27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Erdoğan'ın büyük planı Ne?

Erdoğan'ın büyük planı Ne?

Isparta

 1- Türkiye Barzaniyle anlaşıyordu, Kuzey Irak petrolü 50 yıllığına Türkiye üzerinden akacak Müthiş anlaşmalar imzalanıyordu.Emperyalistler buna izin vermezlerdi.

 

Ve aniden IŞiD diye bir örgüt ortaya çıkıyor, Bir mermi atmadan petrol yatağı Musulu ele geçiriyordu? Amerikanın emrinde olan Irak ordusu karşılık vermeden Musulu IŞiD'e bırakıp kaçıyordu? Irakta ve Suriye'de Türkiye lehine gelişen bütün dengeleri değiştiriyor ve 50 tane elçilik çalışanımızı rehin alıyorlardı...

 

Erdoğan'ın ortadoğu petrolüne yaptığı stratejik hamleye IŞiD'le karşılık veriliyor, IŞiD'le Erdoğan'ın önünü kesiyorlardı. Üstüne bizim sığırlar Türkiye IŞiD'i destekliyor diye dünyaya servis ediyorlardı.

2- Amerika kendi çıkarları için iran'a ambargo uyguluyordu,Kısacası Amerika, ya iran'la ben ticaret yaparım, malı ben götürürüm yada kimseye yaptırmam diyordu. Ama Erdoğan ABD'nin bu ambargosunu takmadı hiç birzaman, Rezza Zarraf üzerinden ABD'nin iran'a uyguladığı bu ambargo Altın ticaretiyle deliniyor, iran ticaretinden milyarlarca dolar Halk Bankası üzerinden Türkiye'ye akıyordu. Dünya ekonomik krizle boğuşurken Türkiye'nin ekonomisi hergün büyüyor, her gün yatırımlar yapılıyordu.

 

Buna izin verirlermiydi? Önce ABD'li 47 vekil Halk Bankasına yaptırım istedi, ve Kısa bir zaman sonra Türkiye'ye içerdeki uşakları üzerinden 17 Aralık operasyonu yapıldı, Halk bankasına girdiler, Halk Bankasının Genel müdürünü tutukladılar.

 

Ve irandan gelen o paranın önünü kestiler, Amerika alelacele iranla anlaştı, Ambargoyu kaldırdı, Ve Paralar artık Halk Bankasınadeğil, ABD JP Morgan bankasına akmaya başladı.

 

Bizim muhalefette Rezza'ya bak neler yapmış diye mal mal siyaset yaptığını zannediyor, içerdeki ve medyadaki uşaklarıda halka ayakkabı kutularıyla tiyatro seyrettiyor, gerçekleri görmelerini engelliyorlardı. 28 Şubatta 26 banka soyulurken, hazine boşaltılırken Fadime Şahin Müslüm Gündüz tiyatrosunu halka izlettirip uyutanlar yine bunlardı, Gezide "EKONOMiYi DURDURALIM" diyenler yine bunlar değilmiydi?

 

3- Son günlerde Amerikan askerleri YPG(PKK) ile beraberKuzey Irak ve Suriyenin bir kısmında Kürt devleti kurmak için düğmeye bastılar.Buna karşılık Erdoğan ne yaptı? Hemen Rusya ve israille 2 günde arayı düzeltti,dostluk elini uzattı. Rusya ile anlaşarak YPG hedeflerini vurmaya başlıyor,Kuzey ırakta Türkiye'nin başına örülmek istenen tezgahı bozuyor, Amerikanınplanına karşı çok stratejik ve akıllı bir hamle yapıyordu. Karşılığında iseAtatürk havalimanında bombalar patladı. Putin ve Rusya Başbakanı bile bu oyunugörüyor "Rus halkına tatil için Türkiye'ye gidin çağrısıyapıyorlardı." Bizim siyasiler, gazeteler ve medya ise halka gerçeklerianlatmıyor, Erdoğan diz çöktü diye servis ediyorlardı.

 

4- Bu örnekleri niye verdim zannediyorsunuz?

Erdoğan bizim kadar ne olup bittiğini bilmiyormuzannediyorsunuz? Erdoğan'a Milli istihbarat Teşkilatından bilgi akıyor, Emniyetistihbarat teşkilatından bilgi akıyor, Jandarma istihbarat teşkilatından bilgiakıyor. Biz sadece perdenin önünü görüyoruz, ama Erdoğan perdenin arkasındadönen olayları görüyor, ona göre hamleler yapıyor, adımlar atıyor.

 

Suriye konusuna girmeden size bir iki örnek daha vereyim

a) Erdoğan dershaneleri kapatacaz demişti, Şok olmuştum,nasıl böyle bir şey yapar, Bize göre orda Gülenciler gençlere Allah'ı namazıöğretiyordu, vatanını seven insanlar yetişiyordu. Ogün hepimiz karşı çıktık,geldiğimiz nokta ortada, meğer O dershanelerde bu ülkeyi sırtından hançerleyen,ABD uşakları yetişiyormuş. 17 Aralıkta Halk bankası operasyonuyla Türkiyeyi sırtındanhançerlediler.

 

b) Erdoğan özel yetkili mahkemeleri kaldırdı. Yine şokolmuştum, benim gözümde onlar darbecilerle çetelerle mücadele ediyordu.Sonradan gördük ki 17 aralık operasyonunu hazırlayanlar onlar, 25 AralıktaMarmarayın, Hızlı trenin, 3 Köprünün, HES'lerin ve Kanal istanbulun kısacasıTürkiye'yi uçuracak projelere imza atan tüm Müteahit ve iş adamlarınıntutuklanmasını isteyen yine onlardı. Erdoğan'ı tutuklamaya kalkan yine onlardı.

 

Şimdi asıl konuya geçelim ; Erdoğan bizim gibi düz bakmıyor,Ona devletten gelen bilgilerle hareket ediyor. Biz önümüzü zor görürken, O iseistihbarat kurumlarından gelen bilgilerle dünyanın her yerindeki olaylarınperde arkasındaki gelişmelerini görüyor ve ona göre karşı hamleler yapıyor.

 

Erdoğan Suriye'lilere vatandaşlık vereceğiz dedi, Dünyadailk tepki hangi ülkeden geldi biliyormusunuz? iNGiLTERE

"Türkiye’nin Suriyelilere vatandaşlık teklifi ABanlaşmasını tehlikeye atıyor" dedi. Peki ingiltere ve Avrupa Birliğiülkeleri daha düne kadar Suriye'lileri siz alın, başımıza bela etmeyin, sizemaddi destekte veririz diye yalvarıyordu, Türkiye'nin Suriyelilere vatandaşlıkvermesine sevinmeleri lazım, kurtulduk Suriyelilerden, artık gelmezler demelerilazımdı? Peki birden ne olduda karşı çıkmaya başladılar? iŞTE PÜF NOKTA BURASI.

 

Size bir örnek vereyim ; HATAY Fransanın mandası altındaydı,Türkiye'ye nasıl katıldı zannediyorsunuz? Nasıl Türkiye'nin bir ili olduzannediyorsunuz? Savaş ortamıydı, Hatay Suriyeli Arap kardeşlerimizin yoğunolduğu bir il. Önce dillerini Resmi dil olarak Türkçe ilan ettiler, SonraTürkiye'nin desteğiyle bağımsızlık ilan ettiler, Sonra referanduma gidipTürkiye'ye bağlanmak istiyoruz dediler ve Türkiye'ye katılıp, Türkiye'nin birili oldular.

 

işte Avurpa Birliği üyesi ülkelerin gördüğü, Bizimmuhalefetin göremediği GERÇEK TAMDA BU...

 

Ne diyordu rahmetli Özal "DÜNYA BiLiYOR, MUSUL-KERKÜRKBiZiMDiR, ENiNDE SONUNDA ALACAZ"

 

Bir tarafta YPG-PKK ABD'nin eliyle Kürdistanı kurmak içinuğraşıyor, Bir tarafta ABD'nin uşağı IŞiD, Bir tarafta Özgür Suriye Ordusu.Suriye parçalanmak üzere, Suriye eyaletlere bölünmek üzere, Bir zamanlar Hataygibi. Eninde sonunda Bu eyaletler bağımsızlıklarını ilan edecekler. Veemperyalistler bu petrol yataklarının başında dört gözle pay kapmak içinbeklerken, Erdoğandan bir stratejik bir hamle geldi. Suriyelilere vatandaşlıkvereceğiz. Tıpkı Türkiye'nin bir zamanlar Hatay'da yaptığı gibi. Türkiyeninşartları var, Onları yerine getirenlere verilecek. En önemli şartı nebiliyormusunuz Türkçe'yi konuşabilmeleri * Bu insanlar kısa bir zaman sonraülkelerine dönecek ve bağımsızlıklarını ilan ettiklerinde, Türkiye'nindesteklemesiyle bir referandum olduğunda Hatay gibi Türkiye'ye katılmakisteyecekler.

 

Oy için yapılıyor diyenler, Erdoğanın oya ihtiyacımı var,adam bütün seçimlerde zaten tek başına iktidar. Böyle bir hamle oy kazandırmaz,aksine kaybettirir.

 

5- Hiç düşündünüz mü ; Ahıska Türkleri'ni devlet nedenbatıya değilde doğuya yerleştiriyor? Çünkü orda PKKya karşı ülkesini vatanınıseven insanları yerleştiryor, orda dengeleri değiştiriyorlar. Oralara birdeMüslüman Suriye'lilerin yerleştrildiğini düşünsenize? Detayları yazarsam yanlışanlaşılır.

 

Kısacası ; PKK'yı destekleyen HDP'lilere vatandaşlıkveriliyor, Türkiye'yi yurt dışında karalayan sanatçı gazeteci soytarılarınavatandaşlık veriliyor, Katil devlet diyen akademisyenlere vatandaşlıkveriliyor, Türkiye'yi 17 Aralıkta batırmaya kalkan Gülencilere vatandaşlıkveriliyor, Askere polise saldıran DHKP-C'li alçaklara vatandaşlık veriliyor,DHKP-C'li teröristlerin avukatlığını yapan CHP'lilere vatandaşlık veriliyor,PKK'ya cephanelik taşıyan vekillere vatandaşlık veriliyor, Şartları yerinegetiren Almana, ingilzie, Yahudiye, Rusa, Ermeniye veriliyor, ama Çanakkaledeşehit düşen, Müslüman Suriyeli'lere mi verilmiyor?

 

Erdoğan adam gibi adam, Bu ülkenin başına bu kadar dik duranzeki bir adam hiç gelmemişti, Ve emperyalistler ona baktıkça Önlerinde asla dizçökmeyen, onlara bir karış toprak kaptırmayan, tezgahlarını bozan SultanAbdülhamiti görüyorlar. Ne demişti Necip Fazıl "Abdülhamiti anlamak herşeyianlamaktır." Ama o zamanın insanları Abdülhamiti anlamadılar. Taki onuindirdiklerinde, Koca imparatorluk paramparça olduktan sonra anladılar.

 

Ne demişti ABD başkan yardımcısı Ulusal güvenlik başdanışmanı ; "Erdoğan ABD'nin Ortadoğu çıkarları için tehlikleli biri, ABDartık adım atmalı" yani ABD Erdoğanı devirmeli...

 

Ne diyordu italyan gazeteleri "SELEHATTiNi EYYUBi SONMETRODA DURDURLDU."

 

Ne diyordu PKK'nın ele başı Cemil Bayık "ERDOĞAN GiDENEKADAR DURMAYACAĞIZ"

 

Ne diyordu imamı Şafi hazretleri "FiTNE ZAMANINDADÜŞMAN OKLARINA BAKIN, YÖNÜ KiME ÇEVRiLMiŞSE O DOĞRU YOLDADIR."

 

Bugün bütün oklar Erdoğan'a çevrilmiş durumda...

 

Bize düşen devletimize inanmak ve güvenmek. Sakin ve sabırlıolmak. Unutmayın onlar bizim bilmediklerimizi biliyorlar...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mustafa

03 Mart 2018 Cumartesi 13:47

keşke herkes senin gibi gercekleri görse. yazındaki hersey dogru. amac AKP degıl Sayın Cumhurbaskanı degıl amaçları TÜRKİYEYİ bölmek. Diğer zihniyetli arkadaşlar bunu bi anlasalar doğru yolu görücekler.Hiç bişe bilmiyosalar geçmiş gelecegin aynasıdır geçmişlerini araştırsınlar..

MASAALLAH!

11 Temmuz 2016 Pazartesi 10:27

SURIYELILERE VATANDASLIK VEREREK SURIYE TOPRAKLARINI TÜRKIYEYE DAHIL EDECEKMISIZ! BUNU BÜTÜN DÜNYA ÜLKELERI ICIN YAPALIM, BÜTÜN DÜNYA INSANLARINA VATANDASLIK VERELIM, BÖYLECE BÜTÜN DÜNYAYI TÜRKIYE TOPRAKLARINA KATALIM! SON DAKIKA: VATANDAS YAPIP; TOPRAK KAZANMAK SÖYLE DURSUN, BÜTÜN MILLETIMIZ EV SAHIBI OLMUS , DARDA OLAN YOKMUS GIBI, VATANDASLIK ALAN SURIYELILERE TÜRKIYEDEN BIRDE EV VERECEGIZ, TOKININ EINDEKI BOS EVLERI VEREREK BASLIYACAGIZ HAYIRLISIYLA!

ASLI

11 Temmuz 2016 Pazartesi 09:45

EVET BU YAZI KIME AIT! NICIN ISMINI BILE YAZMAMIS! YORUMCULARIN ISMINI YAZIP YAZMADIGININ DERDINE DÜSECEGIMIZE, BU ISMARLAMA YAZIYI KIM YAZMIS ONA BAKALIM ! ÖZEL MAHKEMELER BASKALARINA KUMPAS KURUP INSANLARIN ÖLMELERINE VE SÜRÜNMELERINE SEBEB OLURKEN, ADAMLARA ZIRHLI MAKAM ARABALARI VERECEKSINIZ, SONSUZ DESTEK OLACAKSINIZ, HATTA O DAVALARIN SAVCISI OLACAKSINIZ! IS KENDINIZE DÖNÜNCEMI ANLADINIZ BUNLARIN KUMPASCI IFTIRACI OLDUKLARINI, YAZIK SIZE KIYAMAM MAGDUR OLDUNUZ TABI SIZ SIMDI DEGILMI !

BOB ?

11 Temmuz 2016 Pazartesi 09:30

BOB ES BASKANI OLUP, BOB PROJELERINE DESTEK VERIP, IRAK PETROLLERI ICINMI IRAGIN KARISMASINA CANAK TUTTUK! EMPPERYALIST ÜLKELERDEN NE FARKIMIZ KALDI! ORTA DOGUYA DEMOKRASI GELECEK DERKEN BIZIM ÜLKEMIZDEDE DEMOKRASI FALAN KALMAMAK ÜZERE! AYRICA IRAN DEVLETIYLE AMBARGOYU DELDIGIMIZI ZARRABIN KAHRAMAN OLDUGUNU YAZIYORSUNUZDA, LAKIN IRAN ZARRABIN ORTAGI ZENCANIYI IRAN DEVLETINI DOLANDIRIP ZARARA UGRATMAKTAN IDAM CEZASI VERIYOR, VE DOSYALARDA ZARRABINDA ADI GECIYOR! BU NASIL IRAN´LA IS BIRLIGIDIR!

Ak

11 Temmuz 2016 Pazartesi 00:46

İmam Şafii: Fitne zamanı, "Düşman oklarını takip edin; onlar size hak yolu gösterecektir." Reise selam, durmak yok yola devam.

Go

11 Temmuz 2016 Pazartesi 00:45

Ben ****et ayık yaşıyorum da senın kafa hakketen bı mılyon! Tapınmaya devm edın, sıkıntı yok!

Maho

11 Temmuz 2016 Pazartesi 00:42

Fitne fesat Zaman'ında düşmanların attığı oklar hangi yöne gidiyorsa, o kişi yada kuruluşların yanında olumuz. Bu yüzden pkk, ypg, daeş, CHP, paralel, Avrupa, ABD, CIA, MOSSAD, kime karşı. O yüzden Reisin yanında durmamız lazım.

Hoca

10 Temmuz 2016 Pazar 23:27

Yazı gerçekleri farklı bi açıdan izah etmiş.Bu ülkede yaşayıp da bu gerçeklerden haberi olmayanlar muhtemelen avrupa kupasıyla, survivor vb proğramlarla vakit geçiren,lay lay lomcu arkadaşlar olsa gerek. O arkadaşlar yazıya "ne içtiniz" diye yorum yaparken muhtemelen kendisi ayık değil.Siyaset gözümüzü kör etmesin.Cumhurbaşkanını sevmeyebilirsiniz ama bu bölge gerçeklerini görmenize engel olmasın.Emperyalistler bu ülkenin tümüne düşman, ak partili-gök partili diye ayırt etmiyor.

Kafam guzel

10 Temmuz 2016 Pazar 22:15

Ne içıyonuz be sız??

Kafa iyi

10 Temmuz 2016 Pazar 15:03

Ancak bu kadar karıştırılır... Uyan Türkiye bu adamların seni kandırmasına izin verme..

Osmanlı

10 Temmuz 2016 Pazar 14:27

Er yada gec bu zulme dur diyecek musluman osmanlı gelecek...Allah CC reise guc kuvvet versin....

Resım

10 Temmuz 2016 Pazar 14:04

Buyuk resmı goruyorummmm :)))))

ali şahin çöne

10 Temmuz 2016 Pazar 12:38

Yazının muhtevası buyuk dusunenlerın oldugunu gosterıyor..GUZEL ULKEMIZ BOS DEGILMIS....atalarımızın duasını alan torunu oldugunu gormekten gururlanıyorum...EVET DUSMAN UYUMAZ..INSANIMIZA UYANIK OLMAK DUSER..........İsmini bile yazmaktan aciz yorumcularımız...kıme hızmet edıyor...yazık.....BIR FIKIR FIKIRLE CURUTULUR.....varsa fıkrınız...saygılarımla

Hımm

10 Temmuz 2016 Pazar 11:52

Hee heee , uwwww yeeeeaa

ıspartali

10 Temmuz 2016 Pazar 11:16

Allah devletimiz in yar ve yardımcısı olsun.Az kaldı inşallah

Baki yeşil

10 Temmuz 2016 Pazar 10:55

Yazılanların hepsi doğru ve dahası var. Hepsinin altına imza atıyorum. Hala uyuyan gafiller var Allah onları da uyandırsın. Hainler iyot gibi açığa çıktı, paralel tabanı, saadet partililer,MHP, bbp,ler Haydar başlar kısaca bu hükümete ve c.reisine düşmanlık eden gafiller Tayyib in neresi sizden değil de siz hala karşı saftasınız pkk,dhkpc,CHP,hdp,paralel ihanet çetesi,masonlar lionslar bir cephe,sizler ne tarafsonız uyanın artık yoksa hesabını veremezsiniz

Adil

10 Temmuz 2016 Pazar 10:34

Bu yazıyı yazan şahıs ne içiyorsa bende aynısından istiyorum.duyunda Türkiye dü ya devi avrupalılar bizim kölemiz zannedecek!siz en iyisi dumanlı ortamlardan uzak durun hülocan,!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR