18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,730 TL
  • 5,492 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043
ISPARTA 21°
EĞİRDİR DEN ACI HABER

EĞİRDİR DEN ACI HABER

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

FOTOĞRAFLARLA DOĞA KATLİAMI

Bomba 32 Haber Ekibi, Sütçüler ilçesindeki doğa katliamını gözler önünü sermeye devam ediyor. Bu doğa katliamına kim dur diyecek.

Isparta

Bomba 32 Haber Merkezi’ne ulaşan bir duyarlı vatandaşın işte o sözleri:

 

SADECE VE SADECE BU BÖLGEDEKİ YAŞAYAN VE NESLİ TÜKENMEKTE VE KORUMA ALTINA ALINMIŞ OLAN BU CANLILARIN, BİTKİLERİN HAKLARINI ARIYOR, BÜTÜN İLGİLİLERLE  MİLLETVEKİLLERİ, ISPARTA ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ, MİLLİ PARKLAR, ISPARTA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ, ESKİ ISPARTA VALİSİ MEMDUH OĞUZ BEY İLE VE BU BÖLGE İLE İLGİLİ ÇED RAPORLARINA İMZA ATAN TÜM ŞAHISLARLA KANAL 32 TV CANLI BİR PROĞRAM YAPMAK İSTİYOR YÜZLERİNE BÜTÜN KANUNSUZLUKLARI, HUKUKSUZLUKLARI SAYIN ISPARTA HALKIMIZIN ÖNÜNDE GERÇEKLERİ GÖSTERMEK, EĞER HAKSIZ İSEM ONLARIN CANLI YAYINDA YÜZÜME TÜKÜRMELERİNİ İSTİYORUM. DOĞAMIZA YAPILAN BU İHANETLERİ DEĞERLİ BASINIMIZIN YAZABİLDİĞİ KADAR SİZLERE DİĞER YAZILARIMDA BELGELERİYLE GÖSTERECEĞİM.

 

Bu dağ; Dağ keçilerinin, geyiklerin kurt ve çakalların Yazılı kanyondan Antalya’nın Boz burun dağlarına geçiş yapabileceği tek bir hat. Bu hat üzerinde 10 larca mermer ocağı açılmış olup 24 saat esasına göre çalışmakta tek bir canlı görünmemektedir. Rahman Suresi 10. Ayet “ALLAH yeryüzünü canlılar için yaratmıştır” öyleyse insanlar yeryüzünün tek sahibi değildir. Bu canlılar ve yaşam alanlarına da saygı duymak gerekir. Bu bizzat Cenabı Rabbimin sözü ve emridir.  Bu canlılar tek bir bölgeye hapis edilmiş olup, korkunç bir katliamla karşı karşıya kalmışlardır. Özellikle bu bölgedeki insanlarla görüşülürse ve ha met tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilecektir.

 Yukarıdaki dağın tam tepesinde mermer ocağı çalışmakta olup dağın görünmeyen arka yüzü yan taraftadır.

Gördüklerinize inana biliyor musunuz.

 

 ÜSTTEKİ RESİMLERDE KAÇAK DÖKÜMDEN DOLAYI KURUYAN KIRILAN AĞAÇLARI GÖRÜYORSUNUZ 50 KADAR 25/12/2012 TARİHİNDE BÖLGE MÜDÜR YARDIMCILARINA TARAFIMDAN TUTTURULAN TUTANAK VAR. ŞİMDİ YANDAKİ RESİME Bİ BAKARMISINIZ 25/05/2013 TARİHİNDE BU AĞAÇLAR İNSANIN BİLE ZOR ÇIKACAĞI BU ALANDAN KESİLDİ. NEDEN ACABA. UMARIM BEN YANILIYORUMDUR. UMARIM CEZALAR YAZILMIŞTIR. DELİLLER YOK EDİLMEMİŞTİR. UZAKTAN GÖRÜNMEMESİ İÇİN.

 SÜTÇÜLER İLÇESİ ÇANDIR KÖYÜ SÖĞÜT YAYLASINDA NELER OLUYOR?

 

Kanunlarımıza göre kesinlikle açılmaması gereken bu bölgedeki mermer izinlerinin neye göre verildiğini, öğrenmeye çalışacağım. Bu bölgeyi hiç görmeden çed raporlarına imza atan ilgililerin tüm doğamıza yapmış oldukları ihanetlerini gözler önüne sereceğim. Bu bölge ile ilgili VİCDAN SIZLAR adlı bir kitap yazmış olup 550 tanesini bir üst mektupla milletvekillerimize kargo yapmış olup 2.6.-tl mng kargo ile anlaşmama rağmen bizleri çok ama çok düşünen milletvekillerimizin bu 2.6-tl ödemeyi bile kabul etmeyip kargoyu almadıklarında yaşadığım şoku sizlere anlatamam. Bu kargo parası tarafımdan mng kargo ya ödenerek kendilerine teslim edilmiş olan bu kitap da bu bölge ile ilgili tüm dilekçeler kanunsuzluklar, ihanetleri anlatmama rağmen hiç birinin ilgilenmemesi….(5 milletvekili hariç İstanbul,Çanakkale,muş)

 3 yıldır bu dağlardaki yaşayan canlıların hakları için uğraşıyor bir adım yol alamıyorum. Basının yazabildiği kadar size bu bölge ile ilgili bilgileri aktarmaya devam edeceğim.

 Ben Sütçüler ilçesi Çandır köyü vatandaşı 25 yıldır Isparta da ikamet etmekteyim. Köyümün meşhur söğüt yaylası ilililerin ilgisizliği sayesinde tanınmayacak bir durumda her taraf doğa katliamları ile dolu görevini yapmakla görevli olan şahıslar o sıcacık koltukları soğumasın diye yerlerinden kalkamamakta biri koltuğumu kapar diye korkmaktadırlar.

 Tüm ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Ülkemizde Dağ keçileri, geyikleri, kızıl akbaba, kurt, çakal gibi türleri yok olma tehlikesi altında olan bu türler koruma altın damı dır değil midir. Koruma altında ise ne gibi önlemler almaktasınız?

 Bu tür hayvanların yaşam alanları sırasıyla  Çandır köyü yazılı kanyon, şahin tepesi, çatal, pinar kayası, söğüt yaylası, sıraca ve bozburun dağları güzergahında Antalya dağlarına ulaşmaktadır. (çandır köyü bayduç, karaköse söğüt yaylası)

 Aşağıdaki konularda suç duyurusunda bulunuyor ve bilgi edinme yasasına göre bir cevap bekliyorum.

 

1-            Yazılı kanyon bölgesinde bulunan dağ keçilerinin üreme alanları Antalya’ya geçiş bölgesi üzerinde fütursuzca verilen mermer ocakları hakkında ne gibi bir işlem yapıyorsunuz.  Yaban hayatı koruma olarak bir önlem alıyormusunuz? Bu hayvanları sadece bir bölgeye hapis etmek doğrumu? Dağ keçilerin yaşam alanlarının hırçın kayalıklar bulutları delen bu dağlar ile ilgili ne gibi bir koruma tedbirleri alıyorsunuz?

 Özellikle pinar kayası bölgesinde dağın tepesinde bir mermer ocağı faaliyete başlamış, sadece bu dağda 10’larca dağ keçisi ve kızıl akbaba mağara delikleri üreme alanları mevcut iken buraya nasıl izin veriyorsunuz. Bana dağ keçilerin Antalya ya geçiş güzergahlarını biyazarmısınız ve bu geçiş güzergahlarında bulunan mermer ocakları bunlara  engelmidir?

 

2-            Nesli tükenmekte olan Kızıl akbabaların bu bölgede adı üstünde şahin tepesi, çatal, ve pinar kayası olmak üzere bu dağlarda bulunan deliklerde bundan 1-2 yıl öncesine kadar 40 -50’ler civarında görünmesine rağmen, bu mermer ocakları sayesinde üreme alanları talan edilmekte bu hayvanların yaşam şansları ellerinden alınmaktadır. Bununla ilgili bir çalışmanız varmı?

Pinar kayası denen bulutları delen dağın tepesinden mermer ocağı açılmış ve faaliyete başlamıştır. Ülkemizin taraf olduğu sözleşmelere göre bu mermer ocağının açılması mümkün değil iken nasıl bir akıl tutulması ile karşı karşıyasınız. Korkunuz nedir? Kim neden bu mermer ocaklarına izin vermektedir?

 

3-            Pinar kayası mevkiinde korkunç bir ardıç ağacı katliamı vardır. Orman kanunlarımıza göre ardıç ağacının kesilmesi kesinlikle yasaktır.  ARDIÇ ORMANLARI TAMİM 5010 :Orman Genel Müdürlüğünce 13.06.1996 tarihinde yayınlanan 5010 sayılı tamim ile; Ardıç’ın gerek biyolojisi, gerek ekolojisi, ve gerekse silvikültürü hakkında yeterli bilginin olmaması ve herhangi bir uygulamanın yapılmaması nedeni ile Ardıç ormanlarımızın geliştirilmesi,

iyileştirilmesi ve verimli ormanlar haline dönüştürülmesine yönelik her türlü kesim, teknik ve sosyal sorunlar çözülünceye kadar yasaklanmıştır. Ekteki resimde görülen ağaçlarıntamamı ardıç ağacıdır. Köylünün bu ağacı kesmesi kesinlikle yasaktır. Ve bu dağda kızıl akbabaların resimde göründüğü gibi yuvaları tüneme noktaları mevcuttur.

 

1-      Sadece sütçüler ilçesi akçal mevkii söğüt yaylasında yetişen yayla kekiği (sütçüler kekiği,

2-      Origanumminutiflorum O. Schwartzet.h.davis)

 

Ülkemizde geleceği tehdit altında olan ve acil olarak korunması gereken türler arasında gösterilen yayla kekiği (sütçüler kekiği, Origanumminutiflorum O. Schwartzet.h.davis)

 

Daha ne istiyorsunuz. Bütün ilaç sanayinde aranan ve çok değerli olan bu türü yok mu edeceksiniz.

Mermer ocaklarına izin vererek. BU MERMER TOZU ORTAMINDA BU KEKİK TÜRÜNÜN VE DİĞER CANLI

TÜRLERİNİN YAŞAMA ŞANSI SİZCE NEDİR

 

Bütün bu hat üzerindeki çandır köyü bayduç, karaköse söğüt yaylası na çıkan yol üzerindeki bütün mermer ocakları hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.

 

HAYVANLARI KORUMA KANUNU MADDE 4  E BENDİNDE; NESLİ YOK OLMA TEHLİKESİ ALTINDA BULUNAN

 TÜR VE BUNLARIN YAŞAMA ORTAMLARININ KORUNMASI ESASTIR. ÜLKEMİZİN TARAF OLDUĞU VE ÇED KAPSAMINDA GÖZ ÖNÜNE ALINMASI GEREKEN ULUSLAR ARASI SÖZLEŞMELERDEN;

 BERN SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1 : Sözleşmeye 1984 yılında üye olan Türkiye sözleşmenin Ek liste 1 deki bitki türleri ve Ek liste 2 deki hayvan türlerini, onların doğal yaşam alanları ile birlikte korumak amacıyla gerekli kanuni ve yönetsel önlemleri almakla yükümlüdür.

 

Sadece bu kanun maddeleri  bile bu ocakların açılmaması için bir engeldir. Ve bu sözleşmedeki NESLİ TÜKENME İLE KARŞI KARŞIYA OLAN birçok bitki ve hayvan türleri bu bölgede yaşamaktadır.  Ama ne yazıkki hiçbir orman müdürü şefi milli parklar dahil görevlerini layıkıyla yapmamakta defalarca yalvarmama rağmen buralara o sıcacık koltuklarından kalkıpta gitmemektedirler. Ve bu maddelere aykırı hareket edenler hakkında da suç duyurusu yapıyorum.Ülkemizin taraf olduğu yukarıda belirttiğim sözleşmelere uymadıkları  için size suç duyurusunda bulunuyorum.

 

Ben atalarım bize nasıl bir doğa bıraktıysa bende çocuklarıma öyle bir doğa bırakmak için tüm kanuni haklarımı kullanıyorum. Mermer ocaklarına karşı değilim sadece doğru yerde açılması taraftarıyım. Ve bu bölgede ki mermer izinlerinin nasıl verildiğinin tekrar doğru tetkiklerle incelenmesini istiyorum. Yukarıdaki yazdığım nedenlere göre…

 

BENİM DEVLETİM 3-5 SORUMSUZ MERMER OCAĞI SAHİBİNİN  TAZMİNATINIÖDEYEMEYECEK. KADAR ACİZ DEĞİLDİR. SADECE DEVLETİMİZE DOĞRU BİR RAPOR SUNULSUN EVET BURALARAİZİN VERİLMİŞAMA BİR ATLAMA YAPMIŞIZ HATAMIZDAN DÖNÜYORUZ DEME BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERSİN İLGİLİLER.

    

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR