25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,735 TL
  • 5,542 TL
  • 199,00 TL
  • 102.662
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

FETÖ'DAN TUTUKLANAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ESKİ REKTÖRÜ: İBİCİOĞLU BENİ TEHDİT ETTİ

FETÖ'DAN TUTUKLANAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ESKİ REKTÖRÜ: İBİCİOĞLU BENİ TEHDİT ETTİ

Isparta

ANTALYA'DA, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, merak ettiği FETÖ elebaşı Gülen ile görüşmek üzere 2012'de Pensilvanya'ya gittiğini iddia etti.

TEHDİT EDİLDİĞİNİ SAVUNDU

Akdeniz Üniversitesinde çalışan ve örgüt üyesi olduğunu düşündüğü kişileri görevden aldığı için FETÖ tarafından tehdit edildiğini ileri süren Kurtcephe, ifadesinde şunları kaydetti:

"Antalya Havalimanında 2 No'lu VIP Salonu'nda 26 Ocak 2014'te o zamanki Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü ve Üniversiteler Arası Kurul Başkanı Hasan İbicioğlu (FETÖ tutuklusu) beni tehdit etti. Kendisiyle tesadüfen karşılaşmıştık. Bana, 'Sen arkadaşlarımızı görevden alarak ne yaptığının farkında mısın, bunun bedelini çok ağır bir şekilde ödeyeceksin.'şeklinde sözler söyledi. Bu şahsın daha sonra FETÖ/PDY üyesi olmak, bu örgütün üniversite imamlığını yapmak ve siyasetçilere kumpas düzenleyen ekibin başında olma suçlamasıyla tutuklandığını öğrendim. Bu şahıs, Adana Havalimanı'na indiğimizde bana hitaben, 'Bu sözler benim sözlerim değil, hareketin lideri Fetullah Gülen'in senin şahsında bütün bürokratlara mesajıdır, yaptığının bedelini çok ağır ödeyeceksin, bundan sonra başına ne gelirse bizden bil.' dedi ve yanımdan ayrıldı."

Kurtcephe, Antalya'da 7 Haziran'da "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçunu işlediği yönünde kuvvetli suç şüphesi,tanık beyanları ve 2012'de FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen ile görüşme yaptığı gerekçeleriyle tutuklanmıştı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

GÜRORDU DENİZHAN

13 Haziran 2017 Salı 09:42

Valla işin kolayı bu adamla yiyen, içen, gezen, tozan sözde hayır hasenat adı altında, iş yaptı görünen, hayır hasenat ile kalkınmış gibi görünüp, köşeleri dönen ilahaleleri alan, her ne kadar kodaman iş adamı varsa, alayını içeri tıkacaksın.

miş

13 Haziran 2017 Salı 01:56

yakında bunların hepsi aklanacak bunlara nekadar karşıt insan varsa onlar suçlu olacak korkarım gidişat hiç iyi değil sulandıkca çılkı çıkıyor bu iş görevdeki fetöçüleri unutturuyor yazık yazık yazık

rektör

12 Haziran 2017 Pazartesi 21:56

her taşın altından ibicik çıkıyor !

Muammer Gürsu

12 Haziran 2017 Pazartesi 14:11

Bizim sdü'de de toplantılarına katılan üniversitelerinde de çalışan ve yönetimde halen görev alanlar var savcılar çok mu meşgul

dişçi

12 Haziran 2017 Pazartesi 13:48

İsrafil Kurtcephe DENİLEN KİŞİYE SORALIMMI ESKİ SDÜ DİŞ HEKİMLİĞİ DEKANI FETÖCÜ ABD KAÇAN HAKAN TÜRK KAHRAMANLA AKRABALIĞI VARMIYMIŞ DİYE Bİ SORULSUN BAKALIM ORDAKİ YAPILANMADA HAKANIN NEKADAR REFARANSI VARMIŞ ARAŞTIRILSIN.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR