18 Nisan 2019 Perşembe

  • 5,803 TL
  • 6,542 TL
  • 238,38 TL
  • 96.886
ISPARTA
ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

ISPARTA'DA LÜKS ARAÇ ŞARAMPOLE UÇTU

ISPARTA'DA LÜKS ARAÇ ŞARAMPOLE UÇTU

ISPARTA'DA FECİ KAZA

ISPARTA'DA FECİ KAZA

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

EŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ

EŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ

Isparta

ISPARTA 'DA 32 yaşındaki eşi Ramazan Çakır’a böbreğini veren Fatma Çakır, eşini yeniden yaşama bağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Yaklaşık 3 yıldır böbrek bekleyen ve kadavradan organ bağışı bulamayan Ramazan Çakır’a eşi Fatma Çakır böbreğini verdi. Süleyman Demirel Üniversite Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleştirilen operasyonla eşine böbreğinin birini veren Fatma Çakır, diyaliz tedavisi alan eşinin sağlıklı olduğunu görmenin en büyük mutluluk olduğunu ifade etti.  Çakır, “Süleyman Demirel Üniversite Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde ve diyaliz ünitesinde nakil bekleyen hastaları gördüğüm zaman eşime böbreğimi verme kararı aldım. Bu hastalığı beraberce yenmiş olacağız" diye konuştu.

Eşinin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğini vurgulayan Ramazan Çakır, "Allah onu başımdan eksik etmesin. Böyle bir konuda, canından can vermesi kolay değil. İnsanı ayakta tutan organından bir tanesini verdi. Eşime ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum tedavim ve nakil sürecim boyunca SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden çok memnun kaldım. Gerek doktorlarımız gerekse tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Naklin çok başarılı geçtiğini ifade eden Süleyman Demirel Üniversite Hastanesi Organ Nakli Merkezi, Böbrek Nakli Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Zafer Sabuncuoğlu, “Nakil işlemini başarıyla gerçekleştirdiğimiz hastamızın genel durumu gayet iyi. Artık hastamız diyalize girmiyor bu bizler için en büyük mutluluk. Ülkemizde kadavra nakil oranı bekleyenlere oranla daha az olduğu için canlı nakiller zorunlu hale geliyor. Bizlerin en büyük isteği vefat sonrası yapılan bağışlarla organ bulabilmek. İsteğimiz ülkemizde organ bağışı oranının yükselmesi” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR