22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,712 TL
  • 5,487 TL
  • 192,69 TL
  • 95.371
ISPARTA 21°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

Facebook'ta Tanıştığı Kadın Tarafından Dolandırıldı

Facebook'ta Tanıştığı Kadın Tarafından Dolandırıldı

Isparta

Iğdır'da yaşayan S.G., sosyal paylaşım sitesi Facebook'tatanıştığı kadın tarafından 4 bin lira dolandırıldı.

 

S.G. yaklaşık iki hafta önce Facebook'ta dul ve bir çocukannesi olduğunu belirtip, kendisini 'Meral Duman' olarak tanıtan kadınlatanıştı. 'Meral Duman', S.G.'ye 280 bin İsviçre Frangı olduğunu ancak tekbaşına bozduramadığını, yardım ederse yarısını kendisine vereceğini yazdı.Teklifi kabul eden S.G., kadının talimatları doğrultusunda Burdur'un Tefenniİlçesi Seydiler Köyü'ne giderek kadının teyzesinin oğlu olduğunu söyleyenkişiye 4 bin lira verdi. Kadının açtığı telefonla Isparta'ya geçen S.G., birdaha kadınla bağlantı kuramayınca dolandırıldığını anladı ve şikayetçi oldu.

Aynı kadının daha önce kendisini 'Sibel Sönmez' diyetanıttığı ve aynı bahaneyle Ankara'da yaşayan bir çiftçiyi de 14 bin liradolandırdığı ortaya çıktı.

 

'BAŞKALARI BU TUZAĞA DÜŞMESİN'

 

Kendisinin dolandırıldığını, başkalarının bu tuzağadüşmemesi için çok dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen S.G. şunları anlattı:

 

"Kadın beni Facebook'ta arkadaş olarak ekledi. Adının'Meral' olduğunu söyleyen kadın, teyzesinin baktığı yaşlı kadının öldüğünüsöyledi. Bu yaşlı kadının dağıtılan eşyalarından koltuğu teyzesinin aldığınıbelirtti. Koltuğun içindeki sandıktan 280 bin İsviçre Frangı çıktığınıanlatarak bozdurmak için benden yardım istedi. Paraların resimlerini banagönderince inandım ve kabul ettim. Teyzesinin Burdur'un Tefenni İlçesi SeydilerKöyünde yaşadığını oraya gitmem gerektiğini bildirdi. Ben de uçakla Antalya'ya,oradan da denilen yere gittim. 'Meral'ın teyzesinin oğlu olduğunu söyleyen'Osman' adında birisi gelip benden 4 bin lira aldı ve paraları getireceğinisöyledi. Bir süre sonra kadın beni arayarak Isparta'ya gelmemi ve kendisinioradan almamı istedi. Isparta'ya varınca telefonu kapalıydı. Bir daha kendisineulaşamadım. Dolandırıldığımı anladım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR