24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

GAYRİMENKUL ALMANIN TAM ZAMANI!

GAYRİMENKUL ALMANIN TAM ZAMANI!

Isparta

Mega Gayrimenkul yöneticisi Mustafa Başar’dan isabetli öneri “Zam anında değil zamanında alın” giderek büyük şehir kategorisinde mutlu yaşam bölgesi haline gelen Isparta’da gayrimenkul alıcı ve satıcılarının kaliteyi ve garantiyi seçmeleri için gerekli ofisin hizmete girdiği ve Isparta’daki danışmanlık düzeyindeki bir eksikliğin giderildiği anlaşıldı

Alıcı ve satıcılara yol haritası olan Mustafa Başar, ekspertis ve yol gösterici olmanın kurallara bağlı olduğunu belirterek, sohbete şu sözlerle başlıyor.  

Başar; “Dövizdeki artış, İnşaat demirindeki artış ve diğer emtialara gelen zamlar inşaat maliyetlerine henüz yansımadı, zira birçok gayrimenkulün projesinin kurdaki dalgalanmadan önce inşaat imalatını tamamladığından dolayı fiyat artışlarının henüz tetiklemediğinin altını çizerek“gayrimenkul almanın şu ara tam zamanı“ diyoruz

-Mega Gayrimenkul Danışmanlık kuruluş amacı ve Hizmetleri hakkında kısa bir açıklama yapar mısınız?

Başar; Mega gayrimenkul sektördeki eksikleri ve aksaklıkları doğru tespit ederek gerçek anlamda kurumsal bir yapıda faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş bir danışmanlık ofisidir. Tamamen şeffaf ve güvene dayalı hizmet anlayışında olup bunları ikili ilişkiler ile pekiştirmek önceliklerimizdendir.

Aynı zamanda nihai tüketicinin talep ve ihtiyaçlarını ön  plana alarak, üretici firmaları bu yönde yönlendirerek gerçek arz talep dengesini kurup sektörün ve sektördeki üretici firmaların her hangi bir sıkışma olmadan sürdürülebilmesine vesile olmak amaçlarımızdandır.

Vizyonumuz

Gayrimenkul Almak, Satmak ve Kiralamak isteyen her birmüşterimize ilk günkü heyecanımızla destek vererek Gayrimenkul denilince akla ilk gelen firma olmak

Misyonumuz

Gayrimenkul sektörünü geleceğin sektörü olarak görerek, bilgi ve birikimlerimizi birleştirdiğimiz profesyonel ekibimizle Gayrimenkul Alım, Satım, Kiralama Hizmetlerinde en iyi hizmeti doğru ve dürüst olarak Müşterilerimize sunmak.

Kalite Politikamız

•  Güven veŞeffaflık

•  Müşteri haklarını korumak

• Müşteri gizliliğini benimsemek

• Yasalara ve etik kurallara uymak

• Hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek

• Yenilikçi, Çağdaş, Müşteri Odaklı çalışmak

•  Kaliteli hizmet vermekten ödün vermemek

•  Takım çalışmasına inanan, Ekibini sürekli geliştiren yönetim politikasını uygulamak

-Gayrimenkul sektörü hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Başar; Ülke ekonomisinin lokomotifi durumunda olan inşaat sektörü Isparta da önemli bir noktada ve birçok diğer iş kollarının sürükleyicisi durumundadır. İnşaat sektörünün ham maddesi topraktır ve miktarı sürekli azalan, değeri sürekli artan bir emtia durumundadır. Buna bağlı olarak arsa maliyetleri konut fiyatları açısından birinci etken haline gelmektedir.

Yeni açılan yerleşim alanları ile birlikte, kentsel dönüşümün başladığı çeşitli mahallelerde Isparta’mıza yakışan projeler hızla devam ediyor. Isparta da gayrimenkule yatırım birinci sırayı almaktadır.Özellikle öğrencilerin tercih etmiş olduğu apartlar kira getirilerinden dolayı yatırım için öncelikli tercih edilmektedir.

Kara havacılık okulu, komutanlığı ve bir alayın Isparta’ya gelecek olması Türkiye’nin en fazla öğrenciye sahip 3.üniversitesi olan Süleyman Demirel Üniversite’sinin 90 bin öğrenciye ulaşması, hızla büyüyen apart sektörünü doğrudan etkilemektedir.

-Mega Gayrimenkul danışmanlık olarak yaptığınız faaliyetler nelerdir?

Başar;  Mega gayrimenkul danışmanlık olarak alıcı, satıcı ve yatırımcıların buluşmasına aracılık etmekteyiz. Firmamız öncelikle satılacak olan gayrimenkulleri süzekten geçirerek bölge, fiyat analizlerini yaparak sorunsuz olan ürünleri satışa sunarız Alıcılar ve yatırımcılar için istenilen bölgelerde hazırlanan dosya ve raporları alıcılar ile paylaşarak satışa hazır hale geldiğinde alıcı ve satıcıları buluşturarak alım satım için arabuluculuk yaparız. Tapu takipleri,kredi takipleri ücretsiz olarak firmamız tarafından sağlanarak satışın tamamlanması için süreci takip ederiz.

Takım çalışmasına her zaman önem veririz. Ekibimizle sürekli daha iyi nasıl oluruz, daha iyi hizmeti nasıl veririz istişarelerini yaparız.Müşterilerimizin istemiş oldukları kriterlerdeki seçenekleri süzerek sunar ve sonuca gideriz.

“Bizi tercih edenler mutlu” sloganımızla bir defalık ticaret hiçbir zaman yapmayız.

Büyüklerimizin tecrübelerinden sürekli istifade ederek, yenilikçi ve araştırmacı olarak kendimizi sürekli geliştirme yolunda ilerleriz. Sektörümüzle ilgili fuarları takip ederek yeniliklerden haberdar olup uygulamaya geçeriz.

Kısaca biz işimizi severek yaparak tüm ekibimizle ve müşteri ailemizle mutlu bir gelecek için çalışırız.

Emlak işi yapanlara yönelik bir güven eksikliği görülmektedir. Bunun nedeni sizce nedir?

Başar; Öncelikle herkesin kendi mesleğini yapması gerekmektedir birinci eksiklik buradan başlıyor. Sektör hızlı olarak büyüdüğü için farklı sektörde faaliyet gösteren, aylık başka işten gelir sağlayarak emlak işini de ek olarak yapanların, belgesiz faaliyet gösterenlerin çokluğu maalesef zamanla belirli sıkıntıları gün yüzüne çıkarmaktadır. Her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de işini gerçekten benimseyip yapan, doğruluktan ayrılmayan kişiler bu işi uzun soluklu yapmaktadır. Alıcıların özellikle alım yaparken bunlara dikkat ederek, gerçekten bu işi yapan kurumsal firmalar ile çalışmaları kendileri açısından da önem arz etmektedir. Alım ve Satım yaparken bunlara dikkat edilirse sıkıntıların önüne geçileceğine inanıyoruz.

 Sizin gayrimenkul sektöründeki diğer firmalardan farklı olan özelliğiniz nedir?

Başar; Firmamız gayrimenkul sektörünü geleceğin sektörü olarak görmekte, kurduğumuz ekip ile profesyonel hizmet vermekteyiz. Farklı olmamızın en önemli nedenlerinin başında yaptığımız işi benimsemek, işimiziseverek yapmak ve kurumsal bir firma olmamızdır. Her zaman yatırımcılarımızın yerine kendimizi koyarız. Satıcılar ve alıcılar ile yaptığımız birebir görüşmelerimizde onların istek ve doğrultusunda piyasanın şartlarına göre heriki tarafın da korunup kollanması ilk dikkat ettiğimiz konulardan birisidir.

İnşaatın her türlü aşamasını bildiğimiz için satışlarımızda zorluk yaşanmamaktadır. Çalıştığımız firmalar Isparta’da önde gelen firmalar olması nedeni ile alıcılarımıza en iyi çeşidi ve fiyatı sunabilmekteyiz. Kendimizin almayacağı hiçbir ürünü satış listemize dahil etmeyiz. Öncelikle iyi bir analiz yaparak piyasa şartlarında olan satılabilirliği makul olan ürünlerin satışları ile ilgilenmekteyiz. Bu da zaman kaybını en aza indirerek nokta atışı yapmamızı sağlamaktadır.

Isparta da yıllara göre gayrimenkul satış rakamları nedir, Bunu açıklaya bilir misiniz ?

Başar; Tüik verilerine göre yıllık konut satış rakamları

2013 yılı gayrimenkul satışları 3806, (1690 ilk satış, 2116 ikinci satış)

2014 yılı gayrimenkul satışları 4514, (2224 ilk satış, 2290 ikinci satış)

2015 yılı gayrimenkul satışları 5005,(2526 ilk satış, 2479 ikinci satış)

2016 yılı gayrimenkul satışları 4702 (Aralık ayı hariç 11 aylık satışlar) (2345 ilk satış, 2357 ikinci satış)

Konut alımı sırasında nelere dikkat edilmelidir?

1. Öncelikle konut edinme amacımızı belirlememiz gerekir. Yatırım amacıyla satın alınıyorsa getirilerine, kullanma amacıyla alınıyorsa ihtiyaçlarımıza göre karar vermeliyiz.

2. Satın alınması planlanan konutun yaşam kalitesine ve konforuna olumlu etkiler yaratan sosyal ihtiyaçlara (toplu taşıma, okul, hastane, alışveriş merkezi, yeşil alanlar vb.) yakın olmasına dikkat edilmelidir.

3. Konut veya henüz inşaatı başlanmamış ise arsanın ilgili Tapu Müdürlüğünde araştırma yapılarak tapu kaydı üzerinde ipotek, intifa, kira, haciz vb. Satın alınacak konutun değerini düşürecek, veya konut inşaatına başlanmasına engel olacak herhangi bir şerh, beyan olup olmadığı kontrol edilmelidir.(Satışını gerçekleştireceğimiz gayrimenkullerin araştırması firmamız tarafından yapılmaktadır.)

4. Tamamlanmış ve teslime hazır olarak satılan konutun mevzuata uygun olarak yapıldığını gösteren Yapı Kullanma İzin Belgesi olup olmadığı araştırılmalıdır.

Her Bölgede, Her Bütçeye uygun Gayrimenkul

Ispartanın Kurumsal Markası MEGA’da

İlanlarımızı takip edebileceğiniz web sitesi adresimiz

www.mega.sahibinden.com

Adres: Pirimehmet Mahallesi 113. Cadde No:41

Denizbank Karşısı 0246 212 12 22

Mustafa BAŞAR 0530 522 32 32

Abdullah ASLAN 0532 138 77 45

Nazlı RAY 0543 547 96 54

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kazım kazım

21 Ocak 2017 Cumartesi 19:03

Bu arkadasın piyasadan haberi yok heralde. Haberinde pardon reklamın zamanı yanlışş

Sülo

21 Ocak 2017 Cumartesi 10:19

Ispartada yeminle söyleyebilirim ki maliyetinin tam 2 katı ev satıyorlar.Sözde müslümanım diyen bu vicdansızların öteki dünyada yatacak yeri yok.Konut fiyatlarını arsa fiyatlarını şişiren Belediye başkanı ve çevresindeki ciğeri beş para etmez tiplerdir.YAZIKLAR OLSUN.İnşallah allah bir zelzele verirki bu 2-3 katı fiyat çekenlerin evleri başlarına yıkılır,evsiz kalırlar inşallah.Bu gidişe bir dur diyelim.Belediye meclisi,il genel meclisi bu konuda şeffaf olsun,fşyatları geri çektirsin.

Vatandaş

21 Ocak 2017 Cumartesi 00:11

Keşke Isparta dan ev alacak kadar zengin olsaydıkta emlakçı aramış olsaydı millet ama maalesef nerdeee. Elimizde ki ev parasıyla belki karavan alabiliriz

ev almak ahmaklık

20 Ocak 2017 Cuma 23:52

bu devirde 500 bin lira veripte ıspartadan ev almak ahmaklık. yarın ne olacağı belli olmaz. bakarsın ev fiyatları antalya gibi taban yapar ve alan satan olmaz. gecenlerde 70 bin liraya antalyada 70m2 ev ilanı gördüm. giriş katı ama olsun. ıspartada 70 m2 evler 180 binlira hemde bize giriş katı. birde bu haberdeki sakallı adama gıcık oldum tipi pek tekin değil. bu adam en az 30 bin lira koymadan ev alıp satmaz. gidin sahibinden com dan alın

Mega sayesinde ev sahibi

20 Ocak 2017 Cuma 23:51

Mega ****fimenkul her yönü ile farklı esnafligi ile kuruluşları ile ısparta da görmek istedigimiz esnaflarımızdan

SAĞLIKÇI

20 Ocak 2017 Cuma 23:29

MUSTAFA BEYE İŞ HAYATINDA BAŞARILAR VE BOL KAZANÇLAR DİLERİM.AMA ŞUNUDA EKLEYEYİM ŞUANDA EV ALMAK MANTIKLI DEĞİLDİR.NAKİTTE KALINIZ.ISPARTADAKİ MÜTEHİTLER PİYASAYI İYİCE ŞİŞİRDİLER.100-150 BİN TL DEĞERİNDEKİ EVE 300-400 BİN TL İSTİYORLAR.VATANDAŞA YAZIK HEPSİNİ ALLAHA HAVELE EDİYORUM.

Feda koyar

20 Ocak 2017 Cuma 23:12

Keriz yerine koyma bizi.sen bir tane al ben 10 tane alacağım.dolar Euro altın uçmuş,babalar gibi git kendin al tarlayı takkayı.

Serdar

20 Ocak 2017 Cuma 22:15

Sanırım emlakçı arkadaşın elinde satılık emlak çok alıcı yok ne yapayım ne yapayım derken aklına bu haberi yapmak gelmiş ,arkadaşım ya sen piyasayı bilmiyon yada bu milleti kek sanıyon ama yanılıyon bil diye söyledim

Selin

20 Ocak 2017 Cuma 22:04

Yenilikçi çözümler sunan farkli fikirlere değer verip, modern bakis açısıyla Isparta da hizmet veren degerli, samimi, içten, misafirperver yoneticeleri ve calisanlariyla hizmet veren bir firmadir. Basarilarinizin devamini diliyorum...

Mega dostum

20 Ocak 2017 Cuma 21:54

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.İşi bilen yapıcısı, bilmeyen hocası olur. Demişler.Ispartanin sartlari bu. Bu işi yapan işin içinde olan degerli arkadasimizi ziyaret edip tanimanizi tavsiye ederim.

Mega dostum

20 Ocak 2017 Cuma 21:44

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.İşi bilen yapıcısı, bilmeyen hocası olur. Demişler.Ispartanin sartlari bu. Bu işi yapan işin içinde olan degerli arkadasimizi ziyaret edip tanimanizi tavsiye ederim.

Mega dostum

20 Ocak 2017 Cuma 21:40

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.İşi bilen yapıcısı, bilmeyen hocası olur. Demişler.Ispartanin sartlari bu. Bu işi yapan işin içinde olan degerli arkadasimizi ziyaret edip tanimanizi tavsiye ederim.

izzet ünal

20 Ocak 2017 Cuma 21:27

ilk önce mega ****rimenkule gelin gelmeden karar vermeyin zaten ilk kapıdan girdiğinizde farkı göreceksiniz.sayelerinde ikinci evimi aldım mega ****rimenkule sonsuz teşekkrler

ev sahibi

20 Ocak 2017 Cuma 21:22

mega ****rimenkul diğer emlak ofisleri gibi değil güvene ve hakkaniyete dayalı ticaret yapıyorlar ıspartanın böyle esnaflara ihtiyacı var.

mehmet küçük

20 Ocak 2017 Cuma 21:15

ben mustafa bey sayesinde ısparta da ev sahibi oldum.Allah razı olsun böyle esnaflık bu zamanda zor bulunur.

Mukaddes

20 Ocak 2017 Cuma 21:13

Isparta da emlakçı denilince tüylerim diken diken olurdu fakat bu firmayı tanıyana kadar Ispartaya yakışan hizmet her aşamasında işlerini takip ederek bizi hiç yormadan ev sahibi yaptıkları için teşekkür ederiz

Emine Yavuz

20 Ocak 2017 Cuma 21:10

Mustafa Bey başarılarınızın devamını dilerim.

Ev mi

20 Ocak 2017 Cuma 20:02

Ispartadan ev almakmi aslaa antalyadan iki tane alirim daha iyi ispartalilar kazanacağına onlar kazansin

Mega emlak zede

20 Ocak 2017 Cuma 19:47

Saygı değer ispartali hemşehrilerim sakın bu adama kanmayin ben yandim siz yanmayin yanlış bir insan benden söylemesi

alettin

20 Ocak 2017 Cuma 17:41

KOMİKMİSİNİZ ASLA ZAMANI DEĞİL.NAKİTTE KALMAK EN DOĞRUSU SAÇMALAMIŞ RESMEN

Emlakçı

20 Ocak 2017 Cuma 15:20

Bu arkadaş uzayda yaşıyor galiba

Ispartali

20 Ocak 2017 Cuma 14:57

Haberse bu en iyi emlakciyla yapilmali adini bile duymadiklarimizla degil

Fatih

20 Ocak 2017 Cuma 14:56

Isparta da 20-25 yıllık daireler 200 lira aynı ayarda daireyi Antalya dan 95e aldım 550 kira getirisi var

Deli Dumrul

20 Ocak 2017 Cuma 14:46

SAYIN ISPARTALILARSanayi yokkTicaret yokkTurizm YokkPara kazanmaya dair tek bildiğiz şey ev/apart alıp kira yolu gözlemek, yazık çok yazık. Tembelsiniz, bari çocuklarınıza girişimcilik öğretin

MUSTAFA

20 Ocak 2017 Cuma 14:37

NE ALAKA HABER Mİ REKLAM MI ANLAMADIM. AYRICA MUSTAFA BAŞAR DENEN ARKADAŞI YALVAÇ İLÇESİNDEN TANIRIM İNSANLARA NASIL BİR YOL HARİTASI OLACAĞINIDA MERAK ETTİM.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR