27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ERKEKLERDE DESTEK VERİYOR

ATABEY'DEN CHP ADAY ADAYI KONUŞTU.

Isparta

CHP’den Atabey Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan işkadını Zübeyde Silleli, ilçenin son 2 dönemde kötü yönetildiğini ileri sürerek, bu kötü gidişata ‘dur’ demek istediklerini bildirdi.

Özellikle ilçedeki kadınların adaylık konusunda kendisine yoğun talepte bulunduğunu ifade eden Silleli, eğer aday gösterilir ve belediye başkanı seçilirse Isparta’daki ilk kadın başkan olarak tarihe geçecek. Mart 2014 yerel seçimlerde aday adayları teker teker ortaya çıkmaya başlarken en dikkat çeken aday adayları kadınlar oluyor. Türk siyasetinde kadının ayrı bir yeri olduğunu ifade eden işkadını Zübeyde Silleli, Cumhuriyet Halk Partisi’nden(CHP) Atabey ilçesi belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Büyük bir cesaret örneği göstererek, aday adayı olan Silleli, aday gösterilmesi ve başkan olması durumunda Atabey’in kötü gidişatına ‘dur’ demek istediğin isöyledi.

ATABEY, SAYILI İLÇELERDEN BİRİYDİ ANCAK…

Atabey’in son dönemde eskiye nazaran çok kötü bir durumda olduğunu, önceden Atabey’in Isparta’daki sayılı zengin ilçelerden biri olduğunu hatta her alanda parmakla gösterilen bir ilçe olduğunu dile getiren Silleli, son 2 dönemde ilçenin önemli gelir kaynaklarının tüketildiğini ileri sürdü. 2-3 dönem öncesi Silleli, “Atabey çok iyi bir durumdaydı. İnsanların refah düzeyi yüksekti. Bu durum ileriye gideceği yerde kötüye doğru gitti” dedi.

ZOR BİR GÖREV OLACAK, FARKINDAYIM

Bundan dolayı kendini zor bir görevin beklediğini açıklayan Silleli, şunlar  söyledi: “Önceden yeşil Atabey vardı, şuanda her yer kurudu, çorak bir Atabey’e dönüştü. Atabey’den adliye gitti, kimse ses çıkarmadı. Banka var ancak bankada işlem olmuyor. Banka ve Postane de gidecek. Önceden fakülte vardı, şimdi yüksekokula çevrildi. Doğma, büyüme Atabeyli olan ve oranın ekmeğini yiyen ve suyunu içen birisi olarak ilçenin bu durumuna üzülüyorum. Neden benim ilçem böyle olsun? Gidişat böyle devam ederse Atabey köy durumuna düşecek. Atabey’de kötü gidişatı; Kötü yönetim ve çıkarcılığa bağlıyorum. Aday olarak gösterilirsem ve başkan olursam bir ekibim var. Hazırladığımız projelerle ilçeye hizmet edeceğiz. Atabay’de 2 fabrika vardı.

FABRİKALAR KAPANDI

Ancak bu fabrikalar kapandı. Bu fabrikalarda en az 600 kişi çalışıyordu. Eğer biz orada 10 kişiye bile iş kapısı açabilirsek, ne mutlu bize. O 10 kişi her aileyi 3 kişi hesaplarsak 30 kişiye tekâmül eder. 30 kişinin nafakası çıkmış olur. Bir erkek yapıyorsa ben de bu işi yaparım. Memleketime hizmet etmek için aday adaylığımı açıkladım. Aday aday olmam da Atabey’in günümüzdeki durumu ve ilçe halkının talebi etken oldu. Özellikle bayanlardan aday olmam konusunda büyük talep geldi. ‘Artık kadın başkan istiyoruz’ dediler. Kadınlarımız belediyeye gittiklerinde her şeyi söyleyemediklerini bu yüzden bir kadın başkanı istediklerini söylediler.

İLK PROJE YOL

Atabey’den Senirkent’e bir yol açılması ilçenin geleceği için çok önemli bir olay. Konya üzerinden gelen Senirkent’ten Atabey’e geçecek. İlçe için de böyle bir yol önemli bir kazanım olur.

ÇEKİNECEK BİR ŞEY YOK

Kendisine güvenen, vatanını, şehrini ve insanları seven her kadın siyasi alanda kendisini gösterebilir. Çekinecek hiçbir şey yok. Neden bir erkek çekinmiyor? İsteyen her kadın adaylık müracaatını yapsın. Biz demokratik bir ülkeyiz. Eşim de beni her zaman destekliyor. Kadının aday olması ailesi için de bir gurur kaynağıdır.

ERKEKLERDE DESTEK VERİYOR
Isparta’da kadın bir başkan olmadı. Allah nasip ederse ben olmak istiyorum. İlçedeki kadınların yanısıra erkeklerde destek verdiklerinisöylüyorlar.
Atabey için CHP ve diğer partilerden aday adayları var. Atabey için seçim çok zor bir süreç olacak. Kazanamazsam bile bir çığır açmış olurum. Arkamızdan
diğer kadın adaylar da bu şekilde gelebilir.

ESKİDEN SOKAKTA KADINI ZOR
GÖRÜRDÜNÜZŞİMDİ ESNAF OLDULAR

 
Atabey tutucu bir yer değil. 15 yıl önce Atabey’de kadınlar pazara gitmezlerdi. Önceden 2 kadını Atabey’de zor görürdünüz. Şimdi kadınlar hem
alışverişe gidiyor hem de pazar esnaflığı ve diğer alanlarda esnaflık yapıyorlar.
ÖĞRENCİLER İÇİN FARKLI
VE GÜZEL PROJELERİM VAR

Öğrenciler için farklı düşüncelerim var. Öğrenciler ilimiz için çok önemli bunun önemini iyi biliyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR