20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,752 TL
  • 5,496 TL
  • 194,79 TL
  • 94.204
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

ESNAFA SIFIR FAİZLİ KREDİ İÇİN YENİ FIRSAT

ESNAFA SIFIR FAİZLİ KREDİ İÇİN YENİ FIRSAT

Isparta

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Ahmet Tural, KOSGEB'in sunduğu sıfır faizli 50 bin TL kredi desteğinden faydalanamayanlar için yeni bir fırsat verildiğini bildirdi. ,

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili, EKK Göller Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, esnafları yakından ilgilendiren KOSGEB kredisi hakkında müjdeli bir haber verdi. Daha önce verilen sıfır faizli 50 bin TL kredi desteğinden herkesin faydalanamamasından doğan sıkıntılar yaşandığını hatırlatan Tural, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Konfederasyonu'nun girişimiyle KOBİ'lere yeni bir şans tanındığını söyledi. Tural, şu açıklamayı yaptı: 15 BİN KOBİ FAYDALANDI "Bilindiği üzere, KOSGEB tarafından 50 bin TL üst limitli sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğine talep çok yoğun olmuş ve krediye başvuran 24 bin 980 işletmeden sadece 15 bini bu krediden yararlanabilmiştir.

ESNAFIN TALEBİ İLETİLDİ

Konuya ilişkin olarak teşkilatımızdan krediye başvurusüresinin kısalığı ve başvuru yapanların da krediden yararlanamaması nedeniyleyaşanan sıkıntılar tarafımıza iletilmiş olup, konu konfederasyonumuzca kredininyenilenmesi ve başvurunun tüm esnaf ve sanatkarların krediden yararlanabilmesiyönünde ilgili makamlara iletilmiştir.

SIFIR FAİZLİ 50 BİN TL

Bu gelişmeler çerçevesinde, kredi faiz desteklerinin 2017 yılında da devam edeceği ve şartları taşıyan işletmelerin bu desteklerden yararlanabileceği açıklanmıştır. Bu bağlamda, KOSGEB tarafından bir kez daha KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ beyannamesi onaylı ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan KOBİ'lere, yine aynı şekilde 50 bin TL üst limitli, 12 ay ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği verilecektir.

DAHA ÖNCE BAŞVURUSU OLANLAR ALABİLECEK

2016 yılı Aralık ayında verilen KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğine başvuruda bulunmuş, 2444.980 işlemeden söz konusu krediyi kullanan işletmeler hariç olmak üzere, gerekil şartları taşıyan tüm işletmelerin bu destekten yararlanmaları konusunda KOSGEB İcra Kurulu yetkilendirilmiştir. KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğine yeni başvuru alınmayacaktır. Ayrıca, teminat sıkıntısı çeken işletmeler Kredi Garanti Fonu'na başvurabileceklerdir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Memoli

08 Şubat 2017 Çarşamba 17:33

Güzel verilecekte ne zaman kardeşim onu söyleyin tarih verin

ıspartalı esnaf

05 Şubat 2017 Pazar 20:14

bu kredi, geçen seneki gibi aralık ayına kalırsa ,çoğu esnaf krediyi çekemeden kepenk kapatır.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR