18 Haziran 2019 Salı

  • 5,873 TL
  • 6,600 TL
  • 252,15 TL
  • 92.250
ISPARTA
MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

ESNAFIN BAŞKANI TURAL HER ZAMAN ESNAFININ YANINDA

ESNAFIN BAŞKANI TURAL HER ZAMAN ESNAFININ YANINDA

Isparta

ISPARTA'da 25 yıllık taksici Ramazan Otçular (60), kent dışına yolcu götürürken yapılan yol kontrolünde, araç taşıma yetki belgesi olmadığı gerekçesiyle 1434 lira trafik cezası yedi. Otçular, 6. Bölge Birlik Başkanı Ahmet Tural'a giderek sorununu anlattı. Yol gösteren Başkan Tural sayesinde Otçular mahkemeye itiraz etti. Mahkeme ise cezanın iptaline karar verdi.

Isparta'da taksici Ramazan Otçular, geçen ağustos ayında 32 T 0120 plakalı taksisiyle Isparta'dan Aydın'a yolcu götürmek için yola çıktı. Aydın- Denizli karayolunda seyir halindeyken, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yol kontrolünde durdurulan Otçular'a, şehir dışı yolcu taşıma yetki belgesi bulunmadığı için 1434 lira trafik cezası uygulandı. Daha sonra Isparta'ya dönen Ramazan Otçular cezaya itiraz etti. Aydın 2'nci Sulh Ceza Hakimliği'nde görülen davada Otçular'ın itirazı kabul edilerek, uygulanan ceza iptal edildi.

CEZA İPTAL EDİLDİ

Davaya ilişkin gerekçeli kararda, "Şehir içi taksilerin, yetkilendirilmiş oldukları belediye sınırlarından bu sınırların dışındaki herhangi bir noktaya tek yönlü olarak yolcu taşıması ve tarihi- turistik özelliği bulunan yerleri ziyaret eden turistlerin/yolcuların daha ekonomik kolay seyahat etmelerini teminen turistlerin/yolcuların bu yerlere gittikleri ticari taksilerde yeni bir vasıta ihtiyacı duymadan geldikleri yere geri dönmeleri hususlarının uygun görüldüğü, buna göre şehir içi taksilerin yetki belgesi almalarına gerek olmadan yurdun herhangi bir bölgesine yolcu götüremediği ancak turistik yerlere götürdükleri yolcuları getirebildikleri anlaşıldığından başvuranın itirazının bu nedenlerle kabulüne karar vermek gerekir. İtirazın kabulüne, idari para cezası karar tutanağı ile düzenlenen 1434 TL idari para cezasının iptaline karar verilmiştir" denildi.

Davayla ilgili konuşan taksici Ramazan Otçular ise "Denizli- Aydın karayolunda polis ekipleri durdurdu. Yolcu taşıma A belgem yok diyerek cezai işlem uyguladılar. Daha sonra Isparta'ya döndüm. Davayı açtım ve kazandım" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR