27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

GALERİCİLER SİTESİ DÜKKAN SATIŞINDA NELER YAŞANDI

Belediye mallarını neden satışa çıkarıyor?

Isparta

Belediye meclisinde Isparta Belediyesi’ne ait Galericiler Sitesi’ndeki 5 dükkanın satış yetkisi verilmesi meclis gündemine geldi.Ak Parti meclis Üyesi Kadir Dal, satış yetkisinin doğru olmayacağını ve kiralama şerhinin de konulması gerektiğini ifade etti. Belediye meclisine gelen bir gündem maddesi “Başkan Günaydın belediyenin mallarını satmaya başladı” yorumlarının yapılmasına neden oldu. Isparta’da Galericiler Sitesi içinde belediyeye ait olan 5 adet dükkanın satışı için Başkan Günaydın’a yetki verilmesi konusu meclis gündemine geldi. Satış için başkan Günaydın’a yetki verilmesi maddesinin oylanacağı sırada söz alan Ak Parti Belediye Meclis üyesi Kadir Dal, Isparta’nın mallarının satılmasının önüne geçecek bir öneri getirdi.  Dal aldığı sözün ardından belediye ait mallarının satılmasının doğru bir karar olmayacağını ve bu dükkanları satmak yerine belediyenin kiralamaya gitmesinin ve böylelikle belediye mallarının ilerleyen dönemlerde değerlerinin daha da artacağını şu sözlerle ifade etti.

SATIŞ DEĞİL KİRALAMA!

Dal yaptığı açıklamada şunları söyledi.“buraya güzel bir yer yapıldı. Ancak yeterli değildir. Bugün biz buranın satış yetkisini verdiğimiz durumda belediye ellerindeki malları elden çıkarıyormuş izlenimi doğacaktır. Bu tür yerler belediyenin elinde bir jokerdir. İlerleyen dönemlerde değerinin daha da artacağını bildiğimiz halde satışının yapılması doğru bir karar değildir. Sadece satış yerine kiralamanın da gündeme alınmasını istiyoruz.”dedi.

Dal’ın bu önerisi ile Başkan Günaydın sadece dükkanların satışını değil, kiralanması hususunu da gündeme getirebilecek. BOMBA32

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

debreli

12 Mayıs 2014 Pazartesi 09:59

Bence satması çok doğru bir karar.Halk seçmiş yetkiyi vermiş.Karışmayın kardeşim.

Ispartalı

11 Mayıs 2014 Pazar 11:02

Sat başkan SAAT ıspartalı seni satasın diye seçti başka yapacak işin yok

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR