19 Ocak 2019 Cumartesi

  • 5,322 TL
  • 6,048 TL
  • 221,22 TL
  • 98.455
ISPARTA
ÇARPITMA VE İFTİRA ATILIYOR

ÇARPITMA VE İFTİRA ATILIYOR

DEVLET BAHÇELİ VE SÜLEYMAN SOYLU'YA ŞİKAYET ETTİ

DEVLET BAHÇELİ VE SÜLEYMAN SOYLU'YA ŞİKAYET ETTİ

BİR TEPKİDE GÖKMENOĞLUNDAN

BİR TEPKİDE GÖKMENOĞLUNDAN

 CHP ADAYI GERİ ÇEKİLDİ

CHP ADAYI GERİ ÇEKİLDİ

EŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ

EŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ

Isparta

ISPARTA 'DA 32 yaşındaki eşi Ramazan Çakır’a böbreğini veren Fatma Çakır, eşini yeniden yaşama bağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Yaklaşık 3 yıldır böbrek bekleyen ve kadavradan organ bağışı bulamayan Ramazan Çakır’a eşi Fatma Çakır böbreğini verdi. Süleyman Demirel Üniversite Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleştirilen operasyonla eşine böbreğinin birini veren Fatma Çakır, diyaliz tedavisi alan eşinin sağlıklı olduğunu görmenin en büyük mutluluk olduğunu ifade etti.  Çakır, “Süleyman Demirel Üniversite Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde ve diyaliz ünitesinde nakil bekleyen hastaları gördüğüm zaman eşime böbreğimi verme kararı aldım. Bu hastalığı beraberce yenmiş olacağız" diye konuştu.

Eşinin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğini vurgulayan Ramazan Çakır, "Allah onu başımdan eksik etmesin. Böyle bir konuda, canından can vermesi kolay değil. İnsanı ayakta tutan organından bir tanesini verdi. Eşime ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum tedavim ve nakil sürecim boyunca SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden çok memnun kaldım. Gerek doktorlarımız gerekse tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Naklin çok başarılı geçtiğini ifade eden Süleyman Demirel Üniversite Hastanesi Organ Nakli Merkezi, Böbrek Nakli Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Zafer Sabuncuoğlu, “Nakil işlemini başarıyla gerçekleştirdiğimiz hastamızın genel durumu gayet iyi. Artık hastamız diyalize girmiyor bu bizler için en büyük mutluluk. Ülkemizde kadavra nakil oranı bekleyenlere oranla daha az olduğu için canlı nakiller zorunlu hale geliyor. Bizlerin en büyük isteği vefat sonrası yapılan bağışlarla organ bulabilmek. İsteğimiz ülkemizde organ bağışı oranının yükselmesi” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR