24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

GECELERİ PENCERENİZ AÇIK UYURKEN DİKKATLİ OLUN!

GECELERİ PENCERENİZ AÇIK UYURKEN DİKKATLİ OLUN!

Isparta

Kavurucu sıcakların başlamasıyla gece balkon kapısı ve pencerelerini açık bırakarak yatan vatandaşlar nedeniyle ev hırsızlarının iştahı da kabarıyor.

Isparta’da kavurucu sıcakların başlamasıyla gece balkon kapısı ve pencerelerini açık bırakarak yatan vatandaşlar nedeniyle ev hırsızlarına gün doğuyor. Emniyet ise sıcak yaz aylarında evden hırsızlık olaylarında ciddi artışlar olabileceğini belirterek vatandaşları,"Hırsızların bir yıldır dört gözle beklediği sıcaklar başladı. Özellikle ev hırsızları açık kapı ve pencere sever. Geceleri uyurken kesinlikle pencere ve kapıları kapatınız" diye uyarıyor.

HIRSIZA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Masası yetkilileri yaz aylarında açık bırakılan balkon kapısı ve pencerelerin hırsızlara davetiye çıkardığını söyledi. Vatandaşların daireleri kaçıncı katta olursa olsun kapı ve pencerelerini kapatmalarını isteyen polis, "Hırsız açık balkon kapısı ve pencereyi gördüğünde bir şekilde oraya çıkıyor. Elini kolunu sallaya sallaya soygunu yapıp rahat bir şekilde gidiyor. Vatandaşlarımız kesinlikle buna dikkat etmelidir" dedi.

TERAS KAPISINI KONTROL EDİN

Hırsızlık masası dedektifleri yaz aylarında hırsızların en çok hırsızlık yöntemlerinden birisinin de terastan alt kata inmek olduğunu söyledi. Hırsızların açık bırakılan çatı ve teras kapısından içeri girdiğini ve terastan alt kata çamaşır demirleri ve ip yardımıyla indiğini, bu şekilde de yüzlerce soygun gerçekleştirildiğini kaydetti. Polis, bu nedenle apartman yöneticilerinin çatı katı ve teras kapılarını kilitli bulundurmasına mutlaka dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Emreli

03 Temmuz 2017 Pazartesi 21:24

Hırsızın hiç mi suçu yok.Gereken ceza verilse yapabilir mi.

gecegezen

03 Temmuz 2017 Pazartesi 22:49

sıkıyosa gelsin

03 Temmuz 2017 Pazartesi 22:16

gereken cezayı vatandaş vermeye başlarsa o zaman görmek lazım evlere girebilecekler mi

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR