23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,756 TL
  • 5,596 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Isparta

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta, Burdur ve Antalya illerinde meydana gelen depremin ardından vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu vurgulayan Milletvekili Özel, depremin ardından kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

Özel yaptığı açıklamada ise, Türkiye’de kentsel dönüşüme en çok ihtiyaç duyulan illerden birinin de Isparta olduğunu vurguladı. Kentsel Dönüşüme hız verildiğini belirten Özel; AK Parti hükümeti olarak bu konuda kararlılığımızı ortaya koyduk. Deprem ülkesi olarak binalarımızı depreme dahadayanıklı hale getirmeliyiz. Kentsel dönüşüm en iddialı projelerimizden birisi.Bu büyük dönüşümü başlatmış olmamızın en önemli sebebi de deprem ve afetlere dayanıklı kentler yapmaktır. 2 yıl önce bunun yasasını çıkardık. Türkiye’debütün konutları gözden geçiriyoruz. Yıkılması gerekenler yıkılıyor ve yerineyenisi yapılıyor. Tabi ciddi bir finansman istiyor bu. Biz hükümet olarak bu finansmanı göze aldık. Bunu depreme karşı mücadelenin en önemli ve kalıcıyöntemlerinden birisi olarak da görüyoruz. Bunun adına kentleşme, kentsel dönüşüm projesi diyoruz. 3 yıl önce kurulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın en önemli çalışma alanı bu. Yani kentsel dönüşümü gerçekleştirmek" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

veli

26 Ağustos 2014 Salı 01:18

Bu kentsel dönüsüm gercekten halkin mülkünün gasb edilmesi ve hic yok yere borclandirilmasidirki ; öyle olmasa idi bu islemin yapildigi yerlerdeki insanlar cesitli sikayetlerle mahkemelerde olmazlardi su anda ! %85 dava acmis toki eliyle gerceklestirilen kentsel dönüsüm yapilan yerlerdeki vatandaslar , memnuniyetsizlik ve kaos hat safhada.cürük bina yapimasida cabasi .

KÖYLÜNÜN CANI KIYMETSIZMI?

26 Ağustos 2014 Salı 01:12

EVET BIZ ISPARTAYA 80LI YILLARDA BELEDIYE RUHSATIYLA EV YAPTIGIMIZDA , ISPARTANIN BIR DEPREM BÖLGESI OLMASI NEDENIYLE 3 KATTAN FAZLASINA MÜSADE ETMEDIKLERI ICIN ; O GÜNÜN BELEDIYESININ VERDIGI IZIN VE RUHSATLAR CERCEVESINDE EVIMIZI PILANLI PROJELI YAPTIK YANI GECEKONDU DEGIL ! TABI BU IS BIRAZ YÖNETICILER SONRALARI YÜKSEK KATLARADA MÜSADE VERDIKLERI GÖRÜLDÜ ! NICIN SEHIRLERIN EN GÜZEL YERLERI , KÖYLER DEGIL ?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR