18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

FETHULLAH GÜLEN'İN 8 SUÇTAN İADESİ İSTENECEK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, firari sanık Fethullah Gülen'in ABD'den iadesine ilişkin evraka son şeklini verdi

Isparta

İade evrakında, Gülen'in kimlik bilgileri, suçlamalar, suç tarihleri, suç yerleri, yüklenen suçlar için kanunda öngörülen ceza türleri ve miktarları ile Pensilvanya'daki adresi yer alacak, ayrıca suçlamalara ilişkin açıklamalarda bulunulacak.

Edinilen bilgiye göre, ABD adli makamlarına gönderilecek iade evrakının taslağı tamamlandı.

Taslakta, Fethullah Gülen'in "nitelikli dolandırıcılık", "resmi belgede sahtecilik", "iftira","suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama","zimmet", "kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kaydedilmesi", "özel hayatın gizliliğini ihlal" ile"kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek" suçlarını işlediğine yer veriliyor.

Suç tarihi 2000-2016, suç yeri ise Ankara olarak gösterilen taslakta, "Suçun işlenişine ilişkin olgular" başlığı altında açıklamalarda bulunuluyor.

"ORGANİZASYONU FETHULLAH GÜLEN YÖNETMEKTEDİR"

Bu bölümde, "Şüpheli Fethullah Gülen'in kurup yönettiği cemaat; yargı, ordu, emniyet, bürokrasi içerisinde kadrolaşmıştır. Bu kadrolar dini istismar aracı olarak kullanmaktadır. Organizasyonu Fethullah Gülen yönetmektedir. Onun özel talimatları, yurt dışından özel kurye ile gelmektedir.Genel talimatları şifreli şekilde sohbet ve konuşma olarak yayınlanmaktadır.Ona bağlı örgüt üyeleri Türkiye'de her kurumda bulunmaktadır." ifadeleri yer alıyor.

Taslakta, söz konusu cemaatin sınav sorularını önceden eldeederek, mensuplarının devlet kurumlarına yerleşmelerini sağlandığı dakaydediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandas

10 Mayıs 2016 Salı 16:41

Türk halkının gönlünde aklında yeri belli terör veya örgüt başlığı Atilsa ne olur atılması ne olur...

Baki yeşil

10 Mayıs 2016 Salı 09:07

Fetoş hareketinin finans ayakları dev şirketler var bunlar akp yi belediyeleri, devletin arsa milli emlak arazilerini dev çevre,proje yatırım danışmanlık kem küm diye şirketler var birbirlerine sahte fatura sahte paylaşma belki hayali para transferleri,bunları maliye nasıl izlemez mali polis nasıl takip etmez müfettişler niye incelemez her ilin bu teşkilatları var,benim 1 lira eksik paramıizleuen devlet bunları nasıl izlemez hepside akp döneminde büyüdüler ençok akp y dolandırdılar halada devam

Baki yeşil

10 Mayıs 2016 Salı 08:59

Fetoş bence ya gönüllü ya gönülsüz bi şekilde cia ve mossad Yahudi sermayesi ve masonlar k****ıyla kullanıldı adamlar,kısa zamanda devasa şirketler kurdular sahte fatura kara para emlak işleri,fonlar teşvik ve proje destekli herşeyi bunlar organize etti ve hala ediyorlar maliye,polis hala uyuyor yada bilinçli üzerlerine gitmiyor. Ne şirketler var 28-30 yaşında çocuklar trilyonlarca oynuyorlar. Benim doğumun rengini fişleyen devlet bu ani trilyonerleti nasıl takip edemez anlamıyorum.

bir kişi

10 Mayıs 2016 Salı 08:40

terör lafı nereye gitti?????????????????

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR