21 Haziran 2018 Perşembe

  • 4,753 TL
  • 5,502 TL
  • 194,62 TL
  • 94.552
ISPARTA 21°
ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

FETÖ’NÜN ESKİ İMAMI İTİRAFLARDA BULUNDU

FETÖ’NÜN ESKİ İMAMI İTİRAFLARDA BULUNDU

Isparta

FETÖ’nün eski asker imamı H.P. önemli itiraflarda bulundu. Bölge imamlarını itiraf eden H.P. içlerinden Isparta Cumhuriyet Savcısı Ahmet Cemal Gürgen’in de olduğunu açıkladı.

FETÖ/PDY'nin eski 'asker imamı' H. P., örgütün 1986'dan itibaren TSK'ya sızma taktikleri ve imamları hakkında itiraflarda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay'ın yürüttüğü soruşturmada firari eski savcı Fikret Seçen'inde aralarında bulunduğu asker imamları hakkında çıkarılan yakalama kararında FETÖ/PDY'nin eski 'asker imamı' H.P.'nin itiraflarının etkili olduğu öğrenildi. Habertürk'ün haberine göre 1990'lı yıllardan bu yana, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere askeri üstlerin ve kolorduların bulunduğu bütün illerde askerlerle irtibatı sağlamak üzere Cemaat mensupları görevlendirildiğini belirten H.P. itiraflarında özetle şunları anlattı:

RÜTBELERİNİ TAKTI: Fethullah Gülen ABD'ye gittiği tarihe kadar 3-5 subaydan sorumlu 'murakıp' denilen kişiler, Altunizade FEM Dershanesi'ne özel arabayla gelir, gizli arka kapıyı kendilerinde bulunan kumandasıyla açıp içeri girer, kimseye görünmeden asansörle direkt 5. kata çıkardı. Gruplar birbirini görmeden Gülen'in özel odasına geçerdi. Askeri öğrenciler mezuniyet töreni sonrası Gülen'in özel odasına gelirdi. Gülen'e hediyeler sunar, Gülen de onlara pahalı bir saat veya kalem gibi hediyeleri verir, rütbelerini kendi eliyle takar ve dua ederdi. 1998'e kadar bu seremoni bütün Harp Okulu mezunlarına ve rütbe değişimi yapan askerlere uygulandı.

İFADEDE İMAMLARIN İSİMLERİNİ VERDİ

FETÖ'nün eski 'asker imamı' H. P. itiraflarında örgütte'asker imamları' olarak görev yaptığını öne sürdüğü isimlere ilişkin bir liste verdi. H. P.'nin, 1986'ya kadar uzanan süreçte örgüt yaşantılarının herhangi bir döneminde imamlık yaptığını iddia ettiği isimler şunlar:

BÖLGE İMAMLARI: Özel Yetkili Başsavcı Fikret Seçen, Sarıyer ve eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Kuriş, Yargıtay ve eski Kocaeli Cumhuriyet Savcısı Rasim İsa Bilgen, Ergenekon Hâkimi Dr. Sedat Sami Haşıloğlu, eski Adalet Müfettişi, Ankara ve Isparta Cumhuriyet Savcısı Ahmet Cemal Gürgen.

SEMT İMAMLARI: Eski Yargıtay üyesi Hâkim Nazmi Dere, 17 Aralık operasyonu savcısı Mehmet Yüzgeç, Balyoz soruşturması savcısı Hüseyin Ayar, eski Bakırköy Hâkimi Ertuğrul Ayar (FETÖ'den tutuklandı), Şike davası hâkimi Hikmet Şen, Dink davası savcısı Hikmet Usta (FETÖ üyeliğinden firari olarak aranıyor).

EV İMAMLARI: Poyrazköy davasının savcısı Mehmet Ali Uysal,eski Ankara ve Büyük çekmece Hâkimi İsmail Akkol, eski Yalova Hâkimi Ramazan Akyol (FETÖ üyeliğinden tutuklandı), eski Gaziosmanpaşa ve Edirne savcısı İskender Görgülü, eski Yargıtay ve Ankara Batı Adliyesi savcısı İsmail Hakkı Şentürk, Savcı Ramazan Saban.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandas

14 Eylül 2016 Çarşamba 15:14

ITIRAF: SUCLUNUN SUCUNU ITIRAF ETMESI! OOOH NE GÜZEL YAP ET ITIRAF ET KURTUL! ITIRAF ETMESI SUCU YOK EDERMI? HIRSIZLIKLA TORPILLE KISA YOLDAN DEVLET MEMURIYETINI GARANTILEME DERDINDE OLANLAR FETÖYE GIRMISTIR! FAKIRLIK BAHANE, TORPIL VE HIRSIZLIKLA MEMURIYET SAHANE! BU YAN YOLLARA SAPANLAR SAF DEGIL, GAYET KUNAZLAR! AMA RABBIM HER ZULMÜ VE ZALIMLERI BIR SONA ULASTIRIR! BUNLARDA ONCA KISININ HAKKINI HUKUKUNU CIGNEYIP ZULMETTILER! KESMEDI; BIRDE KENDI ÜLKESINI DEVLETINI MILLETINI BOMBALADI HAINLER!

Cengiz

13 Eylül 2016 Salı 10:57

Akyıldız ve Şakiri serbest bırakan savcı bu mu ????

Baki yeşil

13 Eylül 2016 Salı 06:01

Rabbim bu şerefsiz fetonun bedduasını anında kabul etti. Beddua yapılan bunu hak etmiyorsa yaydan çıkmış ok gibidir,gider hedeften geri döner edeni vurur. Aynen tecelli etti ama hala körler bakarlar görmezler,işitirler duymazlar,kalpleri mühürlüdür. Kuran bu münafıkları her yönüyle tarif etmiş ama cahil ve masum Anadolu halkı kanmış. Bunlara imam demeyin HAİN terörist deyin. Haçlı ordusu bunu yapmadı,bu 1071 in intikamıdır olayı basite indirgemeyin olsaydı bunlar daha neler yapacaktı FİRAVUN

Akkus

12 Eylül 2016 Pazartesi 21:25

Bukadar Insanın ahını aldın Fıravun nasıl son nefesınıverdı senınde son nefesınFıravun gıbı olacakSehıtlerımız uykundan azap verecekOnce bu dunyada azap cekeceksınsonrada ahıretde Az kaldıAzabın ugraması pelsınvanyada son gunlerın korkulu tadını cıkar

fetoya veto

12 Eylül 2016 Pazartesi 20:10

Bir zamanlar bir memur canı istediği gün işe gelir, canı istemezse o gün işe gelmez, amiri de onu kollar bağrına basardı. Konuşmalarında bol bol Allah razı olsun dediğinden çevresindeki insanlar bu kişiye ses edemez, fetöcü olduğunu da anlamazlardı.

Vatandaş

12 Eylül 2016 Pazartesi 18:28

Kamuda ne kadar fetoş varsa ****a ****a gebersin

Xmen

12 Eylül 2016 Pazartesi 17:17

Ulan hain, senin yüzünden onca masum insan işinden aşından oldu. Ne istedin bu milletten. Rabbim seni bildiği gibi yapsın. ne diyeyim.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR