25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Festivalin ardından

Uluslar arası Isparta Gül ve Halı Festivali'nin bu yıl 12.'ncisi düzenlendi. Zaman zaman ara verilen festivaller arasında amacına hizmet eden 2-3 festivalden bir tanesi de bu yıl gerçekleştirildi.

Isparta

Uluslar arası Isparta Gül ve Halı Festivali’nin bu yıl 12.’ncisi düzenlendi. Zaman zaman ara verilen festivaller arasında amacına hizmet eden 2-3 festivalden bir tanesi de bu yıl gerçekleştirildi.

                Çünkü;

                BİR: Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın, “Isparta’nın Eyfel’i” diye nitelendirdiği, dünyanın en büyük gül heykeli, tek başına dünya gül yağı ihtiyacının yüzde 65’ini karşılayan ilimizin tanıtımına çok büyük katkılar sunacaktır. Gözleri olup da görmeyenler, kulakları olup da duymayanlar tarafından bugün kıymeti anlaşılamayan bu heykellerin değeri 10 yıl sonra ortaya çıkacaktır.

                İKİ: Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından, festivalin “şeref konuğu” olarak ağırlanan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “gül bahçesinde” gül toplarken fotoğraf vermesi “Isparta gülünün” Türkiye gündemine girmesine ve insanlarda farkındalık oluşmasına vesile oldu.

                ÜÇ: Daha önce 3 fabrikanın temelini atan, 2 tanesinin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Bahçeli’ye 4.’ncü fabrikanın da temelini attırarak, festivalin sadece “eğlence” amaçlı olmadığını da ortaya koydu. ISTEM Fabrikasına ek tesisler yapmak için kolları sıvayan Günaydın, 2 ay içerisinde yeni fabrikanın da bitirileceğini söyledi.

VALİ VE REKTÖR NEDEN KATILMADI?

                Festivalin amacına uygun yapıldığını gösteren daha bir çok madde sayabiliriz. Festival kapsamında açılan stantlara, kortej yürüyüşüne ve stadyumda gerçekleştirilen konserlere halkın yoğun ilgi göstermesi de Ispartalıların hem Başkan Günaydın’ı hem de festivali sahiplendiğini gösteriyordu. Fakat dikkatimizden kaçmayan bir konuyu da paylaşmak istiyoruz;

                Festival davetiyesinde "organizasyon ortağı” olarak görünen Vali Memduh Oğuz ve SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, tüm festival boyunca sadece kortej geçişinde yer aldılar. Acaba neden?

                Sayın Vali ve Rektörün, festivalin Pazar günkü bölümüne katılmamalarını anlıyorum. Çünkü; Pazar günü MHP Genel Başkanı Bahçeli programa dahil oldu. Devletin valisi ve rektörünün siyasete karışmak istememesi normal. Ancak; Cumartesi günü düzenlenen programlara katılmamalarını da anlamak mümkün değil. Sayın Vali ve Rektörden bu konuda açıklama bekliyorum.

BAHÇELİ’NİN KONUŞMASI

                MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, Atatürk Stadyumu’nda yaklaşık 25 bin kişiye yaptığı konuşma tarihi belge niteliğindedir. Bahçeli burada, Isparta Belediyesi özelinde MHP’li belediyelere yapılan operasyonları gündeme getirdi. Bahçeli’nin, “Eğer yolsuzluk arıyorlarsa birbirlerinin yüzlerine bakmaları yeterli” cümlesi aslında her şeyi anlatıyordu.

                Bahçeli, daha önce 2 fabrika temeli atmış, bu 2 fabrikanın da açılışını gerçekleştirmişti. Günaydın’ın seçim zamanı sözünü ettiği “fabrikaların” tek tek gerçekleşmesi Bahçeli’nin festival konuşmasının da temelini oluşturdu. Bahçeli, “MHP’li belediyeler her türlü baskıya rağmen halkına hizmet etmeye devam edecektir” dedi.

                Her fırsatta Isparta’ya gelen, Isparta’ya özel önem veren Bahçeli’nin bu konuşması elbette birilerini rahatsız etmiştir. Ancak, tüm siyasi kaygıları bir kenara bırakarak, Isparta milliyetçiliği adına tabloya bakarsak; 10 yıldır bir tek atölyenin bile açılmadığı ilimizde 3 tane fabrika açan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın en azından bir teşekkürü hak etmiyor mu?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR