24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,567 TL
  • 5,353 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

FLAŞ.. BELEDİYE YÖNETİMİ ÇATIRDIYOR...

Seçimin kazanılmasında büyük fedakarlığı ve rolü olan isim partiden istifa etti...

Isparta

30 Mart 2014 seçimlerinde Yalvaç Belediye Başkanlığı seçimlerinin kazanılmasında büyük rol oynayan, Belediye Meclis Üyesi N.Murat Sarıoğlu, bugün MHP’den istifa etti.

 Sarıoğlu,yoluna bağımsız belediye meclis üyesi olarak devam edeceğini belirtti.

 Ak Parti Yalvaç Kurucu İlçe Başkanı olan ve 30 Mart 2014 yerel seçimleri için Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olan N.Murat Sarıoğlu, partisinin Tekin Bayram’ı aday göstermesi yüzünden seçimlerde MHP adayı Halil Hilmi Tütüncü’yle birleşerek seçimin kazanılmasında büyük rol sahibi olmuştu.

 

Neden istifa ettiğini sorduğumuz Sarıoğlu, kısaca şu açıklamayı yaptı: “Bildiğiniz gibi 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday adayı olmuştum, onun da ötesinde ben bu partinin Yalvaç kurucu başkanıyım.Partimizin belediye başkan adaylığı için, yıllarca partimize, partilimize eziyet eden, kötülük eden Tekin Bayram gibi bir adamı uygun görmesi içimize sinmemişti. Tüm Yalvaçlı’nın üzerinde uzlaştığı Tekin Bayram’ın yönetimden uzaklaştırılması fikri nedeniyle, ben ve arkadaşlarım da fedakarlık göstererek MHP’yi destekleme kararı almıştık. Bu kararı alırken, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz’ın da şahit olduğu üzere, Halil Hilmi Tütüncü’yle bir yol arkadaşlığı yaptık ve seçimlerde onun listesinden belediye meclis üyesi olmayı kabul ettim.Burada hedefimiz, hem Yalvaç’ı kötü niyetli ellerden kurtarmak ve söz verdiğimiz gibi halkımıza hizmet etmekti.

 Aradan geçen zaman içerisinde, yola çıktığımızda konuşulan yönetim ilkelerinin neredeyse hiçbirine uyulmadığını üzülerek gördük. 20 bin kişiyle Yalvaç’ı yönetme sözleri verilmişken, bırakın 20 bini, 11 kişilik belediye meclis üyeleriyle dahi istişare edilmeden, ben yaptım oldu mantığıyla bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldık. Onun yanında, seçim döneminde verdiğimiz sözlerin hiçbirini yerine getiremediğimiz gibi, bununla ilgili ne bir planlama ne de bir çaba gösterildiğine şahit olduk. Dolayısıyla benim siyaset ve hizmet anlayışımla uyumlu olmayan bir anlayışla ve yönetim tarzıyla,bu süreci böyle sürdürmenin imkanının kalmadığı görülmüştür.

 Bundan sonra mücadelemi bağımsız olarak mecliste sürdüreceğimi belirtir, daha sonra daha geniş açıklama yapacağımı bildiririm.Kararımı kamuoyuna saygıyla duyururum.” dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

evet

12 Mayıs 2015 Salı 20:30

dun istifa etmiiş bögün akp saflarına gecmiş get lan burdan bölelerin zararı dokunur mhp ye

hoca

12 Mayıs 2015 Salı 13:17

Şahsı hiç tanımıyorum..Ancak haberi okuduktan sonra bu şahsın zaten hiç mhp'li olmadığı anlaşılıyor..Zannetmeyin bu saatten sonra bağımsız kalacak...En kısa zamanda bulur kendine sığınacak bir liman...

şükrü

12 Mayıs 2015 Salı 12:43

kardeşim sende bir karar ver artık,fırıldak gibi dönme,tekin bayram kötü,halil kötü senmi iyisin birtek,ALLAH ISLAH ETSİN SENİ

ıspartalı

12 Mayıs 2015 Salı 10:37

ne depremmiş be.....bende yalvaç yerle bir oldu sanmıştım.şimdi derin bi nefes aldım

vatandaş

12 Mayıs 2015 Salı 09:25

sarıoğlu sen siyaset yapma istersen be kardeşim senede bilmem kaç kere ücretsiz izin yaptırdığın işçilerinin başına dön.

Murat

11 Mayıs 2015 Pazartesi 23:23

Ne depremi kardeşim ? Halkımız ne demiş, yel kayadan ne koparabilirki.Veya, tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış.

Vatandaş

11 Mayıs 2015 Pazartesi 18:15

Parelel kokular geliyor.

AKYALVAÇ

11 Mayıs 2015 Pazartesi 17:49

Adam kurucumu yıkıcımı belli değil.

Ali hayat

11 Mayıs 2015 Pazartesi 17:26

Sen istifa etmedin gecen hafta zaten ihraç dosyanın gönderildi. KOVULDUN..

abdullah

11 Mayıs 2015 Pazartesi 17:21

Yine menfaat meselesiymiş.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR