22 Nisan 2018 Pazar

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 20°
ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

ETÜT MERKEZLERİ KAPANIYOR!

ETÜT MERKEZLERİ KAPANIYOR!

Isparta

Kapatılan dershanelerin ardından son KHK ile etüt eğitim merkezleri de eğitim sisteminden çıkarıldı. Halen faaliyet gösteren 2 bin 6 etüt merkezine 1 Temmuz'a kadar dönüşüm hakkı tanındı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin okul dışında herhangi bir takviye kursuna gitmesine izin verilmeyecek.

Habertürk gazetesinden Lütfi Erdoğan'ın haberine göre, OHAL Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında 687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete'de yer aldı. 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nda yer alan, 'öğrenci etüt eğitim merkezleri' ibaresi ve tanımı yürürlükten kaldırılarak, yerine 'sosyal etkinlik merkezleri' ibaresi eklendi.

İlköğretim öğrencilerinin okul dışında herhangi bir takviye kursuna gitmesine izin verilmeyecek. Dershanelerin ardından açılan ve sadece tek ders verebilen özel eğitim kursları da lise öğrencileri için faaliyet gösterebilecek.

KHK ile daha önce kanunda olmayan, "sosyal etkinlik merkezlerinin açılmasına izin verildi. Bu merkezlerde öğrencilerin sosyal,kültürel ve sanatsal faaliyetleri yürütebilmesi sağlanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İSMAİL

15 Şubat 2017 Çarşamba 15:59

EĞİTİM İŞİNİ O KADAR İYİ YAPIYORSANIZ.NEDEN ZORLA KAPATIYORSUNUZ? NEDENİNİ SÖYLİYİM; KENDİ BECERİKSİZLİKLERİNİZİ KAPATMANIN BAŞKA YOLU YOK ÇÜNKİ.YAZIK

Ömer Kulluk

14 Şubat 2017 Salı 20:14

Boşuna nefesini tüketme Sami kardeşim millet şemsiyenin açılmasını bekliyor...

Sami Salan

14 Şubat 2017 Salı 17:24

Bu ne kardesim, memleket acik hava hapisanesine dondu, isteyen etut merkezi acar, isteyen de atari salonu acar, be ne sacmalik kardesim? hangi cagda yasiyoruz, nerede ozgurluk? nerede demokrasi? devletin isi onun bunun actigi ozel tesebusslerin onunu kesmek degil, halkin guvenligini ve refah seviyesini artirmaktir, yok bir de tirnak kontrolu ve sac sakal kontrolu yapsinlar, uymayanlari da sokakta dovsunler, ne gunlere kaldik Allahim.

ah

14 Şubat 2017 Salı 12:06

etüt metüt okul lise eğitim hepsi gereksiz artık bence.eğitimin bir önemi kalmadı. nasıl olsa soruları doğru yapamasa bile parayı basan özel üniversitede doktor da oluyor mühendis de :) sen o kadar doğru soru çöz sınıfın sonuncusuyla aynı diplomayı alıyorsun işin sonunda :) hele zaten mezun olduktan sonra çoğunda araya torpil giriyor tamam işte eğitimin, bilginin önemi sıfır sıfır koca bir sıfır.

Ahmet Garip

14 Şubat 2017 Salı 01:05

Etut merkezlerinin kapanmasıyla fakir çocukları üniversiteyi kazanamayacak. Zengin çocuğuna basar parayı özel ders aldırır. Fakirin çocuğuda okuyamayınca zenginin temizlikçisi kölesi olur amaç bu. Ya zengin olacaksın ya da fakirsen insan değilsin demekki, bu ülkede fakir olacağına öl daha iyi. Suriyeli züppeler savaştan kaçıp Türk kızlarıyla gezerken bizimkiler suriyede suriye için savaşıyor.

Ali m.

14 Şubat 2017 Salı 00:48

Etüt merkezi, özel ders, özel okul hepsini kapatmak lazım. Eğitimde eşitliği ortadan kaldıran doğru düzgün vergi vermeyen eğitimi ticarete çeviren bu kapitalist uygulamalar engellenmeli. Bize devletin okulları yeter.

derviş

14 Şubat 2017 Salı 10:13

ya çok zenginsin çocuğa özel ders aldıracaksın yada çocuğun yok

kamilsi kerimbey

13 Şubat 2017 Pazartesi 23:59

bizim apartmandaki lavuk matematikçi meb de matematik öğretmeni adam özel etüt merkezi açmış devlet bunu kapattırıyor şimdide evinde özel etüt merkezi açtı para yetmiyor adamın metreslerine

aaadil

13 Şubat 2017 Pazartesi 23:58

zorla dayatmayla olur mu ya. oyle bir sistem kur ki kendiliginden kapansin.

Ali Hakkani

13 Şubat 2017 Pazartesi 23:31

Dersaneler ve etüt merkezleri lazım değil diye kapat sonra kendin MEB eliyle paralı kurs aç , sizdeki bu akıl (!) kimsede yok

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR