24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,766 TL
  • 5,598 TL
  • 199,00 TL
  • 102.414
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Eroin Almak İçin Her Şeyi Yaparız

Eroin Almak İçin Her Şeyi Yaparız

Isparta

Isparta'da önceki gün hırsızlık suçundan yakalanan 16yaşındaki T.D. ve R.E. mahkemeye "Eroin alacak paramız olmadığı için hırsızlık yaptık. Eroin satın almak için her şeyi yaparız." şeklinde ifade verdi.

 

Uyuşturucu ve eroin gibi maddelerin genç yaşlarda kullanımıher geçen gün artmaya devam ediyor. Gençleri suç batağına sürükleyen bu illetinbir örneği de önceki gün Isparta'da yaşandı. Daha 16 yaşlarında olan T.D. veR.E. isimli 2 genç, bir inşaatın şantiyesinden bakır kabloları çalma girişiminde bulunurken polise yakalandı. T.D. ve R.E. Isparta 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki sorgulamalarında benzer ifadelere yer verdi. Sorgusunda suçunukabul eden R.E. "Arkadaşımla birlikte Işıkkent Mahallesi'nde bulunan 2katlı bir inşaata girdik. İnşaata yeni döşenmiş halde bulunan bakır kabloları sökerken polis bizi yakaladı. Şayet polis bizi yakalamasıydı, söktüğümüz kabloları ildeki hurdacılardan birine satacaktık. 

Aldığımız para ile de kendimize eroin alacaktık." dedi. İfadesinde bu olaydan 3 ay önce aynı inşaattan elektrik kablolarını söktüklerini ve hurdacıya 150 liraya sattıklarını da itiraf eden R.E., "O para ile kendimize eroin almıştık.Ben de arkadaşım da işsiziz. Eroin alacak başka paramız kalmadığı için hırsızlık yaptık." şeklinde ifade vermesi dikkat çekti.

 

Mahkemedeki sorgusunda benzer ifadelere yer veren R.E.'nin arkadaşı T.D. de işlenen suçu kabul etti ve eroin almak için çaldıklarını söyledi. T.D., "Arkadaşım da ben de tedaviye gidiyoruz. Ancak eroini kullanmayı bırakamıyoruz. Dışarıda kaldığımız sürece eroin satın almak için herşeyi yapabiliriz." dedi

 

Mahkeme, R.E. ve T.D.'nin beyanlarından suçun tekrar edebileceği şüphesi ile sanıkların tutuklu yargılanmasına karar verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

spartans

15 Temmuz 2014 Salı 09:06

2-3 girişi bulunan küçücük memlekette bu kadar uyuşturucu alıcısı bağımlısı satıcısı varsa büyükşehir olursak vay halimize....getiren belli satan belli aradaki 2-3 tuzağa düşmüş çocuğu atın içeriye.bu çocuklar kimden aldıysa yenilerini alıştırsın satıcısı...YILANIN KAFASINI KESMEK LAZIM ÖNCE...sonrada bu çocukları tedavi etmek gerek...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR