...hiçmi bu şehirde iç mimar dizayn yapacak kimse yoktu bu nasıl bir zevksizliktir

Ziya celebi

15 Şubat 2020 Cumartesi 00:02

Sukru işin gücün reklam ülke savaşa gidiyor sen boş islerdesin iste ispartada yakışan bu böyle boş kafayı secersen

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR