24 Ekim 2021 Pazar

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Gamze'nin cinayet sanığına 18 yıl hapis

Gamze'nin cinayet sanığına 18 yıl hapis

Isparta

Isparta'da erkek arkadaşı tarafından göğsünden bıçaklanarak öldürülen Gamze Esgicioğlu (23) cinayeti davasında karar çıktı. Hakkında kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istenen sanık Hasan Bölüm'e (25) mahkeme heyeti, kasten yaralamaya bağlı öldürme suçundan 18 yıl hapis cezası verdi.

Isparta'da 13 Ekim 2020'de erkek arkadaşı tarafından kaldığı apartta göğsünden bıçaklanarak öldürülen Gamze Esgicioğlu cinayeti davasında karar, ölüm yıl dönümüne 1 gün kala çıktı.

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma saat 13.00'te başladı. Duruşmaya tutuklu sanık Hasan Bölüm, tutuksuz sanık M.K. taraf avukatları ile Gamze'nin babası Mehmet Esgicioğlu katıldı. Daha önce heyet değişikliği nedeniyle 2 kez ertelenen karar duruşması, bugün sonuçlandı. Mahkeme heyetinin oy çokluğu ile verdiği kararda, sanık Bölüm'ün kasten yaralamaya bağlı öldürme suçunu işlediğine kanaat getirilerek 18 yıl hapis cezası verildi ve herhangi bir indirim uygulanmadı. Heyet, diğer tutuksuz sanık M.K. hakkında da soruşturma açılması için savcılığa fezleke yazılmasına karar verdi.

Karar öncesi son sözü sorulan sanık Bölüm'ün, olayın istemeyerek yaşandığını belirttiği ve 'Pişmanım, beraatimi istiyorum' dediği öğrenildi.

AVUKAT İLE BABA AÇIKLAMA YAPTI

Duruşma sonrası adliye önünde açıklama yapan avukat Fatih Durmaz, karara itiraz edeceklerini söyledi. Durmaz, şunları kaydetti:

"Hakkında kasten öldürme suçundan iddianame düzenlenen, suçun vasfı, mevcut deliller ve adli tıp raporları ile suçu sabit görülen sanığa mahkeme heyeti suç vasfının değiştiği öldürme kastıyla değil de kasten yaralamaya bağlı öldürme suçunu işlediği kanaatine vararak, 83'üncü maddeye uyarlamak suretiyle 18 yıl hapis cezası verdi. Tabii her ne kadar mahkemenin kararına saygı duysak da bu itiraz hakkımızdan vazgeçeceğimiz anlamına gelmez. İstinaf mahkemesine giderek karara itirazımızı yapacağız ve sanığın kasten öldürme suçuyla cezalandırılmasını talep edeceğiz" diye konuştu.

'GEREKÇELİ KARARDA SUÇ VASFININ NASIL DEĞİŞTİĞİNİ GÖRECEĞİZ'

Mahkeme heyetinin kararını oy çokluğu ile verdiğine dikkati çeken Durmaz, "Tabii mahkemenin gerekçeli kararını gördükten sonra suç vasfının nasıl değiştiğini görmüş olacağız. Netice itibarıyla karar oy birliği ile değil; oy çokluğu ile alındı. Buna itiraz eden üyenin hangi gerekçe ile itiraz ettiğini de net görmüş olacağız. Diğer sanık M.K ile ilgili baştan beri suç delillerini yok etmek, suçu gizlemek ve yetkililere bildirmemek suretiyle ölüme sebep olabilecek fiili işlediği gerekçesiyle defalarca suç duyurusunda bulunmuştuk. Mahkeme heyeti, bu sanıkla ilgili olarak delilleri yok etme suçundan beraatine karar verirken, suçu gizleme suçuyla ilgili ayrı bir soruşturma açılması yönünde karar verdi. Bu konunun da takipçisi olacağız."

'CEZA AZ'

Kızı öldürülen baba Mehmet Esgicioğlu da sanık hakkında mahkemenin verdiği karara saygı duyduğunu ancak cezanın az olduğunu belirtti. Avukatıyla yasal hakkını kullanıp, karara itiraz edeceğini ifade eden Esgicioğlu, cezanın artırılmasını istediklerini söyledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hüseyin

12 Ekim 2021 Salı 19:57

Türkiyede adalet yok. Adalet sanatçıya futbolcuya zengine var. Garibana yok 18 yıl 3 te ikisini yat. Son beşyılda denetimli serbestlik uygula tamam. Akp liler öğünüyor 2 yıldan az ceza alan cezaevine girmeyecek diye. Yazık o ananın babanın içi ölene kadar yanacak öldüren serbest bir zaman sonra.

Vatandaş

12 Ekim 2021 Salı 19:57

Adalet bu ülkede bir kadın ismi olarak kalmış.

Mustafa Kemal

12 Ekim 2021 Salı 17:26

Hakimler ve savcılar kendilerine bir şey olduğu zaman en ağır cezayı veriyor. Başkalarına bir şey olduğu zaman en alt ceza veriyor.

DAZLAK

12 Ekim 2021 Salı 17:10

İtiraz Etsen ne olacak Babacığım....Bir kravat.. Bir takım elbiseye bakar...zira dünyada tek bizdeVar...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR