06 Nisan 2020 Pazartesi

ISPARTA
KÖY YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

KÖY YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

ISPARTA'DA SAĞLIKÇILARDAN MESAJ VAR

ISPARTA'DA SAĞLIKÇILARDAN MESAJ VAR

ISPARTA’DA YENİ KORONAVİRÜS KARARLARI

ISPARTA’DA YENİ KORONAVİRÜS KARARLARI

FECİ KAZA 1 ÖLÜ

FECİ KAZA 1 ÖLÜ

FUARDA HER GÜN EN AZ 6 BİN ÇOCUK KİTAPLA BULUŞACAK

FUARDA HER GÜN EN AZ 6 BİN ÇOCUK KİTAPLA BULUŞACAK

Isparta

Her biri oyunculara taş çıkartan minik meclis üyeleri çektikleri reklam filmiyle farkındalık oluşturdu, arkadaşlarını ve Ispartalıları Kitap Fuarına davet etti:

Isparta Belediyesi 4.Kitap Fuarı 28 Şubat 2020 Cuma günü Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde kapılarını kitapseverlere açıyor. Bu yıl Milli Mücadele Kahramanı ve Isparta Mebusu Hafız İbrahim Demiralay anısına gerçekleştirilecek kitap fuarı 8 Mart 2020 Pazar gününe kadar açık kalacak.

Birbirinden değerli yazalar ve yayınevlerinin katılacağı Isparta Belediyesi 4.Kitap Fuarı için geri sayım devam ediyor. Kitap Fuarında çocuklara, öğrencilere yönelik de çeşitli aktivite ve sürprizlerin yer alacağı fuar tanıtımı için çocuklar reklam filminde yer aldı.

Şehit Ali Yılmaz Borsa İlkokulu üçüncü sınıf öğrencileri, Isparta Belediyesi Meclis Salonunda mizansen meclis toplantısı düzenleyerek, arkadaşlarını, Ispartalıları ve tüm kitapseverleri 28 Şubat’ta açılacak Kitap Fuarına davet etti.

Mehmet Emir Ünal’ın belediye meclis başkanlığı koltuğuna oturup, yönettiği meclis toplantısında çocuk meclis üyeleri kitap fuarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu, meclis sıralarında okudukları hikâye kitaplarıyla sosyal mesaj verdi. Meclis Başkanı 3.sınıf öğrencisi Mehmet Emir Ünal’ın yönettiği Belediye Meclisi Toplantısında, temsili Başkan Yardımcısı Salih Eren Yıldırım, düzenlenecek kitap fuarına ilişkin meclise bilgiler verdi. Yıldırım, kitap fuarının her bir gününde 6 bin çocuğu kitapla buluşturacaklarını ve bu yönde çalışmaların yapıldığını söyledi. 10 günün sonunda Isparta Belediyesi 4.Kitap Fuarını en az 60 bin çocuğun ziyaret etmesinin sağlanmış olacağını kaydetti.

Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Meclis Başkanı Mehmet Emir Ünal, “Tüm çocuklarımızın kitap fuarına girmeden önce yazarlarla kısa bir panele katılmasını sağlayıp, çocuklarımıza yazar bilincini aşılayacağız. Çocuklara, öğrencilere yönelik kitaplarda da özel uygun fiyatlar olacak” derken, meclis toplantısı sonunda bugünü kitap okuma günü ilan ettiğini söyledi.

Meclis üyesi çocuklar ardından ellerine aldıkları hikâye kitaplarıyla birlikte meclis salonunda okuma saati gerçekleştirdi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de Meclis Salonunda çocuklarla bir araya geldi ve yaptıkları sosyal farkındalık çalışmasından dolayı öğrencilere teşekkür ederek, bir süre sohbet etti.

Mizansen olarak gerçekleştirilen ve sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen çekimler Isparta Belediyesi ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, görüntüler kısa sürede birçok kişi tarafından izlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Tarkan Çetin

10 Mart 2020 Salı 11:02

deneme

Halko

19 Şubat 2020 Çarşamba 22:19

Bir yılda bir tuvalet yaptık....işte gerçek belediyecilik

başgan

19 Şubat 2020 Çarşamba 18:03

geçen sene okullara yazı yollayıp ısparta belediyesinin düzenlediği kitap fuarına okul adına katılmayın diyenler , şimdi fuar için seferber oldular. şimdi beledeiye kumbara dağıtıyor okullarda, ey milli eğitim napalım şimdi gidebilir miyiz ? mi

Ya

19 Şubat 2020 Çarşamba 16:08

Atatürk ve cumhuriyet düşmanı "Keşke Yunan işgal etseydi"diyen Fesli Deli Kadir'in,çocuk yaşta evliiliği öğūtleyen yobaz cemaat kitapları dağıtılacak herhalde.Asıl amaç ta buŞükrü de Fetodan içeri girmemek için evet demek zorunda.Memnuniyetle yapacak.

VATANDAŞ

19 Şubat 2020 Çarşamba 13:48

Anca cocuk eğlersiniz diyecektim gerçek olmus.

Daha güzelsin Isparta

19 Şubat 2020 Çarşamba 13:30

İşte şu fotodaki samimiyetin yeter Baskanim Şükrü Başdeğirmen..

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR